Skocz do zawartości

[cross] Które ramy lub rowery wymuszają wyprostowaną sylwetkę?


etk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco,

Jestem nowy na forum, mam prośbę o wskazówkę:

 

Które modele rowerów crossowych (lub ram crossowych) ułatwiają utrzymanie wyprostowanej sylwetki?

 

O co chodzi: jestem po '40 i zaliczyłem pierwszą wizytę u fizjoterapeuty, w związku z drobnymi problemami z kręgosłupem. Rozmawialiśmy o rowerach, zasugerował mi że author airline 18" (taki mam) może być za mały dla mnie (183cm) i pytał, czy nie lepszy byłby rower miejski.

 

Nie chcę miejskiego, chcę pozostać przy crossie. Pytanie tylko, czy jacyś producenci mają właśnie taką geometrię, która nie wymusza silnego ugięcia kręgosłupa?

 

Pozdrawiam

Edward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci po rowerze crossowym, jeśli będziesz siedział na nim wyprostowany? Cała idea roweru, który ma nosić znamiona jednak sprzętu sportowego bierze w łeb. Może lepszym rozwiązaniem byłby rower trekkingowy, od razu z szerszym siodełkiem i bardziej pasującą do wyprostowanej sylwetki kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenthin,

Zupełnie wyprostowany to może nie ale chodzi mi to by unikać złej postawy jak na rys.:

 

how+to+sit+on+a+bicycle.JPG

W swojej okolicy mam kilometry tras przez lasy (niewielkie górki, szuter, piach i zwykły, utwardzony grunt), jeżdżę gł. tam i trekking nie pasuje mi do tych warunków. Prędzej MTB.

 

Wyłożę swój dylemat jeszcze inaczej: kolega, podobny laik jak ja, kupował crossa. Sklep wypożyczył mu na weekend treka - źle mu się jeździło, zwrócił. Wypożyczyli meridę - ten sam rozmiar i typ - jeździło się dobrze i wziął. Jego recenzja była taka: "ten trek jakiś taki dłuższy, a merida krótsza".

 

Ja może szukam Graala ale z tych doświadczeń kolegi wierzę, że może zyskałbym ergonomicznie na geometrii ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...