Skocz do zawartości

[trenażer] TACX Flow - problem z sensorem kadencji


marco1973

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni użytkuję zakupiony nowy trenażer Tacx Flow i zauważyłem problem z sensorem kadencji.

objaw jest taki, że jak kręcę to licznik pokazuje kadencję np. 94, za moment 47 (jakby połowę tego - i to jest zawsze tak że jak się pieprzy to pokazuje połowę tej właściwej wartości właśnie), za chwile wraca na właściwą wartość lub pokazuje np. 30 albo 0. czasem na dłuższy czas licznik pokazuje 0 po czym mignie napis CAD na wyświetlaczu (takie miganie jest chyba objawem skomunikowania się czujnika z całą resztą) i pokazuje właściwą kadencję.

zauważyłem też że to się dzieje z reguły po jakimś czasie kręcenia a nie od początku. jakby się coś w hamulcu nagrzewało (tam wchodzi wtyczka sensora) i to miałoby wpływ na przekazywanie danych z czujnika do komputerka? trochę bez sensu.

dodam jeszcze że nie ma mowy o źle zainstalowanym czujniku o magnesiku na korbie, bo z tym już też kombinowałem na różne sposoby i jest to samo. jakiś czas ok a potem się pieprzy.

zastanawiam się gdzie szukać przyczyny - w wadliwym czujniku, w komputerku, w hamulcu?

ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...