Skocz do zawartości
  • 0

Wybór typu roweru cross / przełajowy do 4500zł


Gość Konrad

Pytanie

Witam wszystkich!

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego roweru i zupełnie nie wiem jaki typ będzie dla mnie dobry. Mam 197cm wzrostu, 95cm nogi i ważę 80kg. Zależy mi przede wszystkim na komforcie, bo większość rowerów powoduje u mnie ból pleców po 2 godzinach jazdy. Rozważam dwie opcje: cross (Ale tutaj nie podoba mi się napęd - wolałbym szosowy) albo przełaj (fajny napęd, ale nie wiem jak z komfortem na dłuższych trasach. Przymiarka w sklepie niewiele da, a z rozmiarówki np. Ridley'a niestety wychodzę poza skalę).

 

Dlatego chciałbym prosić wszystkich (a przede wszystkim równie wysokich) o pomoc w wyborze i sugestie modeli godnych uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry wymiarowe masz tak ze 2 centymetry większe niż ja. Wiem jaki problem jest ze znalezieniem czegoś pod siebie. Tego lata zakupiłem przełaj (a raczej gravel) z ramą w rozmiarze 60.5 (w/g producenta) i okazało się to dobrym wyborem. W sklepie przymierzałem rower tego typu w rozmiarze 58 i od biedy dałoby radę na tym jeździć (ale Ty masz te 2 cm więcej).
Kupiłem takie Norco. Teraz prawdopodobnie trudno będzie znaleźć coś w odpowiednim rozmiarze, ale może coś trafisz. Jak bym miał drugi raz wybierać, to pewnie też bym się zdecydował na taki rower.

Napiszę tak - ponieważ wcześniej dość długo nie jeździłem, zwłaszcza na czymkolwiek typowo szosowym, to na początku był przede wszystkim ból d... Na szczęście tyłek dość szybko się przyzwyczaja. Dalej - nadgarstki, zwłaszcza jak się na jakieś szutry zjedzie, ale to też można ogarnąć. Natomiast z plecami nie miałem żadnych problemów, mimo że czasem od siedzenia w pracy potrafi coś doskwierać. Oczywiście, każdy jest inny i nie ma gwarancji, że będzie całkiem ok, ale według mnie szansa na to jest duża, o ile nie masz jakichś wad postawy/kręgosłupa bo wtedy trudno coś na to poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, ktory ma do sprzedania rower prawie idealnie pasujacy do Twoich wymagan, rowniez rozmiarowo. Rower jest uzywany, ale praktycznie jak nowy, bo przejezdzil moze z 800km. Jak chcesz to pisz na priv, podam Ci kontakt. Z tego co pamietam, to rower jest na ramie Ridlea, karbonowy widelec, zintegrowana prosta kierownica karbonowa, karbonowe rogi, korba szosowa, hamulce xtr, kola Mavica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że raczej roweru dla siebie szybko nie znajdę. Noco wygląda super, ale nie mają już tego rozmiaru. Unibike, Ridley i Kross są za małe, więc odpadają w przedbiegach. Jeśli ktoś zna producentów mających RAMĘ 24cale (nie koła xD) to proszę piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na crosie powinieneś uzyskać bardziej komfortową pozycję niż na przełajce. 
Pozwolę sobie wyrazić zdanie odrębne od tego toku myślenia, ponieważ wychodzi on od założenia, że na przełaju jeździ się jak na szosie i to jeszcze takiej kompaktowej ściganckiej o klasycznym rozstawie metra pomiędzy kołami, podczas, gdy przełaj może mieć (w większości przypadków ma) górne klamki co umożliwia jazdę w pozycji niemal jak na holendrze. Z założenia pozycję dostosowuje się do warunków jazdy, co w rezultacie zapobiega dyskomfortowi od kilkugodzinnej jazdy w jednej pozycji jak w przypadku crosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowany wcześniej Norco Search S2 2015 to chyba typ roweru, który najbardziej by mi odpowiadał, ale niestety evanscycles nie ma już mojego rozmiaru (61cm). Wersja 2016 jest mniejsza - zeszli do 60.5cm i zmieniła się geometria, więc podoba mi się mniej. Ktoś zna jakieś godne alternatywy w klasie rowerów Adventure? [Cannondale Touring, Trek 720 odpadają ze względu na kosmiczne ceny - 5k to absolutne maximum, które mógłbym przeznaczyć na zakup roweru]. Dużym dodatkowym atutem byłaby możliwość przymierzenia takiego roweru (najlepiej gdzieś w Małopolsce). Norco ma ramę chromoly i osprzęt 105, co naprawdę moim zdaniem podnosi poprzeczkę w tej kategorii cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...