Skocz do zawartości

[licznik] sigma 8.12


kubakg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym spytać po co są funkcje w liczniku total time I total distanse. Ogólnie wiadomo co to znaczy, ale dziwię się po co mam ustawiać czas jazdy i cały przejechany dystans. Nie rozumiem tego. Przejadę sobie tyle co mam przejechać i tyle ile jechałem ale po co mam to ustawić? Czy to ogólnie służy do zerowania tych danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total time - tej funkcji rzeczywiście nie używam. Natomiast zastosowanie funkcji Total distance znajduję różnorakie - choćby dla podsumowania przebiegu w danym roku, między przeglądami, dystansu kilkudniowej wycieczki, oceny trwałości poszczególnych części itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przejadę sobie tyle co mam przejechać i tyle ile jechałem ale po co mam to ustawić?
Dane potrzebne do serwisowania. W samochodzie zapisujesz sobie stan licznika podczas wymiany oleju, zmiany rozrządu itp. W rowerze masz smarowanie łańcucha co 70-150 km (w zależności od warunków i oleju), zmianę łańcucha co 400-800 km (ci kótrzy mają wskaźnik używają wskaźnika ci którzy nie posiadają używają licznika), zmiana suportu co 2 tys km, korby, zębatek itd. A po co czas? ano dlatego, ze nieraz stosuje się zamiast km to czas pracy roweru, tyle że w miesiącach a nie w godzinach użytkowania, ale idzie zorientować się w przeliczniku z jednego na drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...