Skocz do zawartości

[rower] Rower z serwisu aukcyjnego carbon na 105


fridgeplock

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na poniższą aukcję na znanym portalu aukcyjnym:

 

http://allegro.pl/rower-szosowy-germany-carbon-shimano-105-i5677928275.html#tabsAnchor

 

Kwota zakupu jeżeli chodzi o osprzęt (SHIMANO 105, rama aluminium z karbonem - co prawda noname) prezentuje się dość ciekawie nawet w stosunku do BTWIN TRIBAN 520 którego zakup mocno rozważam.

 

Zerknijcie swoimi wprawnymi/fachowymi oczami na to co on sobą prezentuję i dajcie znać czy warto się nim zainteresować czy jednak nie.

 

Broń boże nie jestem tą osobą która wystawia ten rower na sprzedaż i nie reklamuję tej aukcji - iteresuję się raczej jako kupujący.

 

I jeszcze jedno dodatkowe pytanie nie związane z powyższym:

czy warto dopłacać 1100 PLN do TRIBANA 520 żeby kupić 540 ? - dla osoby w 100% zaczynającej przygodę z rowerami szosowymi i skłaniającymi się do ich użytkowania typowo rekreacyjnego po terenach raczej płaskich.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się w tym rowerze kąt podsiodłówki - sprawia wrażenie, jakby rama była projektowana według mody obowiązującej ponad 10 lat temu (rura pochylona do tyłu). Ale z drugiej strony, samą ramę szosową można dostać za kilkaset pln....

Co do Tribanów: różnica sprzętu między 520 a 540 uzasadnia tę różnicę cenową, ale moim zdaniem przyjemność z jazdy można czerpać już na podstawowym modelu (z napędem jeśli dobrze pamiętam 3x7 albo 3x8). Ważniejsze jest zestopniowanie kasety i geometria/pozycja niż liczba koronek z tyłu... Ważna uwaga - Triban 520 ma 3-rzędową korbę, więc w przypadku pokonywania bardzo bardzo stromych górek (podjazd pod Śląski Dom po słowackiej stronie Tatr) będzie łatwiej. Sam mam szoskę Jamisa z napędem 2x8 i naprawdę nie mam powodów do wybrzydzania (mimo że są lżejsze rowery na rynku, ta szosa to mój najlżejszy rower).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...