Skocz do zawartości

[ KTM Myroon 29r ] proszę o opinie


FranekBanek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ciekaw jestem 19 cali przy tym wzroście, rura na bank będzie na styk, a główka 120 też powoduje, że kiera będzie wysoko.
W tym największy problem. Przy tym wzroście bikera, ramie dlugiej na 606mm i glówce ramy 120mm, przy podjazdach nie będzie możliwości dociążenia kierownicy, efekt będzie taki przednie kolo będzie się unosić i d...pa z jazdy pod górę! Ot taki rower MTB do jazdy po plaskim terenie za 13tys! :bye2: Ale się nie przejmuj zawsze możesz go sprzedać jako używka-skladak za jakieś 7-8 tys.... :whistling:

 

co do ceny sprawdzone policzone 9.000 - 2.000 = 7.000 wymiana + 6.000 = 13.000 inaczej nie chce być, wymiana dotyczy całego osprzętu łacznie z pedałami
Tak jak już koledzy pisali... rachunek 'powiedzmy' jakoś by się zgadzal (uwzględniając stawkę na poziomie 500zl za roboczogodzinę serwisu), gdyby Ci sprzedawca do roweru dolożyl wszystko to co zostalo z niego zdemontowane... ale w sumie z tego co rozumiem to nie 'zbiedniejesz' na tym zakupie więc w sumie pozytywne dać komuś zarobić na zimę... Sam jestem ogrodnikiem i chcialbym mieć takich klientów :thumbsup:  :thumbsup:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to mam wycenę z drugiego sklepu na ten sam rower z taką wymianą osprzętu i cena wyszła 13.300 PLN 

 

Koledzy dajmy spokój cenie, mam strasznie mieszane uczucia co do fachowości sprzedawców. Do jednego się przymierzyłem i sprzedawca zparoponwal 19" miał na stanie też 17" i stwierdził że zamała jest dla mnie.

 

Udzielcie rady jak mam sprawdzić tą wielkość, rower jeszcze nie odebrany, zawsze mogę poprosić o ramę 17" .

 

Co będzie sprawiało problem, mam proźbę rura to już wiem co to jest, nie które określeń nie rozumiem, a nie ma zamiaru kupować drugiego roweru o innej specyfikacji ( przypadkowo mogę zamieszkać w namiocie z ten drugi jak kupie, żona się może zdenerwować )  dodam że nie mam 25 lat tylko cyferki trzeba zamienić i wtedy się zgada mój wiek.

 

I co z tym słabym amortyzatorem, co w nim jest zlego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe doświadczenia z tymi kołami ?

 

Ja skatowałem je na około dwudziestu górskich maratonach GG w kurzu, deszczu i błocie. Przed sprzedażą zrobiłem na nich około 10 tys. i nawet nie trzeba było ich centrować, a kruszynką nie jestem.

 

Dla mnie świetny kompromis wytrzymałości i ceny dla cięższego górala.

 

Może źle się wyraziłem, nie są dobre w tej cenie roweru, poza tym są systemowe i tutaj już jest problem, wymiana szprychy, obręczy czy piasty to utrudnienie, owszem da się ale za cenę nie współmierną do klasy kół, a i okres oczekiwania to problem.

W nowym rowerze jeszcze ujdą, ale nowego kompletu bym nie kupił bo za podobną kwotę mam lżejsze koła z szerszymi obręczami i dużo bardziej wytrzymałe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ceny sprawdzone policzone 9.000 - 2.000 = 7.000   wymiana + 6.000 = 13.000 inaczej nie chce być

to skad sie wzielo 6000 zl?? Cala grupe XTR kupisz w polsce w sklepie internetowym za 5436 zl wg http://www.cyklomania.pl/shimano-grupa-xtr-m9000-xc-2x11,id5311.html ..Tam masz mozliwosc dolozenia hampli pedalow itd.. Odejmujac okolo 1800 za poprzedni NOWY naped ktory sprzedajacy sprzeda albo juz to zrobil to masz 3700 a nawet 4000 zl..Jesli za robocizne wzial 2 kola to jest oszustem i takich powinno sie publicznie pokazywac bo nawet 500 za taka przekladke to bardzo duzo..

Nie pisze tego po to zeby Ci mowic ze przeplaciles bo i tak maszyna jest zacna ale wkurzaja mnie tacy kombinatorzy a jestem pewien ze ten naped tez kupil w dobrej cenie bo ma dojscie..

Myslalem ze sklepy rowerowe w wiekszosci prowadza pasjonaci ale tu mamy przyklad ze wielu chodzi tylko o wycisniecie z klienta maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielcie rady jak mam sprawdzić tą wielkość, rower jeszcze nie odebrany, zawsze mogę poprosić o ramę 17" .

 

I co z tym słabym amortyzatorem, co w nim jest zlego ?

 

Zwyczajnie stajesz w rozkroku plecami dotykając siedzenia i patrzysz ile jest odstępu miedzy jajkami a górną rurą. Powinno być sporo miejsca. Jeszcze raz powtarzam chyba, że się nie rozumiemy ale ten rower tak czy inaczej nie ma być na ścieżki czy szutry. Ma być do jazdy w górskim terenie czyli całościowo bardziej odpowiednia jest geometria 17". Jak rower nie będzie z Tobą "zrównoważony" to będzie lipnie na zjazdach i na podjazdach. 

 

Co do amora to jak widzisz jest sporo zamieszania o który konkretnie model chodzi. Ten Fox nie jest zły tylko mógł by być lepszy jak wersja z kashimą. Skoro wymieniasz tyle gratów to kupiłeś co oczywiste niższy model tego KTM'a wiec jest taki a nie inny amor. Jeśli dobrze zrozumiałem to masz 52 lata więc nie zajmuj się tym czym nie warto. Z kołami możesz mieć kłopot i to jest temat na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to mam wycenę z drugiego sklepu na ten sam rower z taką wymianą osprzętu i cena wyszła 13.300 PLN

Tu masz oficjalny cennik KTM http://www.marceli.waw.pl/pdf/KTM_2015_CENNIK_DETALICZNY.pdf i wniosek jest prosty, taka wymiana się w takim razie nie oplace. Uwzględniając rabat (katalogowo 16tys) za 13tys masz Myroon Prime na XTRach i lepszych kolach Co do rozmiaru to się zastanów bo 29er zostaly stworzone glównie z myślą o wysokich osobach i wielu producentów dla osób poniżej 170 ma tylko rowery na mniejszych kolach. A KTM ma 17,19 lub 21cali. Wg sprzedawców 17 jest do 170cm (bo dla ciebie za mala), 19 dla 170-180, 21 dla 180-190, a wyżsi idą do konkurencji , tak??? Przecież to nielogiczne!!!

 

rower jeszcze nie odebrany, zawsze mogę poprosić o ramę 17"

Tylko uważaj bo jak ci sprzedawca policzy za przemontowanie wszystkiego do mniejszej ramy to się możesz w 20tys nie zamknąć :woot: :woot: :woot:  Sam mówileś że za darmo nie robią :thumbsup: Napisz jak i gdzie masz zamiar użytkować rower!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdż się jeszcze raz do sklepu, stań nad rowerem i zobacz ile masz miejsca. Ta rama jest bardzo niska, z tego co pamiętam w rozmiarze 17" nie ma chyba nawet

mocowania na drugi bidon - nie mieści się.

Czy wycofać się z zakupu już nie można?

 

Z zakupu zawsze można się wycofać, można ponieść jakieś straty a czemu miałbym się wycofać z zakupu ? Mam zmienić markę na inną ? Tam gdzie kupuje i zaliczkowałem mają : Trek, Cube, KTM

 

Co masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej nic nie kombinuj tylko odbierz ten rower i ciesz się jazdą. Tak czy siak maszynka będzie kozacka i nie ma co przejmować się szczegółami. Będziesz miał problem z jakimś elementem to sobie w przyszłości wymienisz i tyle.

 

a następnym razem najpierw załóż temat na forum a potem idź do sklepu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz oficjalny cennik KTM http://www.marceli.waw.pl/pdf/KTM_2015_CENNIK_DETALICZNY.pdf i wniosek jest prosty, taka wymiana się w takim razie nie oplace. Uwzględniając rabat (katalogowo 16tys) za 13tys masz tego na lepszych kolach http://www.ktm-bikes.at/en/bikes/hardtail.html?action=bike_details&bike_id=773&cHash=821efb752efcf6bb91c8ac014905f773 Co do rozmiaru to się zastanów bo 29er zostaly stworzone glównie z myślą o wysokich osobach i wielu producentów dla osób poniżej 170 ma tylko rowery na mniejszych kolach. A KTM ma 17,19 lub 21cali. Wg sprzedawców 17 jest do 170cm (bo dla ciebie za mala), 19 dla 170-180, 21 dla 180-190, a wyżsi idą do konkurencji , tak??? Przecież to nielogiczne!!!

 

Tylko uważaj bo jak ci sprzedawca policzy za przemontowanie wszystkiego do mniejszej ramy to się możesz w 20tys nie zamknąć :woot: :woot: :woot:  Sam mówileś że za darmo nie robią :thumbsup: Napisz jak i gdzie masz zamiar użytkować rower!

 

Rower będzie użytkowany w miarę możliwości pojedzie w okolice Świeradowa, Karpacz  bez szaleństwa oczywiście ze względu na moją wagę i wiek.

 

W miejscu zamieszkania mamy płaskie tereny i tu będzie przeważnie użytkowany, może uda się przejechać na nim 2.000 maks 2.500 km w następnym roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się wtrącał, ale czy nie brałeś pod uwagę roweru o mniej sportowej geometrii? 

 

Nie wiem czy jeździłeś na tym rowerze czy tylko na nim siadałeś ( jak ja się przymierzałem do roweru to na nim jeździłem z 30 minut  ), bo może się okazać że po 4 km stwierdzisz że jest cholernie niewygodnie. Na tym rowerze będziesz miał pochyloną sylwetkę, a przy Twojej wadze i wieku może to bardzo wpływać na komfort jazdy.

 

Wiem że nikt nie zabrania  kupna roweru za 15.000 zł przeznaczonego do ścigania żeby nim jechać po bułki do sklepu, czy na rekreacyjne wycieczki, ale skoro i tak nie masz pojęcia o sprzęcie to czy nie lepiej kupić rower z bardziej wyprostowaną pozycją? 

 

 

 

Co będzie sprawiało problem, mam proźbę rura to już wiem co to jest, nie które określeń nie rozumiem, a nie ma zamiaru kupować drugiego roweru o innej specyfikacji ( przypadkowo mogę zamieszkać w namiocie z ten drugi jak kupie, żona się może zdenerwować )  dodam że nie mam 25 lat tylko cyferki trzeba zamienić i wtedy się zgada mój wiek.

 

A wiesz że nie każdy rower kosztuje ponad 10000 zł? Są też tańsze;) A za 13500 zł można kupić 2 albo i 3 zaiste rowery:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobrą uwagę wybierając rower nie przymierzałem się do niego tak długo, nie przewiduje szaleć na tym sprzęcie po 50-60 km dziennie. Jak już pisałem 2 Weekendy w miesiącu jazda po górach, mam na myśli takie trasy które wytrzyma moja kondycja.

 

Mam bardzo ambitny plan -10/15 kg w rok a jestem uparty i na pewno to zrobię ( paliłem 38 lat dwie paczki dziennie od ostatnich 15 lat i odstawiłem w jeden dzień bez wspomagania ) przez nie palenie przybrałem na wadze, nie podjadając dodatkowo, straciłem już 5 kg ( waga już się uśmiech do mnie :woot: i mówi schodź bo zepsujesz )

 

Mam rower miejski który użytkuje na co dzień, i stwierdziłem że czas na zmiany mieszczuchem do lasu nie, w dolinę Baryczy nie, do Świeradowa nie, decyzja MTB, 15 min w sklepie, jazda 2min krótkie negocjacje wpłata i czekam na rower.

 

Mam syna 25 lat, uwielbia wszystkie sporty to może rower mu skapnie, jak będę musiał kupić inny, miejsce na trzymanie roweru  już przygotowane, ciepłe suche.

 

Zastanawiam się nad zakupem trenażera do jazdy w domu taki  Tacx, nad modelem się nie zastanawiałem jeszcze najpierw rower, wszytko będzie zależało od wolnych środków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FranekBanek - wybrałeś, zapłaciłeś i się ciesz tym co wybrałeś... kto bogatemu zabroni... nie wybrałeś najlepiej jak mogłeś, ale to nie powód, żeby się nie cieszyć tym wyborem... pojeździsz, przekonasz się... najważniejsze to jeździć i czerpać z tego radość...

 

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odebrany wypróbowany, jestem zaskoczony jak się zachowuje podczas dzisiejszej pogody,

 

koledzy zwracali uwagę że rama będzie za duża, jest w sam raz, nie mogę się wypowiedzieć co do samego napędu trochę dziwnie hałasuje przy zmianach przełożeń, z dołu do góry i odwrotnie przechodzi bardzo szybko post-192442-0-48267700-1447942728_thumb.jpg


post-192442-0-96341200-1447943141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...