Skocz do zawartości

[napęd, przerzutki, manetki] Wstępna wymiana napędu


Sobcik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na przyszły rok zaplanowałem sobie wymianę napędu w moim rowerze, a w tym roku padł mi suport i okazyjnie zakupiłem FD-M410 chciałbym zaplanować część zakupów przy okazji, żeby nie brać potem wszystkiego na raz (kaska).

 

Jestem po lekturze tego tematu jak i wielu innych z tego forum. Ogólnie sytuacja wygląda tak, że planuje wszystko w ten sposób aby jak najwięcej gratów wsadzić do trekkingu siostry, żeby jej się trochę komfort jazdy podwyższał, bo jeździ na jakiś powerach etc. (ostatnio po czyszczeniu i regulacji jej roweru stwierdziła, że jej się teraz tak za lekko jeździ i wolała tak jak wcześniej :teehee: ).

 

Rower ma 8 lat i cały jego osprzęt również; kaseta 7 rzędowa CS-HG-30 (11-28T). Cały napęd planuję zajeździć do przyszłego roku kompletnie - chociaż już wygląda jak płetwy rekina ;) No i chciałbym przejść na 8 rzędów (nie wiem czy jest sens iść na 9) wiadomo to się wiąże z wymianą piasty, ale to już na przyszły rok.

 

Moja przerzutka przednia FD-C051 będzie pasowała do korby siostry, a jak pisałem wyżej mam FD-M410 (blaty 42-34-24).

Na tył chciałem dać coś z tego:

 

- RD-M410

- RD-M430

- RD-M591/592

 

Czy RD-M592 będzie bardzo kłopotliwy w regulacji z moją kasetą - w przyszłości zmienię na 11-32 lub coś w tym stylu ?

Dylemat mam też z manetkami nie wiem czy brać klamkomanetki (byłoby wygodniej) czy zwykłe manetki i tu też: 410/430 lub M510/M511 mam kilka ofert upatrzonych nie wiem czy warto te deore brać ?

Gdybym brał zwykłe manetki to musiałbym też kupić klamki, a na tym kompletnie się nie znam (przód tarczowy tył vbrake) nie wiem czy brać jakieś noname czy budżetowe czy szukać firmowych - ma to jakieś znaczenie w procesie hamowania :D ?

Przerzutek mam parę ofert z olx i allegro widziałem alivio i deore te co wymieniłem w podobnych cenach to chyba lepiej by było wsiąść deore ?

 

Także tyle na ten rok chciałbym wymienić i mieć podwaliny pod 8/9rz z nastawieniem na 8 raczej,a przy tym móc jeszcze pojeździć w miarę wygodnie  na tym co mam.

 

Rower w założeniu ma być solidnym pomykaczem 70% miasto 30% teren bez szaleństw.

 

PS. Bardzo bym prosił tez o jakieś rady w TYM temacie, bo nie wiem jaki suport brać ;)

 

PS2. Czy opłacałoby się brać tą 591 ma wyłamany ząbek na kółku, sprzedający twierdzi, że działa bez problemu wszystko, 1000km przebiegu - cena 30% niższa niż nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

A co do przerzutki przedniej, bo chyba to Alivio jednak się mi nie nada w przyszłości gdybym może jednak chciał na 9 rzędów zmienić, to którą polecacie:

-FD-M511/M531/M591

 

Obecnie mam Top-Swing te dwie pierwsze to stary dobry Down-Swing, które waszym zdaniem lepiej wziąć - mam możliwośc odkupienia każdej w podobnych cenach. Słyszałem sporo dobrego o niezawodnym działaniu 511 (od 531 chyba sie niczym nie różni właściwie ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem, popytałem, porozglądałem się i wybrałem jednak:

SL-M430

Na allegro zakupiłem w okazyjnej cenie (41zł :D) RD-M591 z małym mankamentem - urwany ząbek w kółeczku sprzedający zapewniał, że nie wpływa na jazdę - najwyżej wymienię. Przebieg 1000km, wózek nie lata co myślicie o tym ?

Jako, że wpadła mi nieoczekiwana kaska to chciałbym zakupić wszystko już w tym roku, bo w moim napędzie już brakuje zębów i chyba nie ma sensu znowu tego regulować...

 

Jednak przejdę na napęd 9rz, także proszę doradzić czy ok:

- korba FC-M430-8

- kaseta CS-HG50-9

- łańcuch i tu nie wiem Connex 800/900 czy polecany często tutaj HG71 lub 73 pod 9rz, a może HG93 ?

 

Jako, że potrzebuję koła pod kasetę 9rz i Vbrake to może zasugerujecie jakieś tanie koło 26'' nawet tymczasowe dopóki nie zbiorę troszkę więcej kasy żeby coś lepszego kupić. Może być takie -> KLIK lub KLIK2, KLIK3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cs-hg50-9, kreci na niej hg53 juz drugi...wymiana byla po ok 1800km, przyjety bez jekniecia...nie wiem czy w takim secie warto doplacac do drozszych lancuchow. Tylko zastrzezenie male, moj rower na tych lancuchach blota czy piachu nie widzial..a nawet wody bo rok suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...