Skocz do zawartości

[ok. 5000] Full 27,5", Bulls Wild Cup, Giant trance 4, Kellys Swag 10


renifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam możliwość kupienia każdego z tych fullów w okolicy zakładanego budżetu. mam 181cm, 84cm przekroku i ok 75kg. Poszukuje czegoś trailowego o skoku 120-140. W okolicy głównie płaskie tereny więc raczej większy mi nie potrzebny, choć mam zamiar wybierać się w góry od czasu do czasu. Rozważam tu sprzęty nowe ale jeśli macie do zaoferowania coś używanego to jestem otwarty na propozycje. Doradzicie?
 

Bulls Wild Cup: ok. 5000   http://www.bulls.de/pl/bikes/show/wild-cup-2/

Mój faworyt. Osprzętowo wygląda chyba super, ale mam podejrzenia co do marki oraz zawieszenia. Czy ktoś wie coś o tej marce? Wcześniej nigdy nie widziałem ani nie słyszałem i nie wiem jak z gwarancją. Jak może się sprawować zawieszenie tego typu? Czy taka geometria nie będzie negatywnie wpływać na podjazdy i zjazdy? Wygląda trochę old'schoolowo.

Giant Trance 4.0 ok. 5400 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.4/18865/76337/

Przerzutki niższa klasa, damper i widelec też, ale za to sprawdzona konstrukcja, zawieszenie maestro i gwarancja Gianta. Jak to jednak wypada na tle reszty?

 

Kellys Swag 10 ok 5500. http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/gorskie/fullsuspension/enduro-27-5/swag-10#.VhEkVHqqpBc
Wygląda świetnie, osprzętowo trochę wyżej niż Trance, ale to już ma po 150 skoku, czy to trochę nie za dużo zważywszy, że od czasu do czas zdarzy się popełnić trochę asfaltowej trasy na dojazdach (tym bardziej, że blokady dampera brak)?

W rozważaniach brałem jeszcze pod uwagę Canyon Narve AL 6.0 ze względu na Rebę oraz Fox'a ale raz, że jest na kołach 26" a dwa że jest niedostępny i pewnie na dłuuugo nie będzie :( Teraz nawet strona im chyba padła...

Co o tym zestawieniu sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swag to rower enduro i raczej nie sprawdzi sie w twoich zastosowaniach choc to bardzo fajny rower i ladny.

 

Jak dla mnie najlepszy w tym wypadku jest Trance gdyz maestro najmniej buja podczas pedalowania po plaskim i pod gorke. Jednak pomysl nad wersja nr 3, niewiele drozsza a tylni damper o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija doba a tu zainteresowany milczy no ale dobra; Swag to już pełnoprawne enduro więc na płaskie tereny dość lipa. Trance czemu nie ale tylko wtedy jak tych gór będzie nie mało i wersja tegoroczna ta na tłumiku i amorku RS'a. Rabaty spore więc warto dołożyć z ten 1K o ile wchodzi to w grę. Inaczej szukał bym raczej czegoś z 120-130mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem Tranca, z tego roku ale wersja 4. Na więcej niestety fundusze nie wystarczały a i tak były trochę naciągnięte. Widelec i damperek zawsze można wymienić w przyszłości jeśli się nie spiszą. Dostałem fajny rabacik, zakupiłem go za równą piątkę i w tym jeszcze sprzętu do 250zł mogłem sobie wybrać więc po prostu oferta zadecydowała ;) Jak już pojeżdżę to opiszę jak się sprawuje. Dzięki za rady! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy full, po dzisiejszych jazdach (jeszcze nie Giantem) po Dziewiczej Górze(okolice Poznania) utwierdziłem się tylko w przekonaniu że technika u mnie leży i kwiczy więc minie sporo czasu zanim stwierdzę, że przy zawieszce trzeba będzie coś pogrzebać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To będzie mój pierwszy full, po dzisiejszych jazdach (jeszcze nie Giantem) po Dziewiczej Górze(okolice Poznania) utwierdziłem się tylko w przekonaniu że technika u mnie leży i kwiczy więc minie sporo czasu zanim stwierdzę, że przy zawieszce trzeba będzie coś pogrzebać :P

Jak tam sprawuje się maszyna? Właśnie się przymierzam do tego modelu i jestem ciekaw opinii kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze wybrales pompke do amortyzatorow jako osprzet dodatkowy gdyz poprawne ustawienie cisnienia jest kluczowe dla pelnego wykrzystania potencjalu zawieszenia, a odbywa sie to za pomoca prob i bledow

 

Akurat ustawienie ciśnienia nie jest zbyt skomplikowane i odbywa się za pomocą pomiarów ;)

 

EDIT: Ups, to odkopałem posta... Ale trudno, zostawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem okazję oglądać bulsa oraz użytkować go. Spokojnie można polecić rower, bardzo fajna nowoczesna konstrukcja, dobry osprzęt. Co prawda nie użytkuję roweru do bardzo ciężkiego terenu ale rower jest bardzo wygodny. Ogólnie marka nie jest tak rozpoznawalna jak np. trek ale ja tej marce zaufałem i myślę że przy nakładzie finansowym jaki miałem to była bardzo dobra decyzja. Mama bullsa wild mojo 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...