Skocz do zawartości

[komplet] Budżetowy strój na maraton z Allegro


iceman150

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od niedawna rozpocząłem moją przygodę z maratonami MTB no i chyba nieco połknąłem bakcyla. Obecnie startuję w koszulce z lidla i zwykłych szortach bez wkładki, do tego adidasy.

Chciałbym nieco inaczej ubierać się w przyszłym sezonie coby nie wyglądać jak przysłowiowy wieśniak na starcie ;) i myślałem nad zxakupem kompletu na rower. Tj. krótkie spodenki z wkładką i koszulka, być może jakieś drużyny kolarskiej lub jakiś inny komplet (taki raczej stonowany).

Niestety nie dysponuję dużym budżetem (powiedzmy 250zł).

Czy takie komplety z allegro w ogóle mają rację bytu. Używałbym ten strój tylko w maratonach i to takich do 50km. Czy ktoś z was mógłby polecić jakiegoś sprzedawcę na allegro, który sprzedaje budżetowo przystępne produkty o możliwie zadowalającej jakości?

 

A może lepiej z takim budżetem dać sobie od razu spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki z Lidla można określić IMHO tylko jednym słowem - fatalne. I to nie dlatego, że wyglądają „wieśniacko” cokolwiek by to nie znaczyło, tylko z powodu fatalnej wkładki i dziwnej rozmiarówki.

Koszulki są nawet ok.

Co do spodenek z Deca, to zaczynają się one od serii 520 wzwyż. Na cokolwiek poniżej szkoda czasu i ambarasu. Seria 300 to to samo co Lidl czy inna Biedronka; seria 500 to ciut lepszy materiał i tak samo nędzna wkładka za dużo wyższa cenę. Warto czatować na promocje czy wyprzedaże, ja tym sposobem zaopatrzyłem się w ciuchy z ich najwyższych serii w cenie 100-120zł/szt. (końcówki serii).

Strój strojem, byle był wygodny i odprowadzający pot, ale przede wszystkim zmień te „adidasy” zwłaszcza jeśli to jakiś model do biegania czy coś w ten deseń. But na rower powinien być sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna rozpocząłem moją przygodę z maratonami MTB no i chyba nieco połknąłem bakcyla. Obecnie startuję w koszulce z lidla i zwykłych szortach bez wkładki, do tego adidasy.

Chciałbym nieco inaczej ubierać się w przyszłym sezonie coby nie wyglądać jak przysłowiowy wieśniak na starcie ;) i myślałem nad zxakupem kompletu na rower. Tj. krótkie spodenki z wkładką i koszulka, być może jakieś drużyny kolarskiej lub jakiś inny komplet (taki raczej stonowany).

Niestety nie dysponuję dużym budżetem (powiedzmy 250zł).

Czy takie komplety z allegro w ogóle mają rację bytu. Używałbym ten strój tylko w maratonach i to takich do 50km. Czy ktoś z was mógłby polecić jakiegoś sprzedawcę na allegro, który sprzedaje budżetowo przystępne produkty o możliwie zadowalającej jakości?

 

A może lepiej z takim budżetem dać sobie od razu spokój?

Kupowałem spodenki BCM Novatex na straganie firmowym w czasie maratonów, za 60 zł. Wkładka nie była rewelacyjna za to rewelacyjnie mi się w tych spodenkach jeździło, mimo że pampers był do de. To czy takie komplety będą dobre jest sprawą trudną do określenia bo to sprawa indywidualnych odczuć i zachowania organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo wkładka jest źle wszyta i jak się siedzi to jej nie ma pod tyłkiem tylko z przodu

Miałem taki przypadek, kupiłem, rozmiar niby OK, w jeździe ten efekt, o którym piszesz. Pomogło bardzo radykalne skrócenie szelek (na początek na supełek). Na postoju wydawały się za ciasne, w czasie jazdy - rewelacja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko co mam to upolowałem gdzieś na promocjach, wyprzedażach itp. Koszulki z lidla, z martes sportu poprzeceniane na 25 zł, z reala firmy brugi też chyba za 20 zł. To wszystko różni się tylko napisem tak naprawdę. Fajne spodenki kupiłem na wyprzedaży 4f za 50% ceny, kosztowały 40 zł. dobra wkładka w porównaniu z tą ze spodenek z lidla. z tym że i tak na nie zakładam cieniutkie spodenki bo jakoś nie moge się przekonać do jazdy w samych getrach ;) Czasem takie spodenki do zakładania na pampersa są sprzedawane w zestawach właśnie z gaciami rowerowymi :)

 

W każdym razie za 250 zł kupisz ciuchy albo bardzo dobre albo bardzo dużo ;) ja bym na twoim miejscu wyhaczył gdzieś w promocji pampersa i jakąś tanią koszulkę i tak jak pisali koledzy wcześniej dozbierał do spd i butów bo to jest ważniejsze niż pro strój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy z decathlonu są dobrym pomysłem na początek pod warunkiem, że kupisz je na wyprzedaży bo normalnej ceny moim zdaniem nie są warte. Za około 200zł (cena bez obniżki w decathlonie) kupisz np spodenki vitesse, które jakością biją te z deca na głowę. Jeśli chodzi o spodenki to w decathlonie tylko z serii 520 lub 700. Reszta nie warta grosza. Kilka wyprzedaży akurat na stronie jest więc myślę, że coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż koszulki to własciwie mam te z LIDL'a i one moglyby być, Pozostaje w takim razie wyhaczyć gdzieś spodenki albo Decathlon albo 4F na promocji, No i chciałbym jeszcze takie same rękawki i nogawki dokupić na chłodniejsze dni.

Pedały SPD posiadam i leżą w szafce tylko z butami się zebrać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zrob jak wiekszosc radzi, odpusc ubrania a zakup dobre buty, ja kupilem na poczatek jakies takie ciuchy z deca za grosze ale kupilem tez buty shimano 089 ktore tutaj duzo ludzi poleca i jestem mega zadowolony z wyboru SPD, jezdze amatorsko i nie wyobrazam sobie jazdy bez butow. Ubranka powoli skompletujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na przekór, że odpowiedni, dobry strój przyniesie więcej korzyści niż buty spd. W początkowej przygodzie z rowerem jeździłem w zwykłych ciuchach i zwykłych butach. Po przesiadce na dobry strój poczułem gigantyczną zmianę in plus. W przypadku zmiany butów na spd-sl (akurat więcej śmigam na szosie) widzę różnicę, ale nie tak dużą jak przy dobrej odzieży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,tylko mowimy tutaj o kwocie bardzo malej i od dobrych ubraniach zapomnij. Sam piszesz ze 'po przesiadce na dobry stroj' a zapewne nie kosztowal on 250zl.Druga sprawa ze jest juz zimno i inwestowanie w dobra koszulke i spodenki tylko po to aby nalozyc bawelniana bluze mija sie z celem, a buty za te pieniadze mozna kupic calkiem spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna rozpocząłem moją przygodę z maratonami MTB no i chyba nieco połknąłem bakcyla. Obecnie startuję w koszulce z lidla i zwykłych szortach bez wkładki, do tego adidasy.

Chciałbym nieco inaczej ubierać się w przyszłym sezonie coby nie wyglądać jak przysłowiowy wieśniak na starcie ;) i myślałem nad zxakupem kompletu na rower. Tj. krótkie spodenki z wkładką i koszulka, być może jakieś drużyny kolarskiej lub jakiś inny komplet (taki raczej stonowany).

A może lepiej z takim budżetem dać sobie od razu spokój?

Masz rację. Daj sobie z tymi ciuszkami spokój. :down:  Jeśli jesteś dobry to w śród innych zawodników będziesz wzbudzać zazdrość, że jakiś wieśniak jest lepszy  od nich a jeśli odziejesz się w markowe ciuchy to możesz tylko popaść w kompleksy bo przecież nie ciuchy decydują o miejscu na pudle. :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,tylko mowimy tutaj o kwocie bardzo malej i od dobrych ubraniach zapomnij. Sam piszesz ze 'po przesiadce na dobry stroj' a zapewne nie kosztowal on 250zl.Druga sprawa ze jest juz zimno i inwestowanie w dobra koszulke i spodenki tylko po to aby nalozyc bawelniana bluze mija sie z celem, a buty za te pieniadze mozna kupic calkiem spoko

 

250 zł jest kwotą małą przy bardzo dobrych produktach jeżeli chodzi o cały set. Można kupić np. spodenki, a w późniejszym czasie przy wzroście gotówki dokupić kolejne rzeczy. My możemy tylko doradzić, bo decyzję podejmie sam autor wątku. 

 

Zapomniałem dodać w poprzednim wpisie, ciuchów rowerowych drużyn nie kupuj, bo oryginalne dobrej jakości są drogie, a na allegro są podróby, więc płacisz za napis a nie jakość i funkcjonalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna rozpocząłem moją przygodę z maratonami MTB no i chyba nieco połknąłem bakcyla. Obecnie startuję w koszulce z lidla i zwykłych szortach bez wkładki, do tego adidasy.

Chciałbym nieco inaczej ubierać się w przyszłym sezonie coby nie wyglądać jak przysłowiowy wieśniak na starcie ;) i myślałem nad zxakupem kompletu na rower. Tj. krótkie spodenki z wkładką i koszulka, być może jakieś drużyny kolarskiej lub jakiś inny komplet (taki raczej stonowany).

Niestety nie dysponuję dużym budżetem (powiedzmy 250zł).

Czy takie komplety z allegro w ogóle mają rację bytu. Używałbym ten strój tylko w maratonach i to takich do 50km. Czy ktoś z was mógłby polecić jakiegoś sprzedawcę na allegro, który sprzedaje budżetowo przystępne produkty o możliwie zadowalającej jakości?

 

A może lepiej z takim budżetem dać sobie od razu spokój?

 

Spróbuj może tu:

http://sklep.topprint.com.pl/category.php?id_category=11

Nie są to ciuchy ściągnięte z Chin - szyją na miejscu, choć materiały mogą być z Chin. Ja ich rzeczy nie używałem, nie wiem, jak się sprawdzają, ale w Łodzi sporo osób widuję w ich koszulkach i spodenkach (kiedyś szyli takie niebieskie Discovery, mocno charakterystyczne). Nie wiem też, jak z kupowaniem od nich przez internet, bo siedzibę mają 200 m od mojej roboty i ze 2 razy po prostu tam byłem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCM Nowatex - mają teraz komplety strojów w wyprzedaży. Od 130 złotych masz komplet dobrej jakości ciuchów kolarskich. Całe lata śmigałem w nich na maratonach, etapówkach i czym nie tylko. Przykładowy komplet: http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/komplet_nino_red_koszulkaspodenki.html  Na stronie oczywiście większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...