Skocz do zawartości

[rower] do 6-7tys


Arkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście poradzili dla początkujacego,który planuje zakupienie dwóch rowerków.Jeden dla żonki drugi dla mnie.Żonka w swoim życiu jeżdziła bardzo mało.Ja od młodych lat miałem styczność z rowerami aż do 25-go roku życia.W tej chwili mam 37 brzuch zaczyna rosnąć a kondycja taka,że szkoda gadać,jednym słowem przez Angielski tryb życia zapuściłem się i trzeba coś z tym zrobić.Padło na rowery a do wiosny trzeba zebrać budrżet i zacząć trenować.

Zacznijmy od roweru dla mnie.Budżet około Ł1000-Ł1200 czyli około 6-7 tys zł max.Początkowo myślałem zlecić złożenie nowej zabawki komuś kto sie na tym zna lepiej,ale czy wyszłoby mnie to taniej lub czy w budżecie 7tys przeznaczone na gotowca złożyłbym lepszy sprzęt?

Jeśli gotowieć co byście radziłi,na co zwracać uwagę itp.Wiem,że to temat rzeka,ale od czegoś muszę zacząć.

Planuje jazdę raczej zdala od miasta trasy rowerowe,lasy,pola,teren górzysty itp.a gdy wkręcę się bardziej i kondycja będzie to pomyslę.

Prosze o jakieś porady.Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mieszkasz w Bradford, czyli niemal na pograniczu Yorkshire Dales N.P. i Peak District N.P.

 

Dwie ekstra miejscówki do śmigania  :devil:

 

Za 1-1.2 kilograma elżbiet można kupić już naprawdę fajie poskładany klamot. Dawać komuś do złożenia owszem zapoda Ci rower w/g pomysłu ale będzie to serialnie droższe niż gotowiec.

 

Wpadnij do Rotherham/Sheffield lub Barnsley i przymież się do wynalazków ze stajni On-One / Planet-X

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOO45650BX9/on-one-45650b-sram-x9-mountain-bike

http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOOPWX9/on-one-parkwood-sram-x9-mountain-bike

 

A jak za daleko, to wpadnij do jednego z Evans'ów w Leeds.

 

Coś w guście Pinnacle Ramin Six http://www.evanscycles.com/products/pinnacle/ramin-six-2015-mountain-bike-ec071317

 

powinno zaspokoić Twoje potrzeby. Generalnie szukałbym sztywniaka z amortyzatorem o skoku 120 i więcej. Na takim to można się już przyzwoicie pobawić...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak typowy góral:-)Czas mam na zastanawianie cała zimę więc na spokojnie.Mam niedaleko trzy salony scotta więc chyba i service miałbym ułatwiony w razie czeczgo.Chciałbym na ramie węglowej,ale obawiam się,że w tym przedziale cenowym będzie ciężko chyba,że kosztem osprzętu.Oglądam takie typy jak scott power scale bo w tym przedziale cenowym powinienem się zmieścić,lub coś ze sparka na podwójnym teleskopie.Wszystko na aluminiowej.Może coś z innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Bradford, czyli niemal na pograniczu Yorkshire Dales N.P. i Peak District N.P.

 

Dwie ekstra miejscówki do śmigania  :devil:

 

Za 1-1.2 kilograma elżbiet można kupić już naprawdę fajie poskładany klamot. Dawać komuś do złożenia owszem zapoda Ci rower w/g pomysłu ale będzie to serialnie droższe niż gotowiec.

 

Wpadnij do Rotherham/Sheffield lub Barnsley i przymież się do wynalazków ze stajni On-One / Planet-X

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOO45650BX9/on-one-45650b-sram-x9-mountain-bike

http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOOPWX9/on-one-parkwood-sram-x9-mountain-bike

 

A jak za daleko, to wpadnij do jednego z Evans'ów w Leeds.

 

Coś w guście Pinnacle Ramin Six http://www.evanscycles.com/products/pinnacle/ramin-six-2015-mountain-bike-ec071317

 

powinno zaspokoić Twoje potrzeby. Generalnie szukałbym sztywniaka z amortyzatorem o skoku 120 i więcej. Na takim to można się już przyzwoicie pobawić...

 

Szacunek...

I.

 

Miejscówki owszem znam.Fotografia to moje pierwsze hobby:-)Nie koniecznie scott.Sugerowałem sie raczej tym,że w pobliżu są salony więc i service będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prosta zależność. I bardziej "bajerancka" wszywka, tym mniej roweru za pieniądze.

 

Jak bujany kuc to Boardman oferuje fantastyczne value for money http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/boardman-mountain-bike-team-full-suspension-650b

 

Lub nieco ponad budżet, ale jest to zbicia dodatkowe 10%, także może się zmieścić jak się go lekko naoliwi ;)

 

http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/boardman-mountain-bike-pro-full-suspension-650b

 

No a Halfords'a to ten na pewno u siebie masz...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanMTB dzięki.A czy w tej cenie nie lepiej już coś z metką choćby scotta power scale 940 lub coś ze sparka?W tej cenie już można coś dorwać.W linkach które zapodałeś to rowery raczej jak dla mnie nie znanych producentów a i jak na moją płytką wiedzę to i osprzęt mają gorszy porównując z tymi scottami:-)Może się mylę?Jest może szansa wyrwać coś na węglowej ramie z markowych giant,trek,author lub podobnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Scale 940 to koszt 1500 funtów, chyba, ze masz gdzieś taniej. Osprzęt XT/SLX, heble Deore, amor Fox o delikatnie mówiąc takiejsobie opini.

 

Parkwood to koszt 1000 funtów, Pełne X9 - czyli ekwiwalent XT w Szymku - heble Guide, amor Marcoka o tak samo niepewnej opini jak Fox.

 

Poza wszywką nie widzę pożytków.

 

Za 1.2 kilograma elżbiet można kupic węgiel ale poprzykrecane do niego klamoty będa o kilka klas niższe niż te w ramach alu lub stalowych. Kwestia prioprytetów i pomysłów.

 

Boardman to inna klasa, gdyz to bujany kucyk. W tej samem kasie kupisz Sparka i owszem ale na tak żenujacym osprzecie, że niespiewajboniemamdrobnych.

 

Można sie szarpnac jak bardzo zależy Ci na marce i jestes gotów przeprowadzić apgrejdy w miarę zużywania się komponentów.

 

Pytanie podstawowe, to jak chcesz ten rower uzywać, gdyz moze faktycznie cos bardziej krosiarskiego lub turystycznego wystarczy i niepotrzebnie sugeruje bardziej łobuzerskie modele...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym celował w Boardmana, niezły osprzęt, klasyczny 4-ro zawias z Horstlinkiem, bez napisu "Scott" też można jeździć ..., On-One w modelu 45650B leci sobie w kulki, do ramy zaprojektowanej do widelca 100mm wsadził wideł 140 mm i wyszła skucha, kąt główki 65.7* a podsiodłowy 71,2*, lipa panie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie scale 940 to koszt 6800zł=Ł1200.Power spark 760 to koszt 6tys zł.Ma dodatkowo tylni amor.Wiesz jak dla mnie to zarówno deore czy xt to to samo:-)

Chyba raczej wolałbym coś z metką,ale nie koniecznie scott.

Tak jak pisałem wyżej typowy góral bo raczej jazda poza miastem a jeżdzić jest tutaj gdzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak pragniesz kupować bo Scott, to oczywiście Twoja wybora...

 

Boardman ma fantastyczne opinie na JuKejskich forach rowerowych. Poprzedlądaj BikeRadar lub Singletrack World

 

Bardzo dobrze wykoanane ramy, bardzo poprawne geometrycznie i do tego z mocnym komponentarium.

 

Scott za te same pieniądze oferuje graty niższego sortu.. 

 

No ale masz na ramie "wszywkę" i plus 15 do lansu ;)

 

http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/boardman-mountain-bike-pro-hardtail-29er

 

9 stówek i wszystko to samo co ma Skocina...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Posiadam rower od Chris'a Boardman'a (co prawda przełajkę), ale mogę tylko potwierdzić, że to dobre ramy i w niczym (a już na pewno jakością wykonania) nie ustępują tym od Scott'a.

Ba, dostajesz nawet więcej, bo czy Scott daje ci szlifowane spawy i niemal pancerny lakier? :)

A klamoty, to klamoty. Zaoszczędzony pieniądz lepiej władować w upgrejdy tychże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uparłem ani na markowego scotta czy innego jak i nie na węgiel,ale skoro mam wyłożyć około Ł1200 to chciałbym mieć coś fajnego:-)W takim razie za co mam płacić?Za kawałek ramy i osprzęt?:-)Mam 178cm wzrostu i około 78 kg wagi.Jaki rozmiar kół byłby dla mnie optymalny?Czy to ma jakieś znaczenie?Rowery mogę zakupić w Pl nie koniecznie w Uk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1200 elżbiet to nie jest jakoś masakrycznie dużo za rower, także nie ma się co ciąć :)

 

Zdefiniuj "coś fajnego". 

 

Bo dla mnie coś fajnego to 4 cale opony na ten przykład...

 

Skoro się nie zafiksowałeś na markę i/lub węgiel to nie rozumiem w czym bóól...

 

Proponujemy Ci bardzo "fajne" sprzęty, z bardzo "fajnymi" klamotami, kt.óre mają "fajne" opinie wsród użyszkodników końcowych.

 

Co jeszcze "fajniejszego" chcesz od roweru? Migacze? Wycieraczki? Lizaka? ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kolejna przewaga Boardman'a

 

 

 

Pedals: Wellgo Platform 9/16"

W zestawie :)

 

Generalnie rzadko który producent oferuje rowery wraz z pedałami, no chyba, że są to jakieś podłe marketowe szmatławce. Wtedy pare groszy za równie podłe pedały nie robi...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

w/g mego doświadczenia (179cm, objeżdżone 26", 29" oraz 29+) pojeździsz na dowolnym rozmiarze koła.

 

Sama wielkość to 3-cio, czy 4-to rzędowa sprawa - choc oczywiscie wciskanie karakanowi 145cm 29era jest delikatnie mówiac naciaganiem -  liczy sie całość. I to w jaki sposób bedziesz chciał uzywać roweru. 

 

Bo ponownie na naciag zakrawa proponowanie komuś bujanego kuca 160/160 na okazjonalne wypady w lekki teren i dojazdy do pracy.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...