Skocz do zawartości

[rower] składanie roweru crossowego


Superjulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Choć biernym użytkownikiem forum jestem już od dłuższego czasu, to jest mój pierwszy post, więc wszystkich Forumowiczów serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.


 


Składam rower. Postaram się wszystko opisać jak najkrócej i najprościej i proszę o porady, wskazanie błędów czy części, których lepiej użyć zamiast wymienionych przeze mnie.


 


Ma to być rower crossowy, przeznaczony w 85% do jazdy po Łodzi i okolicach (nawierzchnia średnia) oraz w 15% po duktach leśnych, bez wyczynów czy jakichś ewolucji. Jeżdżę prawie codziennie do szkoły od dwóch lat, toteż przemieszczam się dość szybko, więc  planuję dać napęd szosowy. Poza tym dysponuję powypadkowym rowerem (dlatego składam nowy  :P ) Merida Crossway 20-D, z   uszkodzoną ramą, korbą, przerzutką tylną, tylnym kołem, zużytą kasetą, łańcuchem i przednią przerzutką. (Specyfikacja: Crossway 20-D - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów) Mam 174cm, około 63 kg i budżet w granicach 1500 zł. Mój plan na chwilę obecną wygląda tak:


 


To chyba wszystko, będę uaktualniał jakiekolwiek zmiany. Proszę o wszelkie uwagi, rady i wskazanie ewentualnych niekompatybilności.


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Korbę mogę dostać 172,5, myślę, że te 2,5 mm chyba nie gra aż tak dużej roli. Co do ramy, to Nordkapp jest tylko 18, 20, 22. Do tej pory miałem 19 i nie chcę mniejszej. Czy ktoś mógłby polecić jakąś 19"? Jest 19" Biria, ale jest trochę cięższa i brzydsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...