Skocz do zawartości

[Koło] Tylne koło ociera o tylny trójkąt


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

   jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Będąc w mojej sytuacji szukałem rozwiązania problemu w opcji szukaj, jednak nie znalazłem takiego, który dokładnie odzwierciedlał mój problem, stąd nowy temat.

 

   Tylne koło w moim rowerze usadowione jest trochę dziwacznie. Otóż z jednej strony trójkąta ramy (rama bez amortyzatora -x-light marka na literę "B" ale nie pamiętam) koło jest na tyle blisko, że kostka opony ociera o niego (prawie nie wyczuwalnie ale jednak) z drugiej strony natomiast jest sporo miejsca. Próbowałem "ustawić" koło przykręcając go prosto ale nie udawało się -mam zaciski. Co w tej sytuacji zrobić aby "przesunąć" koło? Dodam, że strona która ociera to strona gdzie jest kaseta.

 

    Proszę o pomoc w zakresie mojego problemu z racji nie posiadania środków na profesjonalny serwis.

 

Z wyrazami szacunku,

Sajmon93-Szymon

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odwrócisz koło (zapniesz kasetą po lewej) to jeśli nadal problem występuje z tej samej strony, to masz odpowiedź - krzywa rama.

 

Jeśli będzie ocierało ze strony przeciwnej - masz odpowiedź - krzywe koło.

 

 

Przyczyn krzywego koła może być kilka. Poskładane przez jakiegoś barana po serwisie z nieprawidłowym ułożeniem podkładek, tulejek. Może być niesymetrycznie skręcone (ośka musi wystawać tyle samo z jednej jak i z drugiej strony). Jeśli nadal jest coś nie tak, to może być problem ze szprychami, koło do centrowania. Można też szprychami ustawić obręcz w innym miejscu względem piasty - ale do tego potrzeba centrownicy i umiejętności centrowania kół. Pozostaje jeszcze krzywa ośka, lub pęknięta. Wykręcić i sprawdzić na stole. No i krzywe haki, jeśli luźno zapisałeś koło, to może gniazda się wychlastały. Bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...