Skocz do zawartości

[ KTM Myroon 29r ] proszę o opinie


FranekBanek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie o co chodzi z tymi Kołami ? rozumiem nie znam się, sam go nie składałem, nie zajmuje się  rowerami zawodowo ( czytałem opinie że dla 100 kg to są dobre bo proste i wytrzymałe, kupie inne problem bo za dobre dla nowicjusza.

 

 XTR to mój świadomy wybór i nie będę tego komentował, z tego co mi wiadomo to pieniądze nie jadą tylko człowiek, znam takich co mają lepsze sprzęty w garażu i coś nie chcą same jechać.

 

Kupiłem rower do jazdy nie na pokaz, na pokaz został by odlotowo pomalowany, bardziej dobrany kolorystycznie.  Koledzy nie gniewajcie się że odbijam w drugą stronę, wydaje mi się  że na forum wszyscy są równi nie ma tych co mają i nie mają. Dziwne podejście do tematu roweru i tyle jak mam nie zadawać pytań na forum to nie będę zadawał.

 

Ja zawsze staram się podzielić wiedzą, a wa zazdroszczę tego że macie tyle wiedzy na temat Rowerów i spoglądając na zdjęcie rozróżniacie każdy sprzęt Duży Szacunek.

 

Proszę o udzielenie rzeczowej Informacji, a nie kto komu i co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossridy w porównaniu z resztą (rama, napęd, amor) to tak jak byś do merca  AMG  założył stalówki od podstawowego modelu - niby pasują , ale ...

Piszesz : "kupie inne problem bo za dobre dla nowicjusza" , a czy dla nowicjusza XTR  nie jest przerostem formy nad treścią ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że to podstawowy, najprostszy model kół systemowych firmy Mavic ze wszystkimi tego konsekwencjami. Od wagi po system zapadkowy mechanizmu bębenka. Co się zajmujesz kołami. Jak okażą się a to dość prawdopodobne padaczką to założysz coś innego albo zlecisz poskładanie "pod Twoje użytkowanie". Same koła do powiedzmy "codziennej jazdy" są dość dobre ale "gryzą się" z całością. Tak samo ten Fox. Tak na dobrą sprawę składałeś rower od nowa więc zwyczajnie można było to rozwiązać inaczej. Trochę nie Twoja wina tylko tych palantów co Ci to sprzedawali. 

 

Rower składa się tak by najważniejsze elementy jak rama, amor i koła były możliwie jak najlepsze. Tu idzie trzon kasy. Reszta szpeja zależy od funduszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszy model kół systemowych firmy Mavic ze wszystkimi tego konsekwencjami

 

 

Rozumiem że kupiłem koła nie do tego roweru, takie koła założono w sklepie ( ciesze się że kosztują 800 pln,) jak rozwalę to nie będę płakał. Jak mam mieć lepsze koła skoro nie

umiem jeździć w spd ? Do nauki dobre koła, tanie to wiem od kolegów z forum .

 

 

Tak samo ten Fox

  A temu co brakuje, też jest zły ?

 

 

 

Mi osobiście nie pasuje kierownica, jest bardzo szeroka ponoć kwestia przyzwyczajenia, co do tego XTR uważam że nie przesadziłem, skoro do zawodowców to może będzie działał bez zarzutu, ale mam już co do niego obawy, hamuje dobrze, ale są jakieś dziwne odgłosy jak z najmniejszej podnoszę w górę o dwa ( dosyć głośno, wręcz strasznie ) mam porównanie do XX1 obok mnie i zmiana i tam jest cicho tylko klik klik,  w moim strasznie głośno.

 

Tak ma się zachowywać  czy sklep źle wyregulował ?    zasypie was koledzy pytaniami, dopiero się uczę wróciliśmy z rowerów z żoną ( ten mój nie jedzie cienki model )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam rower miejski który użytkuje na co dzień, i stwierdziłem że czas na zmiany mieszczuchem do lasu nie, w dolinę Baryczy nie, do Świeradowa nie, decyzja MTB, 15 min w sklepie, jazda 2min krótkie negocjacje wpłata i czekam na rower.
 

 

Jeśli na decyzję o wyborze roweru poświęciłeś całe 17 minut, nie mając pojęcia o rowerach, to kupiłeś co kupiłeś. Jaki jest teraz sens roztrząsania tego na forum? Po prostu kręć kilometry i ciesz się nowym rowerem.

 

Jeśli masz wrażenie, że coś działa nie tak, jak powinno, to pytaj w sklepie, w którym kupiłeś. Masz też chyba trochę doświadczenia życiowego z racji wieku, żeby ocenić czy rower jest sprawny? Pewne drobne niedociągnięcia mogą wystąpić przez przeglądem gwarancyjnym, więc na drobiazgi na razie skrupulatnie odnotowuj i poinformuj sprzedawcę, gdy będziesz oddawał na przegląd gwarancyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego XTR uważam że nie przesadziłem, skoro do zawodowców to może będzie działał bez zarzutu

 

To zdanie idealnie podsumowuje, jaką masz wiedzę na temat działania osprzętu.

 

W ramach ciekawostki napiszę, szwagier kupił 3 miesiące temu w podobnej cenie rower w takiej konfiguracji: Amortyzator RS-1, koła DT XR 1501, pełen osprzęt X0, świetna karbonowa rama + nawigacja Garmina.

 

Powiedz mi, po co kupiłeś rower za tyle, skoro chcesz w nim wszystko po kolei wymieniać? Widelec i koła są warte nowe około 2000 zł, a ja takie koła miałem w Krossie A6, który kosztował mnie 2100 zł? W ramach ciekawostki napiszę, że nawet takie DT X1700 za 2000 zł mają limit wagowy 130 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ramach ciekawostki napiszę, szwagier kupił 3 miesiące temu w podobnej cenie rower w takiej konfiguracji: Amortyzator RS-1, koła DT XR 1501, pełen osprzęt X0, świetna karbonowa rama + nawigacja Garmina.

 

jakiej marki ten rower na rs-1 za 15k, bo teraz za 10-12k na RS-1 jest to:

Grand Canyon CF SL RS1.LTD 2015

https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&sort=price&order=1&id=10070

GRAND CANYON CF SLX RS1.LTD 2015

https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&sort=price&order=1&id=12257

 

Cube Reaction GTC SLT 2016

http://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower_cube_reaction_gtc_slt_2016/14459.704.1.1.pl.0.htm

 

 

Grand Canyon CF SL 8.9 Race

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-cf-sl-8-9-oneby.html

 

 

 

 

a ten RS-1 to naprawde taka przepasc czy tylko lekko lepszy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zdanie idealnie podsumowuje, jaką masz wiedzę na temat działania osprzętu.   W ramach ciekawostki napiszę, szwagier kupił 3 miesiące temu w podobnej cenie rower w takiej konfiguracji: Amortyzator RS-1, koła DT XR 1501, pełen osprzęt X0, świetna karbonowa rama + nawigacja Garmina.   Powiedz mi, po co kupiłeś rower za tyle, skoro chcesz w nim wszystko po kolei wymieniać? Widelec i koła są warte nowe około 2000 zł, a ja takie koła miałem w Krossie A6, który kosztował mnie 2100 zł? W ramach ciekawostki napiszę, że nawet takie DT X1700 za 2000 zł mają limit wagowy 130 kg.

 

W ramach ciekawosci prosze Cie podaj mi namiary gdzie za 2000 zl kupie nowe kola i nowego FOXa ?

 

To ze kola takie miales w A6 ktory kupiles za 2100 zl o czym ma swiadczyc bo nie rozumiem?? Sa rowery ktore takie kola maja i kosztuja 5-6 a nawet wiecej tys zl. a taki KTM daje je do karbonowej ramy jako kompromis tansze a dobre ,zeby mniej zamoznym dac mozliwosc kupna taniej, karbonowego rowerku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

taki KTM daje je do karbonowej ramy jako kompromis tansze a dobre ,zeby mniej zamoznym dac mozliwosc kupna taniej, karbonowego rowerku. 

Ok. Tyle że karbonowy rower można kupić już od  7.000 zł a nawet taniej. Twierdzisz że tanie koła są kompromisem, a czy nie lepszym kompromisem byłoby zamontowanie wypasionych kół ( w sumie jeden z 3 najważniejszych elementów w rowerze) i osprzętu klasy XT czy w najgorszym wypadku SLX?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

osprzętu klasy XT
 Ten rower w ofercie KTM ma naped XT  a nie XTR nie wiem o co Ci chodzi, chyba nie doczytales tematu..Pozatym to producent sklada rower i ma ludzi ktorzy decyduja co bedzie w danym modelu, jesli uznali ze dadza tansze kola i sprzedadza rower taniej to chwala im za to ,a ile chca za rower to inna sprawa, kazdy producent ustala wlasne ceny i kazdy kupujacy sam decyduje co kupi i od kogo..Piszesz ze lepszym kompromisem byloby dac drogie kola i tanszy naped ,takie modele tez sa w ofercie wielu producentow i KTM tez takie ma ale cena rosnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła jak koła nie znalem się i dalej nie wiem o co chodzi z tymi kołami,   wytłumaczcie mi poco takiemu grubasowi do nauki lepsze koła ?

 

Co do amortyzatora też nie znam się na tym ?  gdzie mam poczytać i poszerzyć wiedzę na ten temat

 

Rower jeździ codziennie rano i wieczorem, coś dziwnie hałasuje jak wrzucam do góry.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kupiłem koła nie do tego roweru, takie koła założono w sklepie ( ciesze się że kosztują 800 pln,) jak rozwalę to nie będę płakał. Jak mam mieć lepsze koła skoro nie

umiem jeździć w spd ? Do nauki dobre koła, tanie to wiem od kolegów z forum .

 

 

  A temu co brakuje, też jest zły ?

 

 

 

Mi osobiście nie pasuje kierownica, jest bardzo szeroka ponoć kwestia przyzwyczajenia, co do tego XTR uważam że nie przesadziłem, skoro do zawodowców to może będzie działał bez zarzutu, ale mam już co do niego obawy, hamuje dobrze, ale są jakieś dziwne odgłosy jak z najmniejszej podnoszę w górę o dwa ( dosyć głośno, wręcz strasznie ) mam porównanie do XX1 obok mnie i zmiana i tam jest cicho tylko klik klik,  w moim strasznie głośno.

 

Tak ma się zachowywać  czy sklep źle wyregulował ?    zasypie was koledzy pytaniami, dopiero się uczę wróciliśmy z rowerów z żoną ( ten mój nie jedzie cienki model )

Nie wiem dlaczego zestawiasz lepszość kół z pedałami spd lub ich brakiem. To dwie nic ze sobą nie mające wspólnego rzeczy. 

Działanie bez zarzutu oferują również niższe grupy, za to za różnicę w masie komponentów płacisz dużą różnicę w cenie, niekoniecznie w trwałości i jakości. 

Czy "tak" się ma zachowywać to trudno powiedzieć, bo to "tak" nic nie mówi. Sprzęt może być źle wyregulowany, mogą też być inne przyczyny, niczego się przez forum sensownie powiedzieć nie da.

Rs1=brak sztywności.

Rs1 = brak wiedzy na jego temat 99 procent tych co się o nim wypowiadają.

Wszędzie tyle gadania jakie to wiotkie i że praktycznie niemożliwe że się z tym czymś efektywnie jeździć da. Nawet po deptaku.

 

Widelec ten był wraz z rowerem ode mnie z pracy na 130 km wyścigu z dużą dozą enduro. Jadący nim przyjechał "na pudło", 3 miejsce. Był bardzo zadowolony z działania całego roweru i tego widelca. Wersja 120 mm, więc teoretycznie najbardziej wiotka.

 

 

a ten RS-1 to naprawde taka przepasc czy tylko lekko lepszy ?

Inny.

To sposób firmy na to by wyróżnić swój produkt z tłumu innych widelców. Nie jest lekki ani lżejszy od konkurentów w zakresie tego samego zastosowania. Ma pewne minusy jak wszystkie widelce upside-down. Do tego wymaga przynajmniej jednego specjalnego i niezbyt taniego narzędzia żeby go rozebrać (cena detal u mnie to 500 zł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega FranekBanek, to małżonek koleżanki FraniBani z tego tematu?

Pewnie tak  :whistling:

 

 

Tak ma się zachowywać  czy sklep źle wyregulował ?    zasypie was koledzy pytaniami, dopiero się uczę wróciliśmy z rowerów z żoną ( ten mój nie jedzie cienki model )

 

 

 

 

Ps. Przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...