Skocz do zawartości

[rower] CUBE czy SILVERBACK - 29er


endrzer

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie nadchodzi dla mnie moment wymiany mojego starego poczciwego 26" MTB na nowszy model.

 

Pomożecie rozwiać moje wątpliwości? PS. wiem, że ot tak to się nie da jednoznacznie ;)

 

Początkowo zastanawiałem się nad standardem 27.5" ale 'podobno' nie odczuję tak przesiadki z 26 na 27.5 jak z 26 na 29er.

Po kilku konsultacjach w sklepach rowerowych, doszedłem do wniosku, że faktycznie dla mojej specyfiki jeżdżenia być może lepszy okaże się 29er.

Głównie jeżdżę w okolicach Wrocka 50/50 szutry/asfalt.

 

Rower pewnie dalej byłby używany w podobny sposób + maratony rowerowe (ale o bardziej płaskich charakterystykach) + Singletreki (izery/karkonosze).

 

Pan jako to Pan Sprzedawca z jednego ze sklepów stwierdził, że standard 29 w płaskim/pagórkowatym terenie da mi +3km/h do średniej ;) Fajne wyliczenie, choć wyssane z palca ;) Mam nadzieję, że jednak coś tam zyskam, skoro teraz jeżdżę na starym 10-letnim Wheelerze (acera, "amor" małosprawna sprężyna, v-brakei, itp :teehee: ), zaś moje v avg dotykają 30km/h - jednak jest to dla mnie granica ciężka do przeskoczenia :whistling:

 

 

 

Na warsztat wziąłem na razie dwa rowerki (rama 17/18" - dla wzrostu 174cm):

Cube LTD SL 29 blackline 2015 (5129pln)

Rama

Aluminium Lite, AMF, ARG, Internal cable routing, Easy Mount Kickstand ready, Tapered Headtube, PressFit BB

Kolor

blackline

Rozmiar

17", 19", 21", 15", 23"

Widelec

Fox 32 Float CTD O/C 29, 100mm

Stery

CUBE No. 10 tapered, top zero-stack 1 1/8" (OD 44mm), bottom zero-stack 1 1/2" (OD 56mm)

Mostek

CUBE Performance, 6°

Kierownica

CUBE Flat Race bar 720mm

Gripy

CUBE Performance Grips

Przerzutka tylna

Shimano XT, RD-M781-DSGSL, Shadow 10-Speed, direct mount

Przerzutka przednia

Shimano XT, FD-M781-A, direct mount, 3x10-Speed

Manetki

Shimano XT SL-M780-I, Direct Attach

Hamulce

Shimano Deore A-M615, Hydr. Disc (180/160)

Korby

Shimano XT, FC-M782, 40x30x22T

Kaseta

Shimano CS-HG50, 11-36

Łańcuch

Shimano CN-HG54

Koła

DT CSW MA 1.9 straightpull wheelset, 28/32 spokes, 622x20C rim

Opona przednia

Schwalbe Tough Tom Active, 29x2.25"

Opona tylna

Schwalbe Rapid Rob Active, 29x2.25"

Pedały

CUBE Aluminium MTB

Siodło

CUBE Active 1.1

Sztyca

CUBE Performance Post, 27.2mm

Zacisk

RFR Varioclose 31.8mm

Waga

12,55 kg

 

 

4592-20304-full-ltd-sl-29-85.jpg

 

i mniej znana marka ale też tańsza:

SILVERBACK SOLA 1 XT 29er  (4499pln) Rama 29" XC GEOMETRY Superlight BUTTED 6061 Aluminium, Smoothweld, Tapered headtube Widelec Rock Shox Reba AIR, 100 mm travel, Tapered Alloy Steerer, Remote PushLoc Piasty Tył: Shimano SLX Centre Lock Przód: Shimano SLX Centre Lock, 15 mm Axel Przerzutki    Tył: Shimano XT Shadow Plus RD-M786-SGS Long Cage / Front: Shimano SLX FD-M675-B Manetki Shimano SLX SL-M670 3x10 Kaseta Shimano CS-HG81-10, 10 Speed 11-36T Silver Mechanizm Korbowy   Shimano SLX FC-M675-10, 38/26T 175 mm Hollowtech II suport Shimano BB71 MTB Press Fit Bottom Bracket Łańcuch Shimano CN-HG75, 10 speed Hamulce Shimano DEORE BR-M615 Hydraulic Disc, Rotor F: 180 R: 160 mm, Metal Pads Obręcze Stan`s Crest NO TUBES, Alloy 29", 32H Opony Shwalbe Racing Ralph Evo, TL-Ready, Folding, 29"x2,1 Lightweight Pedała VP Components Stery FSA Orbit internal alloy cups Kierownica SBC XC lightweight, Wide 700 mm, Back sweep 12% 6061 Butted Oversized Mostek SBC Superlight XC Forged Alloy nachylenie 6% M: 80mm L: 90mm Siodełko sztyca SBC Forged Light Alloy 31,6x400mm, siodełko SBC Performance Series Cr-Mo rails Superlight foam padding Waga 11,7 KG

 

sola1g.jpg

 

 

Wizualnie bardziej podoba mi się CUBE, no ale baba nie jestem, więc i Silverback będzie super ;)

W Cube sprzedawcał zachwycał się nad kołami oraz amorkiem, zaś Silverbacka ciężko mi porównać pod tym kątem, bowiem znalazłem go na Allegro. Czytałem opinie o amorkach i wynika z nich, że Fox 32 Float i Rock Shox Reba AIR, to podobna półka i z obu powinienem być zadowolony - tym bardziej że się przesiadam ze starego pseudoamora RST ;)

Dla Cube mam w cenie BodyFitt-ing i sklep pod nosem. Silverback, to w kartonie przyjdzie.

 

Nie mam doświadczenia w takiej półce cenowej, więc zwracam się do Was. Rower ma posłużyć dłużej.

 

A może coś innego najlepiej na XT możecie polecić? :thumbsup:

Będę wdzięczny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez patrzenia w cyferki geo, silverback wydaje się dłuższy, co mi akurat bardziej by pasowało... napęd 2x... reba bez gloryfikowania - spoko wideł... sztywna oś...
różnica w cenie może skompensować bikefiting...

 

nie wiem, ale ja bym oddał głos na silverbacka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga co do ramy - jesli ktos lubi schowane w ramie linki to Cube jest lepsza. Do tego przystosowana do montazu "nozki" - moze sie wydawac smiesznie ale dla niektorych nie jest bez znaczenia.

RS ma manetke na kierownicy -plus - ale jest ona kiepskiej jakosci - minus.

Przewaga Silverbacka w napedzie to dwa elementy ulegajace zuzyciu.

Cube ma kola na prostych szprychach - minus w przypadku latwosci i szybkosci naprawy (dostepnosc nowych szprych).

Widelec w Silverbacku ma sztywna oske, plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przejrzyj oferty firm Canyon i Radon

z tego co patrzę na ich stronie to przewaga fulli, a jak allmoutain, to drogie jakieś ;)

to 5k to dla mnie górna granica.

 

 

 

... napęd 2x... reba bez gloryfikowania - spoko wideł... sztywna oś... różnica w cenie może skompensować bikefiting... nie wiem, ale ja bym oddał głos na silverbacka

Napęd jest x3

 

więc silver powiadasz? ;)

 

 

 

Przewaga co do ramy - jesli ktos lubi schowane w ramie linki to Cube jest lepsza. Do tego przystosowana do montazu "nozki" - moze sie wydawac smiesznie ale dla niektorych nie jest bez znaczenia. RS ma manetke na kierownicy -plus - ale jest ona kiepskiej jakosci - minus. Przewaga Silverbacka w napedzie to dwa elementy ulegajace zuzyciu. Cube ma kola na prostych szprychach - minus w przypadku latwosci i szybkosci naprawy (dostepnosc nowych szprych). Widelec w Silverbacku ma sztywna oske, plus.

 

co do nóżki, to nie będę nią roweru "kaleczył" ;)

widzę, że więcej na plus dla Silvera ;)

 

 

PS. To ju mamz 2:0 dla SilverBacka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka przewaga fulli przeciez HT od groma tam jest.

 

 

Proszę bardzo Canyon | GRAND CANYON | Grand Canyon AL SLX 29 7.9

 

Faktycznie chłopaki - nie wiem jak tam szukałem. Dziękuję ;)

 


 

 

no ja widzę ciągle 2x... 38/26... tak czytam na specyfikacji i nadal bardzo mi się to podoba... :)

tak mam potwierdzenie, że jest tam 2x. Jednak w cenie można przerobić na 3X

 

Co do napędów 2x mam pewne wątpliwości, bowiem nigdy nie miałem styczności (ocywiście poza szosą) z dwurzędowym napędem w HT.

Boję się, że zakres przełożeń nie będzie zbyt elastyczny. Czasami lubię wjechać gdzieś wysoko w góry i może brakować miękkiego młynka, który preferuję (UPHILL ŚNIEŻKA, czy wjazd na Przełęcz Karkonoską).

Choć z drugiej strony jestem ciekawy takiego rozwiązania ;)

 

 

 

Proszę bardzo Canyon | GRAND CANYON | Grand Canyon AL SLX 29 7.9

Muszę Ci powiedzieć, że zainteresował mnie ten Canyon ;)

A to za sprawą amora z manetką (Fox 32 Float 29 CTD Evolution), której Cube nie posiada.

Fajna waga i pancerz wpuszczony w ramę.

I tak się zastanawiam, bo tego nie mogę doczytać ale z fotek wygląda, że jako jedyny z przodu ma sztywną oś ;) Może ktoś to potwierdzić?

 

Co do minusów, to całość jest na SLX, i tylko przerzutka XT. W Cube mamy więcej komponentów XT.

 

Taka jeszcze tabelka porównawcza tych 3 modeli:

 

f81d6fbb7a94f1b8.jpg

 

Na zielono oznaczyłem to co mi się wydaje najlepsze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napędów 2x mam pewne wątpliwości, bowiem nigdy nie miałem styczności (ocywiście poza szosą) z dwurzędowym napędem w HT.

Boję się, że zakres przełożeń nie będzie zbyt elastyczny. Czasami lubię wjechać gdzieś wysoko w góry i może brakować miękkiego młynka, który preferuję (UPHILL ŚNIEŻKA, czy wjazd na Przełęcz Karkonoską).

Choć z drugiej strony jestem ciekawy takiego rozwiązania ;)

 

I tak się zastanawiam, bo tego nie mogę doczytać ale z fotek wygląda, że jako jedyny z przodu ma sztywną oś ;) Może ktoś to potwierdzić?

 

Co do minusów, to całość jest na SLX, i tylko przerzutka XT. W Cube mamy więcej komponentów XT.

 

Przecież w 2 blat powstał głównie z myślą o 29er. Masz dokładnie takie same blaty korby poza największą patelnią. Młynek jest w Sramie na ten przykład nawet 22T a w Shimano 24T więc wjedziesz wszystko na co pozwoli siła i grawitacja. Po jakie licho Ci patelnia 40T czy więcej?? Chcesz dokręcać z Karkonoskiej?? 

 

Co do SLX-XT to ważna jest tylna zmieniarka i manetki. Canyon i Sola zresztą jako jedyne mają tą ze sprzęgłem a jak śmigasz po górach to tylko taką bym brał. Korba SLX'a i reszta w zupełności wystarczy bo w pracy nie ma to absolutnie żadnej różnicy. 

 

QR15mm ma zarówno Canyon jak i Silver. Dla mnie Cube to straszne ujostwo. Nawalone XT a jaka waga. Czyli co jest do dupy?? Ano rama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon dodatkowo ma sztywną oś z tyłu ... dla mnie pod względem technicznym to ma najlepszą ramę ze wszystkich tu obecnych.

 

Co do dostępności M`ki ...

Przy wzroście 174 cm niewykluczone że Canyonowa M`ka bezie się starała wykastrować swojego nowego właściciela z powodu przekroku na poziomie 80 cm.

 

Co do kół i prostych szprych ... Cube i Canyon ma koła systemowe ... prosta szprycha owszem trudniej dostępna ... ale ...

Cresty w Soli mogą się okazać najsłabszym (dosłownie) elementem tych kół ... są lekkie ale niestety wymagają świadomego bikera z dobrą techniką bo uszkodzić je to żaden problem.

Z dwojga złego wolę wytrzymała ciężką obręcz na prostych szprychach :).

Mam jeszcze teorię że Crest`y i seria opon Lightweight to zagrywka producenta na zejście z wagą poniżej 12 kg ...

Dalsze urwanie wagi w Soli może być już trudne a w Canyonie i Cube dalej mamy z czego urywać :).

 

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do dostępności M`ki ... Przy wzroście 174 cm niewykluczone że Canyonowa M`ka bezie się starała wykastrować swojego nowego właściciela z powodu przekroku na poziomie 80 cm.

 

właśnie się pomierzyłem wg. wytycznych Canyona i wychodzi mi S (?) mam długość wew. nogi dosyć krótką, bo 81 cm.

Ale sam nie wiem czy S to nie zbyt duże ryzyko. Zawsze wg. zapewnień zawsze można zwrócić w ciągu 30 dni. Wiadomo koszty.

 

Ale w Canyonie podoba mi się amorek Evo z manetką i osie sztywne.

Chyba według większości Waszych opinii ma przewagę nad pozostałymi dwoma modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywna os to:

Brak ponownej regulacji hamulców

Duża sztywność boczna

W29 er must Have że względu na duże koła.

Dobra opcja dla ciężkich riderow

Canyon ma taką geo że s będzie dla ciebie chyba glanz. Mi wychodzi jeszcze mniej XS/s

Bierz pan Canyon będzie pan zadowolony. A i jak kupisz to możesz podmienić manetki na xt, slx sprzedać,będziesz miał już wogóle max za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Canyon ma taką geo że s będzie dla ciebie chyba glanz. Mi wychodzi jeszcze mniej XS/s Bierz pan Canyon będzie pan zadowolony. A i jak kupisz to możesz podmienić manetki na xt, slx sprzedać,będziesz miał już wogóle max za tą cenę.

 

Podmieniać bym już chyba nie podmieniał, chyba by mi wystarczyło ;)

A ile Ty w takim razie masz wzrostu? i dł. nogi, że XS wychodzi. rama XS jest chyba dostępna w standardzie 27.5"

 

Próbowałeś już kupować u Canyona on-line?

Może ktoś ma z tym doświadczenie?

 

 

 

zamieszam w temacie ZR Race 29 7.0 – RADON Bikes

no też mi się podoba ale coraz większy próg cenowy ;) 5.6k pln już przekracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Canyonem może być chwilowe zawirowanie. Kolega 1,5 tygodnia temu zamówił rower i nadal czeka. Podobno mają jakąś przeprowadzkę i nie wysyłają rowerów ani nie wystawiają faktur. Możliwe, że w tym tygodniu już wszystko wróci na właściwe tory. Na razie ich strona nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@endrzer,

 

Kupiłem GC CF SL w rozmiarze M ... 180 cm wzrostu, 84 cm noga.

Miałem o tyle fajną sytuację że mogłem się do M`ki przymierzyć i wiedziałem co kupuję.

 

Co do przeprowadzki fakt mieli i chyb te 1,5 tygodnia temu byli w jej trakcie.

Było info na www że nie realizują w tym czasie zamówień.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon niestety wyprzedał kolekcję 2015.

Pozostał jeszcze dla mnie :

Cube LTD SL 29 czarny 2015

już dwa razy go testowałem. Siedziałem już na 29-calowym KTM, Giant, Cube, Focus, Ghost i chyba jeszcze na jakimś, jednak po przesiadce z 26" wszystkie (może oprócz jednego Gianta) ramy oferują mi mniej aerodynamiczną pozycję niż moja poczciwa, wysłużona, 10-letnia 26 ;)

174cm, noga 81 i rama 17". Na wysokość to max i idealna, jednak na długość te ramy są dla mnie jakby za krótkie. dopiero cofnięcie siodła i wstawienie dłuższego mostka na minus poprawiło sytuację ale jednak nie czuję, że jest to w 100% dla mnie idealna pozycja.

Lubię prędkości, dlatego też przesiąść chcę się na 29" i mam wątpliwości.

 

Pytam się Was, którzy doświadczyli 29erów :thumbsup: , czy ta pozycja na 29 zawsze jest bardziej wyprostowana? Przecież te rowery nie są już robione pod zwykłych rekreacyjnych amatorów, a ludzi którzy chcą czasami amatorsko porywalizować.

Czy może ja jestem jakiś niesymetryczny ? :w00t:

 

Rowerek piękny, zdecydowanie najlepszy  na jakich jeździłem, hamulce SLX powaliły mnie i teraz mam dylemat czy brać ;)

Szybki wybór, bo lada moment pójdzie - a to ostatnia sztuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...