Skocz do zawartości

[piasta] Osadzenie przedniej piasty na widelcu


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś składałem swój nowy rower, jednak zastanawia mnie przednia piasta. Jak na moje oko to zbyt delikatnie to wygląda. Chodzi o to że cały nacisk na koło spoczywa na tym krótkim gwincie. Co o tym sądzicie? Zapięcie na szybkozamykacz. Amorek Suntour XCM.

 

 

post-191025-0-81504200-1441109568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to identycznie. I z przodu i z tyłu. Fabryczny Giant, zakładam więc, że tak ma być.

 

Pamiętaj, że koło nie tylko na tym gwincie się opiera, ale też po zaciśnięciu szybkozamykacza amor trzyma się kontrą konusa i nakrętką zamykacza.

 

 

A XCMa uszczelnij, te dwie śruby na dole. Wykręć korki (kup klucz bo łatwo je zjechać) i zalej po 20-30ml oleju do każdej goleni. Stracisz możliwość odwracania roweru ale jego praca i czułość o niebo się poprawi a trwałość zwiększy. Smarowane ślizgi nie będą się tak szybko wycierały. Ja półtora roku temu planowałem zmianę XCMa po 8000km ale trafiłem na post o zalaniu go olejem. Poczytałem i zrobiłem co napisano. Mam go do dziś, pracuje rewelacyjnie jak na amorek za 250pln. Wady dwie: na dłużej odwrócony gubi olej i dwa: brudzą się troszkę golenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gdzieś to sobie zanotuję, na razie nie ruszam bo rower kupiłem nowy i jest na gwarancji, ponadto zrobiłem nim dopiero 100 metrów żeby dopasować siodło, niestety dopiero wieczorem będę miał czas na jazdę testową :)

Uspokoiłeś mnie trochę tym że też tak masz to zamontowane. W poprzednim rowerze widelec opierał się o gruby kawał ośki wystającej z piasty więc ten widok powyżej trochę mnie zaskoczył.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...