Skocz do zawartości

[1500] Rower typu Cross


Nicktz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem roweru. Mieszkam w mieście, więc głównie tam będę się poruszał. Jednak chciałbym też czasami pojechać na polne trasy, przez las. Dlatego rower szosowy odpada. Na początku myślałem o mtb, ale słyszałem, że po ubitych leśnych ścieżkach oraz jazdy po mieście lepszy będzie cross.

Dawno już nie jeździłem na rowerze (mój wcześniejszy rower jest już na mnie trochę mały). Jednak zamierzam przy dobrej pogodzie jeździć z 2 razy w tygodniu, jak będzie więcej wolnego czasu to może częściej. 

 

Mam 19 lat, 178cm wzrostu, waga koło 75kg. 

 

Chce przeznaczyć do 1500zł, jednak jeśli coś za 1600-1700 będzie dużo lepsze to też wezmę. 

 

Gdy przeglądałem rowery w sklepach internetowych, natknąłem się na coś takiego, spodobał mi się wizualnie bo na parametrach aż tak dobrze się nie znam: (KROSS EVADO 3.0 2015, kolor: ciemny granat)

http://www.kross.pl/pl/2015/cross/evado-3-0

Czy taki rower jest warty swojej ceny ? Czy może jednak ktoś by zaproponował coś innego ? Na oficjalnej stronie Kross podają że za 1899, jednak widziałem też taniej, np. tutaj: http://www.pmbike.pl/KROSS-Evado-3-2014

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cross będzie lepszym wyborem więc dobrze słyszałeś :)

 

Do 1500 najlepszym wyborem będzie Lazaro V3 (jeśli może być biały) lub Kands Maestro (ten kosztuje około 100zl więcej a ma praktycznie taki sam osprzęt jak Lazaro)

 

http://allegro.pl/king-of-the-road-lazaro-integral-v3-19-bialy-i5624396439.html

 

http://allegro.pl/rower-crossowy-kands-maestro-black-mat-2015-rama19-i5615497604.html

 

A jeśli możesz dolożyć: 

 

http://allegro.pl/romet-orkan-4-0m-19-21-wysylka-0zl-i5626821932.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też właśnie szukam nowego roweru w tym przedziale cenowym do 1500zł. Do tej pory jeździłem trekkingiem teraz pora coś zmienić. Robię jakieś 4 tyś kilometrów rocznie.

Zainteresowany jestem rowerami: Kands Maestro, Lazaro Integral V3, są one tutaj na forum polecane. Mam jednak obawy co do zakupu roweru przez internet. Może się ktoś wypowiedzieć na temat zakupu roweru przez internet? Własne doświadczenie?

Dzisiaj trochę pozwiedzałem sklepów stacjonarnych (Gdańsk). Z tego co udało mi się dzisiaj wyłowić to:

Kellys Cliff 50 za 1500zł

Merida Crossway 20V 1400zł

Kalkhoff Sport Track 3.0 za 1500zł.

Na necie jest również Romet Orkan 3.0, ale tu mnie odpycha hamulec tarczowy. Nigdy nie miałem do czynienia i nie wiem jak z jego eksploatacją.

Na pewno plusem na znanej aukcji internetowej zrobiły się raty 0%.  :yes: .

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na tym napędzie co ten Kellys i Merida na allegro mozna kupić do 1000zł, odpowiedz sobie sam czy chcesz dopłacać 400-500zł żeby mieć rower markowy.

 

Wiele osób kupiło na tym forum rowery Kands, Lazaro i nie narzeka ;)

 

W tej cenie można mieć rower z napędem 1-2 klasy wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Pozwole sobie podłączyć się do tematu bo chyba szukam czegoś podobnego. Zastanawiam się nad zakupem roweru - tak do pośmigania z godzinke dziennie. Pewnie głównie asfalt/szuter, ale ostatnio zacząłem zbaczać na pola (podbieram czasami rower żony - lazaro integral v3). Nie mam określonej kwoty - staram się znaleźć złoty środek, Mam możliwośc kupna na fv więc wyszłoby sporo taniej (nie chciałbym chyba wydawac więcej jak 2k).

 

Powiedzcie mi czy kupie w tej cenie coś lepszego niż to?: 

Wspomniany wyżej Spartacus http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-sh-alivio-3x9-blotniki-i5620268849.html

Jego bliźniak Lazaro http://allegro.pl/king-of-the-road-lazaro-integral-v3-19-bialy-i5624396439.html

 

Waże koło 100kg więc hamulce troche popracują - może lepiej wybrać coś takiego z tarczami? (a może lepiej kupić rower z V i wymienić hamulce na avid sd7?)

http://allegro.pl/hydraulika-alivio-lazaro-elitary-v3-men-19-stalowy-i5624381642.html

 

Troche wcześniej był polecany Orkan 4 od Rometa - w czym jest lepszy? Na szybko widze, że ma lepsze piasty - Deore kontra Altus. Drugą różnicą są hamulce - w Romecie Promax DSK-913 a w Lazaro są Shimano M395

 

http://allegro.pl/romet-orkan-4-0m-19-21-wysylka-0zl-i5626821932.html

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na tym napędzie co ten Kellys i Merida na allegro mozna kupić do 1000zł, odpowiedz sobie sam czy chcesz dopłacać 400-500zł żeby mieć rower markowy.

 

Wiele osób kupiło na tym forum rowery Kands, Lazaro i nie narzeka ;)

 

W tej cenie można mieć rower z napędem 1-2 klasy wyższym.

 

Dzięki za odpowiedź. Nie oto chodzi że markowy czy nie markowy, ale o zakup roweru z internetu. Wiele rzeczy już kupowałem z netu (buty, TV itp), ale nie mam ochoty denerwować się że rower przyjdzie, a nie będzie nadawał się do jazdy. Może to moje czarnowidztwo  :icon_lol: . Przewaga kupna roweru w sklepie stacjonarnym to spokój że masz wszystko wyregulowane na 100% gotowe do jazdy. Fakt, że trochę słabszej klasy - osprzęt, ale markowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kupowałem te buty i TV ale kupujac rower kurier przyjeżdza odbierasz paczke, i do przykrecenia masz przednie kolo, kierownice, pedały... i chyba tyle. No wlaśnie to chyba tylko Twoje czarnowidztwo :) Ale możesz też kupić rower markowy w tej samej cenie a z czasem jak się napęd będzie zużywać wymieniać na coś wyższej grupy np Acera, Alivio czy nawet Deore. Tylko że wyjdzie to drożej. Twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to i tak trzeba będzie wymienić po ok. 5tys kilometrów. Tak przynajmniej wychodziło do tej pory jak jeździłem. 14-16 miesięcy jeżdżenia i korba, przerzutki tylne, kaseta do wymiany. Mam nadzieję że przy sprzęcie alivio przejadę większą ilość kilometrów niż 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALivio będzie mieć lepszą kulture pracy, dziala bardziej precyzyjnie, płynniej. To też zalezy jak się jeździ, czy agresywnie czy nie, czy zmienia sie przełożenia pod obciazeniem czy nie, ważne jest też to żeby nie jeździć na skrajnych przełożeniach np z przodu najmniejsza tarcza i z tyłu najmniejsza bo wtedy napęd szybko się niszczy, łańcuch nie powinien iść tak na skośkę. 

Ale przy takiej samej jeździe napęd Alivio i Acera (bo pełnego Alivio nie ma w tym rowerze) wytrzyma dłużej niż napędy najniższych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kupowało i nie narzeka, ale wielu tez narzeka ;) zresztą jak zawsze i na wszystko.

Ale bywały problemy z serwisem, z byle jak wykończoną ramą, czy nawet pogiętą czy coś...

 

Doszedłem do wniosku, że właśnie napęd zawsze można wymienić, jeśli okaże się to konieczne, do tej pory jeździłem na jakim najniższym i wczesnym modelu Rockridera z deca, więc nie byłem pewien czy koniecznie mi potrzebne od razu jakieś wypaśne przerzutki. Wybrałem jakość, ramę, koła ... itp. jeśli Acera mi przestanie wystarczać (choć na razie po pierwszym dniu jest super), to sie wymieni ;)

 

I wybrałem Curve Pro  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi polityka producenta Kandsów itepe kojarzy się tak trochę z rowerami marketowymi  :whistling:

Dać dobry osprzęt, który zwabi klientów jak ćmy do światła (o, pełne Alivio, a tu LX czy tam XT, no wypas), a to wszystko na najtańszych chińskim ramach noname, takichse kołach, niechlujny montaż...

 

No, ale to tylko moje zdanie, nie neguję, że na papierze wyglądają na bardzo wypasione, i na pewno można być z nich zadowolonym.

 

A gdyby istniał idealny rower, to na pewno by ktoś go juz produkował  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to wszystko na najtańszych chińskim ramach noname, takichse kołach, niechlujny montaż..." To ramy w tych rowerach są do bani? Dzisiaj dzwoniłem do firmy transrower i pytałem się o DMC. Odpowiedzieli że 128kg. To całkiem nieźle. Niechlujny montaż... Jak możesz to rozwiń. W Kandsach jest niechlujny montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że są do bani, po prostu niewiadomocoto ;) Mogą być całkiem OK, ale mogą wręcz przeciwnie.

To co mówi marketing, to ja biorę w nawias, skoro jeden ze sprzedawców na Allegro twierdzi że Suntour NEX ma skok 100 mm  :laugh:

 

I generalnie to wkładam po prostu kij w mrowisko, wiem że Kandsy i inne transrowery mają na forum wielu wiernych wyznawców ;) I dobrze, faktycznie za takie pieniądze to osprzęt mają rewelacyjny. 

Natomiast ja mam o tym swoje zdanie i wolno mi, zresztą skądś ta niska cena sie bierze, skoro nie na osprzęcie, to na czymś musza oszczędzać, nie ma darmowych obiadów ;)

 

Nie wiem czy kandsy czy inne, ale czytałem tu na forum nawet narzekania, nie chce mi się teraz szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wszystkie częsci nie będą dobrej jakości ale co lepiej wymienić, co taniej wyjdzie? cały napęd w Meridzie czy te częsci w Kandsie?

 

Co do tego braku wiedzy sprzedawców, tak to będę nazywał, zgadzam się. Dzwoniłem zapytać ile zębów na największej zębatce ma kaseta HG31 w rowerze Scud za 949zł na allegro, po około 20 minutach oddzwonił z informacją że 31... ''Chyba dobrze policzyłem'' To nie są pasjonaci rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyjechał.

Wygląda całkiem przyzwoicie. Po obejrzeniu rowerów Kellys, Merida, Kross rower Kends Maestro nie ma czego się wstydzić. Zresztą o gustach się nie dyskutuje.

Rozpakowanie z kartonu i masy folii oraz złożenie całości zajęło jakąś godzinkę. Do przykręcenia kierownica, przednie koło, pedały, sztyca pod siodłowa i siodełko.

Dodatkowo domówiłem błotniki i bagażnik.

Na razie przetestowałem na odcinku 5 km. po przesiadce z trekkingu, muszę przyznać że jest szybki. Udało mi się dociągnąć do 40km/h. Od poniedziałku kończę urlop i zaczyna się jazda do pracy. Zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...