Skocz do zawartości

[napęd]Wymiana wolnobiegu na kasete opłaca się?


Wiktor234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Krossa Hexagona x2 2013,wczoraj dowiedziałem się w serwisie żę pękła mi oś tylnego koła kupiłem nową i zalorzyli mi ją.Koło latało na wszystkie strony tak od tygodnia.Myslałem ze to była właśnie ta ośka ale powiedzieli mi że miski w kole są wyrobione i trzeba bedzie kupić nową felgę(koło nadal lata).Więc moje pytanie brzmi czy opłaca się wymienić od razu na felgę do której wejdzie kaseta i co trzeba będzie jeszcze wymienić? Myślę że kupię kasetę 7 rzedową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch pasować pasował będzie, ale rozciągnięty używany łańcuch na nowej kasecie będzie skakał. 

 

 

Różnica między wolnobiegiem, a kasetą jest taka: http://katalog.bikeboard.pl/artykuly,katalog-naped,kasety-i-wolnobiegi-to-trzeba-wiedziec Krótko mówiąc, na piastę pod kasetę nie założysz wolnobiegu, i vice versa. Dodatkowo występuje też różnica w łożyskowaniu piasty (co wynika z innej budowy) zapobiegająca pękaniu osi właśnie w przypadku kaset.

 

Koło niczego nie urywa, ale za 130zł jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...