Skocz do zawartości

[licznik] niedrogi licznik z pomiarem nachylenia


zawisza_czarny_7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam jakiegoś licznika w rozsądnej cenie do 200 zł z funkcją pomiaru aktualnego nachylenia w %. Zamierzam jeździć szosą po górach.  Na początku myślałem, że sprawę załatwi jakaś apka na androida która będzie obliczała nachylenie na podstawie map Google (coś jak narzędzie na stronie: http://www.altimetr.pl/) ale o dziwo nie ma chyba czegoś takiego. 

Może ktoś z Was słyszał o takiej aplikacji na telefon która by wskazywała aktualne nachylenie podjazdu?

Jeżeli nic takiego nie ma to na początek muszę kupić jakiś budżetowy licznik (spłukałem się na szosę) - zastanawiają mnie liczniki Atech:

http://allegro.pl/licznik-rowerowy-atech-mcx-232-mb-10-at-26-funkcji-i5258111562.html

i

http://allegro.pl/licznik-rowerowy-atech-atd25-altimer-bezprzewodowy-i5293722537.html

Ktoś ma z tym sprzętem doświadczenia?

Czytałem że w starszych wersjach pojawiały się błędy z prędkością i opóźnienia z odczytem nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie licznika bezprzewodowego z altimetrem za 100 kilka zł to proszenie się o kłopoty.

 

Odczyt nachylenia jest opóźniony też w Sigmach.

Licznik z barometrycznym wysokościomierzem potrzebuje przynajmniej kilku pomiarów aby pewne rzeczy wyliczyć i podać je w miarę dokładnie.

 

Mimo wszystko szukałbym czegoś bardziej markowego co daje aby cień szansy na bezproblemową eksploatację.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam mio cyclo 100 i jestem bardzo zadowolony. Licznik ma GPS i ok 70 funkcji. Posiada wyskokość barometryczną i pomiar nachylenia. Co ważne można dowalnie konfigurować odświażanie pomiarów (ma to duże znaczenie jeżeli chcemy aby wartości nachylenia itp szybko się aktualizowały)

 

Na allegro można znaleźć wyprzedażowo za ok 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

MiO bede brał po uwagę. Podsumowując:

1. VDO M4 ok 220 zł przewodowy

2. MiO Cyclo 100 ok 250 zł 

3. Badając temat znalazłem aplikacje Runtastic Mountain Bike w wersji PRO (płatna 19,99 zł). Aplikacja oprócz podstawowych informacji ma możliwość wyświetlania nachylenia terenu w % (grade). Jeszce nie testowałem jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardzo dobrą baterie w smartfonie aby spokojnie pojezdzić ok 2-3 godzin z włączoną aplikacją. Zwróć też uwagę na podstawie czego urządzenie pokazuję wysokość i przewższenia. Najlepszym rozwiązaniem jest barometr a aplikacja pokazuję wysokość na podstawie GPS wiec danę nie będą super dokładne (sprawdziłęm to już nie raz) Ważne też jest czy użądzenie posiada możliwość ustawienia odświazania danych wysokości. W moim MIO mam do wyboru 20/45/90 sekund co dobrzę się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antka jest coś takiego jak orux. Ma możliwość wyświetlania sporo parametrów. Dokładność wskazań zależy chyba bardziej od sprzętu na którym jest zainstalowany. Jest darmowy, wiec można spokojnie sprawdzić czy da radę. A sprawę energetyczną załatwia u mnie, zamontowany na mostku, powerbank z dobrym ogniwem 18650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...