Skocz do zawartości

[smartfon] mały z GPS i Androidem


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak w temacie - szukam jak najmniejszego smartfona z odbiornikiem GPS i Androidem do użytkowania z Endomondo / Stravą na rowerze. 

 

Czy ktoś może polecić coś malutkiego (i najlepiej niedrogiego), ale żeby Endomondo / Strava działały bez problemu? Pozostałe funkcje bez znaczenia. Ma być miniaturowe, z GPS i Andkiem :)

 

Dzięki

Eazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi :) Co do ceny to szukam czegoś w miarę niedrogiego. Nie ma to być telefon do codziennego użytku (do tego mam inne telefony) a jedynie sprzęt do roweru (taki trochę większy licznik :) ). Chciałbym się zmieścić w powiedzmy 200zł. Wożenie ze sobą Galaxy Note 3 raczej nie wchodzi w grę :) Kupiłem Finn na kierownicę i teraz szukam jak najmniejszego telefono-licznika do endo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam czegoś z Andkiem :) Do WP się swego czasu mocno zniechęciłem posiadając jednego z pierwszych HTC, które pojawiły się z tym systemem (nie pamiętam modelu).

 

Czy ktoś może coś powiedzieć odnośnie Samsung Galaxy Young GT-S6310? Można kupić całkiem niedrogo (100-150zł). Zastanawiam się tylko co to warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję w okolice 3 cali lub mniej. Ten SE X8 jest nieduży tylko pytanie, czy apki na nim pójdą? Tego Galaxy Young ma znajoma, ale oprócz tego, że ma kiepski ekran (słabo widoczny w słońcu) to niewiele była w stanie powiedzieć na jego temat :) Natomiast sam telefon dosyć zgrabny i niewielki. 

 

Dobrze by było, gdyby znalazł się ktoś, kto ma jakiegoś 'malucha' użytkowanego w ten sposób i ma to przetestowane, żeby nie kupować 'w ciemno'.

 

Czy ten L3 bez problemu uciągnie Endo / Stravę? Jak z odbiornikiem GPS? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Navime działa. Tylko nie wiem czy instalowałem apkę ze sklepu czy raczej z chomika. Endo też używałem na nim ale to było dawno temu. Co do Stravy to nie mam pojęcia. Na twoim miejscu Endo bym odpuścił bo dużo ludzi narzeka, że apka gubi ślad, czegoś nie nalicza. Co do L3 to sprzętowo nie ma problemu, nie wiem tylko jak z jakością gps. Popatrz jakiego dany tel ma Andka i jakiego wymaga interesująca cię apka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem jeszcze o SE Activ. Jakaś sportowa apka producenta tam jest. A nawet jeśli nie ona i nie Endo to chyba na wszystkich będzie działać Trek Buddy z rewelacyjnymi mapami. Tylko nie wiem czy to spełni twoje wymagania jako licznik chyba, że drugi. Jeśli tak lepszym rozwiązaniem byłby nawet Samsung Solid + TrekBuddy. Zainteresuj się jeszcze czymś takim jak Holux lub najprostrze Mio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Polecić mogę Tobie LG L65. Chociaż nie spełnia głównego kryterium, czyli wyświetlacz ma 4,3". Ale używam tego właśnie modelu do Srravy, Endo i czasami jak jadę w miejsca, których nie znam do Locusa. Ważne jest, że bateria potrafi długo trzymać. Przy włączonym Locusie gdzie wyświetlacz ustawiony jest na >80%, do tego włączone jest również Endo bateria potrafi wytrzymać ok. 6 godzin. Ja jak szukałem właśnie smartfona tylko na rower ważnym kryterium była też możliwość wymiany baterii. Zawsze zabieram zapasową baterię na dłuższe wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ten LG drogawy. 300-400zł. Zastanawiam się nad 'upolowaniem' jakiegoś Xperia X8 lub X10 mini. Niedrogie, małe, z ANT+. 

 

Zainspirował mnie ten blog: http://53x11.pl/jak-nie-wydac-1000zl-na-garmina/ Znalazłem link w innym temacie u nas na forum :)

 

A tutaj lista sprzętów obsługujących ANT+: http://android.stackexchange.com/questions/4644/what-android-phones-are-ant-hardware-enabled Te starsze sony wypadają najbardziej sensownie cenowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszła Xperia X8 ( http://allegro.pl/sony-ericsson-xperia-x8-i5655921686.html ). Jak na 50zł to telefon jest w zadziwiająco dobrym stanie :) Zobaczymy, jak to będzie śmigać. 

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i sugestie. Jak dobrze pójdzie to będzie ciekawe urządzenie w cenie przeciętnego licznika przewodowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...