Skocz do zawartości

[Opony] jakie 29x1.75?


kubakg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam cube analog 29 2015

Rozmiar koła 29 i mam oponę o szer. 2.25 co w ogole nie nadaje się na ścieżkę rowerową(na zimę będą :D)

Chciałbym założyć nowe opony coś z shwalbe lub innej dobrej firmy 29x1.75 i mam parę pytań.

 

Preferuje :

-sciezki rowerowe,asfalt (gładki teren) 70%

-las/drogi polne (jak trzeba to jadę) -15%

-miasto ( dziury w asfalcie, kocie łby, czasem i bez dziur drogą się trafi 15%

 

Coś żeby nie wyglądało śmiesznie na rowerze... Rower MTB i opony do kolarstwa. Heh :)

 

I pytania:

Czy zmieniając opony z 2.25 shwalbe smart sam na inne 1.75 będzie trzeba zmienić dętkę na węszą?

Koło mam 29 cali czy muszę znaleźć jakiś inny pomiar by móc wybrać odpowiednią oponę? (coś czytałem o systemie metrycznym)

 

Właśnie wyczytałem, że opony szersze stawiają mniejszy opór toczenia niż te węższe po odpowiednim napompowaniu. Czy to prawda? Wydaje się to dziwne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na średnich semi slickach, np kenda k935 i double fighter II.

 

Przesiadłem się na smart samy 2.25 właśnie i nie mam żadnej różnicy w wynikach (średnia prędkość) a pod względem komfortu - niebo a ziemia. Smart sam to balonik, wybiera wszystko, czego o napompowanych węższych oponach nie można napisać.

 

Dobrze Ci radzę, nie zmieniaj opon. Dbaj o ciśnienie, ja jeżdżę przód 3.2 tył 3.6 i jestem bardzo, bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kolo ,,29'' cali pasuja opony 29 calowe i 28 calowe. wiec szukaj w tych przedzialach. jezdrze po tym samym terenie na 29x2,25 i 28x1,75 i widze roznice. nie wiem jak jest z predkosciami, nie mam licznika, ale samo rozpedzanie roweru i jego utrzymywanie w ruchu jest kozystniejsze na cienszych oponach. obie- schwalbe rapid rob i continental city contact, nabite mam do 4 Barow. schawlbe sa glosne podczas jazdy, maja wyrazne klocki. natomiast conti to sliki. moim zdaniem, warto na okres wiosna-lato-jesien przejsc na sliki. w zimie natomiast, todziez na teren mtb, zalozyc szersze laczki... natomiast co do detek, powinny pasowac te , ktore juz masz. zarowno pod 29x2,5 jak i 28x1,75. 

 

 

pozdrawiam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to szukaj np 700x38c czy jakoś tak. Nie ma opon 29" na 1.75, Bo to są 28". Musisz zrozumieć ze koło 28 i 29 to to samo koło. Ten jeden cal więcej bierze się z większych opon. Wiec nie może być 29x1.75 :P czy mniej. Na tą obręcz o ile nie jest za szeroka nawet kapeć szosowy powinien wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem wielu opon 28x1,75 ale te continentale, na ktorych jazde teraz uprawiam, wydaja sie mi byc nader ok. tudzież , mozesz zamontowac szerokie opony: http://www.formicki-bike.pl/pl/Produkty/?id=27890/Opona_Schwalbe_Big_Apple_28x2_35_Kevlar_Guard . ladnie tocza sie , maly opor stawiaja. do tego, mozesz je nabijac do niskich wartosci, oi masz wowczas dodatkowe tlumienie nierownosci podloza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...