Skocz do zawartości

[Manitou marvel expert] zmiana skoku z 120mm na 100mm


obis83

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzator jest wyjęty z  Cube-a wiec nie jest to zestaw zapakowany w kartoniku. A jeśli nie ma dystansu to muszę go zakupić albo dać do serwisu by zmniejszyli mi skok? A jaki może być to koszt?


20 mm to chyba nie zmieni jakoś drastycznie geo żeby się przejmować.

Mam ramę Krossa LVL R6 Z 2014r wiec myślę by mostek tu pomógł  ewentualnie? Co sądzisz?

Edytowane przez obis83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz?

Ja jeździłem na ramie Auhtor Traction która jest zaprojektowana pod 100mm skoku amortyzatora. Swego czasu wrzuconego miałem RST Titan Air (dość wysoki) ze skokiem 120mm i zamieniłem go na RS Rebe (niższa od Titan'a) i od razu dałem znawcy tematu żeby mi ją podniósł na 120mm. Trochę się podniósł kokpit ale to się da skorygować podkładkami i obniżyć. Rower prowadził się równie dobrze a miałem 2 cm więcej na lagach do dyspozycji ;) Jak się tak boisz to ustaw SAG na 25% zamiast 15% nic tylko zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaczorak - błagam... Korygować podkładkami geometrię... Podkładkami można co najwyżej pozycję skorygować!

Obis zmiana skoku jest śmiesznie prosta, a przy okazji dowiesz się czy nie trzeba dolać oleju do goleni dolnych, czy gąbeczki nie są suche itd. Dopóki nie otworzysz pacjenta to się nie dowiesz czy da się zmienić skok.

jak coś to pisz w priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kaczorak - błagam... Korygować podkładkami geometrię...
Nigdzie nie napisałem że się podkładkami geometrie koryguje - zacytuj. Napisałem że się kokpit podniósł i że może sobie go podkładkami obniżyć ergo skorygować pozycję - nie wkładaj mi w usta słów których nie wypowiedziałem (napisałem) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli włożysz amorek ze skokiem 120mm ,to teoretycznie ( trzeb jeszcze porównać długość amorka starego i nowego)  kąt główki i kąt podsiodłowy wypłaszczy się o ok. 0.7 stopnia- w praktyce rower będzie nieco mniej sterowny , będzie lepiej zjeżdżał i może się nieco gorzej zachowywać na podjazdach, a także lekkiej zmianie ulegnie pozycja na rowerze ( kokpit będzie nieco wyzej).

Prywatnie założyłbym na próbę 120 mm plus nieco krótszy mostek i wykonał parę kółek. 

Ramie się nic nie stanie.

A propos- czy ten amorek to 26" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

widzę że znów jakiś inteligentny inaczej doradził Ci byż założył opaskę elektryczną w celu ustawiania sagu i sprawdzania skoku maksymalnego.
Doradzający zapominają dodać, że pod tę opaskę lubi dostać się piasek czy jakiś taki tyci tyci kamyczek i zostawić solidną sznytę. Zakładasz, ustawiasz SAG i zdejmujesz. Lepiej już jakąś gumkę zawiąż skoro musisz z tym jeździć( ;)  ) albo przy następnym serwisie nałóż oring na goleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...