Skocz do zawartości

[rama] Czy warto na tej ramie składać rower?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Ave,

po kradzieży mojego unibike'a (evolution, 2009) zmuszony jestem zorganizować sobie zastepcę. Wielka szkoda, bo spełniał moje potrzeby w 100%. Ale do rzeczy. Znajomy zaofiarował mi ramę z załączonej fotki. To jakiś wheeler, z okolic roku 2000 (może wiecie jaki to model?), ponoć heavy-duty. Klasyczna, alumioniowa rama - dla mnie bomba. Jak widać jest do tego amortyzator, suport, itd, + karton części, ale nie wiadomo w jakim stanie. Rama do malowania, a to już dodatkowy koszt.

Pytanie główne brzmi - czy warto na tej ramie budować rower? Nie do końca orientuję się w nomenklaturze rowerowej, ale chyba chodzi mi o MTB ;). Jest jeszcze oczywista opcja kupienia czegoś używanego, ale może to dobry moment, żeby zabawić sie w Twórcę ;). Mam czas do przyszłego sezonu. Graty mogę kupować jak nadarzy się okazja.

post-191136-0-45600800-1441055482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co warto, to upić się warto.

Wszystko zależy od Ciebie. Czyli od budżetu, czasu, chęci, umiejętności i oczekiwań.

Po piersze sprawdziłeś czy to dobry rozmiar? Ten amor raczej nie działa jakoś zachwycająco, napęd pewnie trzeba będzie nowy. Koła są?

Można wpakować w niego kilka stówek może tysiaka. Będzie jeździł ale od bardziej współczesnych rowerów zawsze będzie odstawał. Wybór jest Twoj. Jak masz czas i chęci to go zrób co będzie tak leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siimon

Budżet się znajdzie, ale nie nastawiam się na składanie roweru wyczynowego czy innego hi-tech. To ma być klasyk (prosta rama, V-ki, może nawet sztywny widelec). Czas się znajdzie, zapał na razie posiadam, gorzej z umiejętnościami i narzędziami, ale tego bardzo się nie obawiam.

Wracając do ramy, to rozmiar powinien być OK - tak jak poprzedni unibike ma 19'. Jakieś koła są, ale pewnie kupię nowe, bo.... Generalnie chciałbym przemalować ramę na czarny mat i co się da mieć w czarnym kolorze. Tak jak w unibike'u chciałbym opony 2,25", ale nie wiem czy wejdą w tą ramę... W ogóle da radę na tej ramie zrobić MTB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...