Skocz do zawartości

[Piasta] nexus 7 nie działa po konserwacji


Separatysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taką piaste w jednym z rowerów ,jako że piasta ma swoje lata i wydawało z siebie rozne dziwne dźwieki ,tykania itp,mimo że działała poprawnie postanowiłem ją rozebrać.

Syf w niej był niesamowity ,myłem wszystko w rozpuszczalnikach pędzelkami ,płukałem.Kiedy wszystko było już czyste łożyska oraz tryby posmarowałem smarem,a reszta została wykąpana w oleju do przekładni (mech. skrzyń biegów)

po złożeniu piasta działa na jednym bliżej nieolreślonym biegu i nie daje się zmienić na inny.

Jestem przekonany że poskładałem wszystko jak było i nic nie zgubiłem

Robiłem zdjęcia i korzystałem z pdf shimano gdzie jest wszystkie częsci opisane co i gdzie.

A samapiasta w środku wyglądała znośnie nic nie zniszczone zajechane itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze, co smarowałeś, dokładnie, czym smarowałeś, dokładnie. Nie na darmo shimano mówi ze nie wolno stosować innych lubrykantów jak oni sobie ubzdurali bo się przekładnia zakleić może.

 

Generalnie Piasty powinny być kąpane w oleju, specjalnym oleju. Łożyska toczne i hamulec o ile jest powinien być posmarowany smarem stałym.

 

Rozbierz piastę, wypukaj dokładnie, złóż na sucho i sprawdź czy działa. Jak nie, to trzeba ją rozebrać co może okazać się wyzwaniem. Jak zacznie działać, to tylko zanurz w oleju na kilka minut, odstaw do obcieknięcia i poskładaj. Oczywiście łożyska koniecznie smaruj smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale była rozebrana na 46 elementów jak w instrukcji.Oczywistym jest że nie wyciagałem podkładek zębatek zapadek i innych drobnych rzeczy bo i po co je dobrze widać i łatwo wyczyścić bez tego.Olej przekładniowy lotos uzyłem.Dziwne bo kiedyś nexusa 5 tak samo robiłem i po operacji do dziś chodzi świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba inaczej się nie dało.Czy na części nie do końca ,gdybym ją rozebrał totalnie na czynniki częsci byłoby pewnie ponad 300 a nie 46 :thumbsup:

Takie rozebranie na poszczegolne bloki.No cóż już mam wprawe więc w kwadrans ją rozłoże ponownie i złoze z rysunkiem ponownie.


 

 

 

 

 

 

 

Witam

Nie rozbierałem jej ponownie ,dziś jechałem i nagle przeskoczył mi bieg ,zaczynam manetką operować i wszystko zaczęło działać.

Działa bardzo fajnie cichutko i natychmiast na wszystkich biegach.Oczywiście nie obyło się bez regulacji linki. :yes:  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...