Skocz do zawartości

[cykanie] suport? siodlo?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Od jakiegos czasu borykam sie z problemem o ktorym juz czytalem na tym forum. Temat ow jest zarchiwizowany wiec nie moge do niego sie podpiac. Tak wiec jakis czas temu z mojego roweru zaczelo sie wydobywac cos a`la cykanie. Pojawia sie ono wylacznie przy nacisku na pedaly a (przynajmniej tak mi sie wydaje) na prawy pedal. Poczatkowo zeby zawezic obszar mozliwosci wstawalem z siodla i pedalowalem - cykania nie bylo. Jednakze dzis cykalo nawet gdy podnosilem rzyc z siodla. Rozbieralem korbowod i wydaje sie byc spoko - nic nie lata, nic sie nie rusza.Siadlo zreszta tez sprawdzalem (czyscilem, smarowalem itd)

Moj rower to Scott Scale 970 z 2014 (wiec przebieg ma calkiem niewielki). Sprawdzalem tez stan zebatek - sa ok. Postanowilem tez nagrac to cykanie i choc nie oddaje ono stanu faktycznego bo telefon byl w reku a cykanie wydaje sie dochodzic z dolu ( heheheh ciezko zeby z gory dochodzilo) to moze jednak pomoze ono komus w diagnozie. Jesli ktos z forumowiczow moze mi pomoc bede wdzieczny.

 

Link do pliczku z nagraniem: http://www.wikiupload.com/2C1DDW5XKP8CIMQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały test, postaw rower na kołach, stań z jednej strony, chwyć kierownicę na krawędzi jedną ręką, korbę z strony po której stoisz ustaw na dolną pozycję, pochyl rower delikatnie względem pionu, depnij (stań) jedną nogą na pedał od twojej strony (zrób to dość mocno), następnie przejdź na drugą stronę i powtórz zabieg z drugiej strony. Jeśli cyknie, będzie to oznaczać, że coś się dzieje z suportem np: jest nie dokręcony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka dni temu po przejechaniu kilku kilometrów w leśnym piachu wystąpiło u mnie to samo cykanie, identyczny dźwięk z bardzo podobną częstotliwością (tylko z prawej strony). Pomogło wykręcenia prawego pedała, wyczyszczenie gwintu, przesmarowanie smarem stałym i skręcenie mocno z powrotem - czyli dokładnie to co radził Wodzu. Myślę, że u Ciebie jest bardzo podobnie (w dalszej kolejności obstawiałbym kolejno suport, i to co wymienił wyżej cervandes)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje slicznie wszystkim za pomoc. Dzis sprawdze proponowane przez Was metody i dam znac czy udalo mi sie usunac cykajacy problem. Licze na te pedaly bo w sumie stockowe pedaly scotta wymienilem na DMRy V8 jesli dobrze pamietam i dogrzebalem sie dzis do opini ich posiadaczy. Wielu z nich mialo podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...