Skocz do zawartości

[kamera] kamera na rower sj4000 vs EKEN H9


Fortunat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem kupić coś taniego. Rynek i forum zalany jest chińczykami. A już wszelkiej maści sj4000 jest po kokardkę, aż nie wiadomo co oryginał, a co podróbka.

 

Ale faktycznie potrzebuję czegoś właśnie pokroju sj4000, tanie i nagrywa w full hd.

 

Dlatego zainteresowałem się EKEN H9, bo jest w tej samej cenie co sj4000, ale ma 60 fps w 1080p i aż 120 fps w 720p.

Czyli można juz całkiem sensownie spowolnić obraz. Dodatkowo wyczytałem, że ma ciut większą baterię i ekran.

Reszta podobnie.

 

Ktoś coś wie na temat tego EKENA, czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie duże wrażenie zrobiła kamera XiaoMi. Nagrywa naprawdę nieźle w porównaniu do wysokobudżetowej konkurencji. XiaoMi to może być niezła globalna firma za jakiś czas, patrząc na ich obecną relację ceny do jakości.

 

Tutaj masz ją w porównaniu do SJ7000 (to nie to samo co 4000?), film niestety pomieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paczka doszła szybko, więc z pewnością z Polski.

 

Akcesoria i wyposażenie na plus, nagrywa bardzo ładnie.

 

Kolega ma GoPro Hero 2 więc zabraliśmy na testy. Generalnie jak ktoś nie wie który film z której kamery to trudno zgadnąć. Na stopklatkach widać, że obraz z Eken w samych górnych rogach jest troszkę mniej szczegółowy od GoPro. W filmie bez znaczenia. Za to Ekenem nagrywałem 60 fps to film wydawał się ciut płynniejszy i w centrum kadru jakby ostrzejszy, bardziej szczegółowy, ale to różnica na poziomie sugestii. Widoczna jest różnica w kolorach, Eken ma kolory żywsze niż GoPro, za to GoPro kolorami bardziej odpowiada rzeczywistości. Różnica nie jest duża i bardziej pasuje mi tu Eken.

 

Generalnie jestem zachwycony za tą kasę extra sprzęt.

 

Ale prawdziwy czad to nagrywanie 60 i 120 fps. Nagrałem swojego psa jak się wściekła i spowolniłem. Teraz dopiero widać szczegóły bo normalnie to jest za szybki. Ta kamera to prawdziwy Matrix marker :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dwa pytania do użytkowników Hekena H9. W jednym teście przeczytałem że "kamera nagrywa materiał w 10 minutowych odcinkach". Co dzieje się dalej, czy kamera nagrywa bez przerwy tylko w osobnym pliku czy może przerywa nagrywanie?

Pytanie drugie. Jak spisuje się tryb foto, czy jest porównywalny z tym z GoPro?

Poważnie zastanawiam się nad kupnem tej kamerki. W grę wchodzi jeszcze wspomniane XiaoMi, jednak ta ma węższy kąt widzenia co mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze tak jak wspominałem tryb foto w tym Ekenie. Wiem że to jest kamera a nie aparat, jednak zapewne fotki też jakieś będę cykał. Niestety jakoś ciężko w necie o przykładowe zdjęcia.

Mógł by ktoś z użytkowników zamieścić z 1-2 sample? Był bym wdzięczny.

W grę wchodzi jeszcze najtańsze GoPro Hero, jednak tutaj na minus jest wbudowany akumulator i mało akcesorii w komplecie.

Odwieczny dylemat przy kupnie, z kilku urządzeń najchętniej złożył bym jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też posiadam kamerę EKEN H9 i chciałem zapytać, czy u Was też nie ma procentowego (%) wskaźnika baterii? Oglądając recenzje i filmy na YT zauwazyłem, że inni mają pokazane, ile % baterii pozostało. A ja mam jedynie zielony wskaźnik. Tak powinno być, czy da się w to jakiś sposób zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

 

 

Witam. Wie ktoś czym różnią się te kamerki ? Eken H2R H3R H8R H9R I co daje ta wersja R? byłem zainteresowany Enken H9 ale dzisiaj znalazłem w sklepie reszte modeli w opisie niczym się nie różną.

cześć

faktycznie - różnią się niewiele, kosmetyka a 2 wyświetlacza przez H3R z przodu to trochę mało. Różnią się sensorem - w H9 jest OmniVision
OV4689, w H3 podobno  sony.
W tej rodzinie kamer wyróżnia się (niestety ceną również ale to nadal ciekawa oferta) H8Pro - chipset ambarella a12 to już chyba standard wśród producentów - odbiło się to zaraz na możliwościach kamery - 120fps w full HD na przykład.

 

Generalnie też w nazewnictwie mają Chińczycy jakiś sens:

"R" - oznacza zestaw z pilotem zdalnego sterowania

"SE" - słabsza( nie odczytywałem co to znaczy) specyfikacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...