Skocz do zawartości

[projekt retromtb] od czego zacząć ?


Gość Herbaciany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Herbaciany

Do tego zestawu musisz jeszcze nabyc stery, ktore kosztuja moze nawet kilkaset zl, oraz odpowiedni mostek Cannondale.

 

Sam napisałeś o sterach   :laugh: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Jakie stery? Dwa kardridze "maszynowe" specyficzny rozmiar, stad cena.

To musi byc mostek do widelca Cannondale a nie dowolny mostek.

Ten projekt stoi teraz pod znakiem zapytania...  

Zobaczymy co z tego będzie. Ok ok - specjalny mostek. 

Co w nim innego niż w pozostałych? Dowiem się czegoś nowego

Owszem. I?

Nie ważne, Nie miałem zmaru się z ciebie wyśmiewać czy coś... chyba źle to doebrałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Herbaciany, jest takie bardzo dobre polskie forum (nie to, żebym wyganiał), zwie się retroforum.
Jest naprawdę dobre.

Ciężko tak stać bezczynnie i czytać wątek w którym co drugi wpis wskazuje, że retro to możesz sobie co najwyżej starego bikeboarda kupić. 
Poczytaj najpierw, pogrzeb w katalogach, policz budżet i określ dokładnie co chcesz zbudować... bo w ten sposób z tego wątku zrobi się romansidło na pińćset stron....

I jeszcze służbowo napiszę - nie cytuje się całych wpisów a pojedyncze zdania do których chcesz się odnieść.



Tobo, chyba daj sobie spokój, szkoda czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Owszem. I?

Warto obejrzeć. Nie wiem jak ten Pan to zrobił, ale zrobił... 

 

Ciekawe czy mi się uda. Wciąć jednak akceptuje inne ramy, które będą spełniały moje wymagania. 

 

Swoją drogą - 11200g za ten rower ^ ?! 

Herbaciany, jest takie bardzo dobre polskie forum (nie to, żebym wyganiał), zwie się retroforum.

Jest naprawdę dobre.

 

Ciężko tak stać bezczynnie i czytać wątek w którym co drugi wpis wskazuje, że retro to możesz sobie co najwyżej starego bikeboarda kupić. 

Poczytaj najpierw, pogrzeb w katalogach, policz budżet i określ dokładnie co chcesz zbudować... bo w ten sposób z tego wątku zrobi się romansidło na pińćset stron....

 

I jeszcze służbowo napiszę - nie cytuje się całych wpisów a pojedyncze zdania do których chcesz się odnieść.

 

 

 

Tobo, chyba daj sobie spokój, szkoda czasu ;)

Dzięki za wsparcie ;)

Plan roweru jest prosty - ma spełniać moje wymagania opisane w pierwszym poście tego tematu, a także ma być lżejszy. 

O budżet nie muszę się martwić, wszystko mam pod kontrolą i na chleb mi nie zabraknie :) 

 

Srednica obejmy widelca. Na widelec hedshok nie zamontujesz zwyklego mostka.

Niczego nie odebralem. Pytam.

Nie wyrzucając ci twoich błędów - na początku napisałeś, że do tego roweru trzeba specjalnych sterów. 

Po czym ja napisałem o tym samym, a ty zapytałeś się o jakie stery mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Ta sama osoba buduje bardzo podobny projekt rowerowy. Mam cichą nadzieję, że w razie niepowodzenia mojego projektu kupię cały rower na tej  killerze ale z 1995 roku. Wolałbym jednak, żeby udało mi się skleić coś samemu. A czy ty Tobo, jesteś w stanie polecić mi jakąś ramę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć. Nie wiem jak ten Pan to zrobił, ale zrobił...

 

Wystarczy trochę wolnego czasu, znajomości języków obcych (eBay), wiedzy o sprzęcie, świadomości cen, planu co chce się osiągnąć, a to wszystko posypane odrobiną szczęścia.

 

A Ty zamiast słuchać kolegów, którzy starają się Ci pomóc m.in. odsyłając na forum, które zajmuje się retro rowerami, zachowujesz się jak dziecko. Nie przeczytasz nawet porządnie opisu aukcji.

W tytule tematu masz pytanie, od czego zacząć. Od lektury. Najpierw trzeba się paru rzeczy dowiedzieć, później można bawić się w zakupy. Nie na hurra i niech się dzieje wola nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Wystarczy trochę wolnego czasu, znajomości języków obcych (eBay), wiedzy o sprzęcie, świadomości cen, planu co chce się osiągnąć, a to wszystko posypane odrobiną szczęścia.

 

A Ty zamiast słuchać kolegów, którzy starają się Ci pomóc m.in. odsyłając na forum, które zajmuje się retro rowerami, zachowujesz się jak dziecko. Nie przeczytasz nawet porządnie opisu aukcji.

W tytule tematu masz pytanie, od czego zacząć. Od lektury. Najpierw trzeba się paru rzeczy dowiedzieć, później można bawić się w zakupy. Nie na hurra i niech się dzieje wola nieba...

Przyglądasz się temu co robię? Siedzisz mi na ramieniu, obserwując w jaki sposób przeglądam różne rzeczy? Nie. Więc nie mów mi, że nie doczytuję. Jeżeli chcesz mi coś powiedzieć, zapraszam na priw. To nie jest miejsce do tego aby poprawiać kogoś i dyskutować. Jak bardzo chcesz, to zapraszam do prywatnej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to co piszesz i wynik Twoich obserwacji przedstawiasz tu a to pozwala "przyglądać się" temu co robisz i jak to robisz. Jeśli do tego pytasz np jak dobrać pancerze i linki do ramy żeby pasowały to świadczy - bez obrazy - o niewielkiej wiedzy na temat tego za co chcesz się wziąć. Moim skromnym zdaniem niektóre z elementów tego programu, jak np składanie kół zupełnie powinieneś sobie odpuścić jako samodzielna praca, bo raczej nikt kto ma takie dylematy jak te o których piszesz nie ogarnie skomplikowanej rzeczy jaką jest złożenie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Owszem, to co piszesz i wynik Twoich obserwacji przedstawiasz tu a to pozwala "przyglądać się" temu co robisz i jak to robisz. Jeśli do tego pytasz np jak dobrać pancerze i linki do ramy żeby pasowały to świadczy - bez obrazy - o niewielkiej wiedzy na temat tego za co chcesz się wziąć. Moim skromnym zdaniem niektóre z elementów tego programu, jak np składanie kół zupełnie powinieneś sobie odpuścić jako samodzielna praca, bo raczej nikt kto ma takie dylematy jak te o których piszesz nie ogarnie skomplikowanej rzeczy jaką jest złożenie kół.

No nie do końca się z tym zgodzę. Co do umiejętności - ok, w porządku. Nie brnijmy w to dalej - nie posiadam aż tak wielkiej wiedzy.

Owszem, to co piszesz i wynik Twoich obserwacji przedstawiasz tu a to pozwala "przyglądać się" temu co robisz i jak to robisz. Jeśli do tego pytasz np jak dobrać pancerze i linki do ramy żeby pasowały to świadczy - bez obrazy - o niewielkiej wiedzy na temat tego za co chcesz się wziąć. Moim skromnym zdaniem niektóre z elementów tego programu, jak np składanie kół zupełnie powinieneś sobie odpuścić jako samodzielna praca, bo raczej nikt kto ma takie dylematy jak te o których piszesz nie ogarnie skomplikowanej rzeczy jaką jest złożenie kół.

Dobra już dobra, nie musisz mi tego przypominać. Przyznałem się już do niewielkiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci jedną prostą radę, z twoją wiedzą kup ten rower w całości, bo sobie najzwyczajniej w świecie nie poradzisz z jego złożeniem. Poprzeglądaj aukcje i jak stwierdzisz, że coś Ci się podoba to napisz i doradzimy. A rower z przed 10-lat to wygląda praktycznie jak te dzisiejsze, więc powiedz, że chcesz po prostu kupić dobry używany rower, a nie udajesz konesera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Dam Ci jedną prostą radę, z twoją wiedzą kup ten rower w całości, bo sobie najzwyczajniej w świecie nie poradzisz z jego złożeniem. Poprzeglądaj aukcje i jak stwierdzisz, że coś Ci się podoba to napisz i doradzimy. A rower z przed 10-lat to wygląda praktycznie jak te dzisiejsze, więc powiedz, że chcesz po prostu kupić dobry używany rower, a nie udajesz konesera.

http://allegro.pl/cannondale-f600-headshok-shimano-stx-rarytas-i5679647347.html

 

Znalazłem taką perłę. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...