Skocz do zawartości

[smar] Jaki smar do gwintów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zdemontować i przesmarować korbę oraz miski suportu. Nie były one smarowane już dobre kilka lat, jakie smary do gwintów polecacie? Słyszałem ze musi to być smar miedziany. Potrzebuje jeszcze coś aby nasmarować łozysko suportu z zewnętrznej strony( nie w środku), nada się ten sam smar czy trzeba coś innego? Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz ruszał wszystko raz na jakiś czas to po co przepłacać? Ja smaruję Motorex Bike Grease 2000, wcześniej wsadzałem jakiś żółty budyń ( ojciec przyniósł z roboty) i też było ok. Łt-43 nie stosuję bo najzwyczajniej na świecie... śmierdzi. Kup jakiś smar uniwersalny, ten co podałem powyżej albo Zefal Pro Grease ( kupiłem ostatnio). Koszt około 25 zł a starczy Ci na piasty, amortyzator i wszystkie połączenia w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko masz na maszynowych to i zakładam że amor masz z wyższej półki gdzie używa się specjalnych smarów. Jeżeli tak, to może rzeczywiście warto kupić smar który zapobiega zapiekaniu się. Ewentualnie idz do jakiegoś dobrego sklepu stalowego ( tylko takiego który specjalizuje się w śrubkach itd a nie jakiegoś pier...lniku) i tam pogadaj co było by dobre. Masz bardzo dużą szansę że kupisz coś tańszego i lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, smaruj, smar to smar, pisałeś że nie serwisujesz amora + piast więc żadna różnica. Prawda jest taka że spora część smarów "dedykowanych" do rowerów to tak naprawdę ulepszony Towot. Ja kupuję "lepsze" smary tylko dlatego że samemu serwisuję sobie amor + piasty a z takimi smarami pracuje się nieco lepiej ( nie śmierdzą, nie brudzą rąk, są bardziej "przyjazne").

 

Ja grafitowego nie lubię z jednego powodu- makabrycznie wszystko brudzi i ciężko jest się go pozbyć, miałem taki w spray'u, wytrzeć coś co jest pokryte tym smarem graniczyło z cudem. Chociaż trzeba przyznać że odpychał wodę jak mało który ( chociaz to był drogi spray, używany przy obrabiarkach CNC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...