Skocz do zawartości

[Szybko zamykacz QR] problem ze zdjeciem koła


Qnieteq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Trek Su 2.0 nie dawno najechałem na kawałek szkła i przebiłem oponę. Mój problem zaczął się ,gdy chciałem odkręcić tylne koło. Posiada ono bardzo dziwny sposób dokręcenia do ramy (nie umiem tego nazwać). Nie wiem jak to odkręcić, zapewne są do tego specjalne klucze. Zapewne jest to zrobione przeciwkradzieżowo. Pozdrawiam, i proszę o szybką pomoc :)

 

PS: Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda.

post-175998-0-08684100-1441296779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wie ktoś jak to się profesjonalnie nazywa

 

Profesjonalnie? Zaciski antykradzieżowe. Np. Tranazx ma podobne.

 

 

aby poszukać kluczy?

 

proszę.

https://www.google.com/search?q=diax&es_sm=93&biw=1394&bih=614&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIw-froL3dxwIVhmfbCh0KfAZW#tbm=isch&q=szlifierka+k%C4%85towa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna zasada działania jest w zaciskach antykradzieżowych Pitlock, gdzie do zacisku jest dołączana nasadka na nakrętkę, która ma specjalny kształt. Nie wiem czy użytkownik nabył ową nasadkę wraz z rowerem,w takim przypadku tak jak inni radzą  - narzędzia w ruch i cięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na 99% Pitlock. Szkoda niszczyć ten zacisk, bo to już prawie zabytek :)

 

Napisz do użytkownika Tofi, bo jak dobrze pamiętam kiedyś miał te zaciski, więc może ma jeszcze do nich klucz. Jak odkręcisz to zamiast tej specjalnej nakrętki możesz użyć zwykłej i odkręcać w przyszłości zwykłym kluczem nasadowym.

 

A jak nie zdobędziesz klucza to obciąć kołnierz i odkręcić kluczem francuskim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...