Skocz do zawartości

[Napęd] Spadający łańcuch z wózka


rolkarz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Coprawda z problemem sobie poradziłem, lecz nie znalazłem rozwiązania tej sprawy na żadnych z forów to postanowiłem opisać sprawę tutaj. A nóż się komuś to przytrafi i nie będzie wiedział jak sobie z tym poradzić.

 

Otóż jakiś czas temu miałem problem, ponieważ łańcuch z nieznanej mi przyczyny zablokował się pomiędzy dolnym kółkiem wózka, a "obudową" tegoż wózka, co poskutkowało urwaniem przerzutki tylnej (shimano 105). Udało mi się skompletować i naprawić wszystkie uszkodzone elementy i złożyłem rower z powrotem do kupy.  

Po regulacji przerzutki i założeniu łańcucha zauważyłem, że problem pojawił się znów, czyli łańcuch po kilku obrotach korbą znowu spadł z wózka i się blokował mniej lub bardziej. Hak prosty, przerzutka nowa i wyregulowana, wszystko wydawałoby się w porządku.

 

Okazało się, że przyczyną problemu była odwrotnie założona spinka (która na pierwszy rzut oka wydawała się symetryczna). 

Przejechałem kilka kilometrów, żeby się upewnić czy łańcuch jest prowadzony odpowiednio na każdym przełożeniu i wszystko wskazuje na to, że wystarczyło odwrócić spinkę.

 

Mam nadzieje, że kiedyś komuś to pomoże :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...