Skocz do zawartości

[Przerzutka]Tylna przerzutka - zgięcie RD4400


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rowerowy problem, który aktualnie przerósł moje możliwości googlowania. Może ktoś już się z tym spotkał i doradzi.

 

Rozebrałem cały rower co do śrubki i złożyłem ponownie. Wymieniłem jedynie na nowe pancerze i linki.

 

Po złożeniu, tylna przerzutka pomimo prawidłowego ustawienia źle wyciąga łańcuch od 7 (7,8,9) biegu w górę - przy ustawieniu z przodu na najmniejszą koronkę. Widać  to na zdjęciu. Zawija się pod siebie i sprawia, że łańcuch trze o zmieniarkę. Na zdjęciu jest na 7. Prz wrzuceniu na 9, kółko dolne zawija się mocno do tyłu i jest wyżej niż koło prowadzące (pulley). Powoduje to głośną pracę napędu i wycieranie się łańcucha itp.

 

Sama przerzutka z siebie działa poprawnie. Obsługuje wszystkie biegi i działa w miarę płynnie.

 

Teorie, które wykluczyłem:

- nieodpowiednia długość łańcucha ? Niby założyłem stary i nic nie zmieniałem.

- zła długość nowego pancerza

- złe ustawienie śrub H/L

 

Proszę o porady co można by zrobić, bądź podrzucenie teorii co sprawdzić

 

 

 

post-169747-0-81355900-1443125349_thumb.jpg

post-169747-0-66540700-1443125350_thumb.jpg

post-169747-0-45824800-1443125351_thumb.jpg

post-169747-0-21058600-1443125352_thumb.jpg

post-169747-0-96671500-1443125352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przykręciłeś przerzutkę do haka ? Hak przerzutki ma taki mały "cycek" na samym dole o którego opiera się śruba regulacyjna(przerzutki) odpowiadająca za napięcie sprężyny i odsunięcie górnego kołeczka od zębatki ( bodajże śruba B na instrukcjach). Odkręć przerzutkę od haka (rower stoi na kołach) i spróbuj jeszcze raz ją wkręcić w hak pod "odpowiednim kątem " . Jeżeli łańcuch masz ten sam co miałeś to nic innego nie przychodzi mi do głowy :sweat:  aczkolwiek na pierwszy rzut oka gdyby nie ta informacja , powiedziałbym że ewidentnie za krótki łańcuch XD 

 

 

O znalazłem XD - o to to to chodzi (ten "cycek" :P )- http://branfordbike.com/merchant/1677/images/site/badj4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle wyciąga łańcuch od 7 (7,8,9) biegu w górę - przy ustawieniu z przodu na najmniejszą koronkę

i dobrze że źle "wyciąga".

z małym blatem używasz koronek: 1,2,3,4,5, "6" z tyłu,

a z dużym koronki "4",5,6,7,8,9.

koronki w cudzysłowie to wg mnie max na jaki można wrzucić przy danym blacie w Twoim przypadku. Przełożenie 1x9; 1x8; 1x7, lub 2x1; 2x2; 2x3 powodują mocne ukosowanie łańcucha (szybko zużywa się łańcuch, napęd)

 

 

 

Teorie, które wykluczyłem: - nieodpowiednia długość łańcucha ? Niby założyłem stary i nic nie zmieniałem.

 

to o niczym nie świadczy. stary też mógł być zbyt długi. o prawidłowej długości łańcucha znajdziesz mnóstwo informacji na forum.

 

PS. krótki wózek przerzutki  nie zbierze tak dużo łańcucha co średni/długi, a z tego co widzę to masz kasetę MTB a nie szosową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...