Skocz do zawartości

[ok. 2000] Rower crossowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić rower crossowy w granicy ok. 2000zł. Od razu zaznaczę, że jestem laikiem jeżeli chodzi o jakość części itd. Kojarzę jedynie marki rowerów. Po lekkim zagłębieniu się w temat rowerów, znalazłem 3 typy, które mi przypadły do gustu:

- CUBE CURVE PRO 2015

- CUBE LTD CLS

- NORTHTEC CALEDON DB 2015

 

O ile o marce "CUBE" słyszałem dużo dobrego od znajomych, to o "Northtec" nie słyszałem praktycznie nic. Natomiast z tego co sam się zdążyłem zorientować to osprzęt ma całkiem niezły. Proszę o pomoc w wyborze. Zaznaczam, że nie ograniczam się tylko i wyłącznie do tych trzech typów. Rozważę każdą sensowną propozycję. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie dziś różne Cuby w Skiteam i jak na zdjęciach nawet mi się podobały, tak teraz zakochałem się w ramach - konkretnie Curve Pro :woot:  Była jedna przeceniona, za 1,8k i pewnie bym na niej wyjechał (bo najlepiej się kupuje oczami i sercem ), gdyby nie olbrzymi jak dla mnie rozmiar 62 (mam 175 cm, idealnie pasuje 50).

 

Po powrocie do domu rozum jednak wrócił do pełnej sprawności, no i ten osprzęt w Curve Pro to nie powala, za tą cenę niestety.

Stąd powstał problem, co wybrać w nieprzekraczalnym maksymalnym budżecie 2000?

- Curve Pro

- Northtec Caledon DB 

- Unibike Viper GTS

a może jednak Rometa Orkana 4.0 i jeszcze sporo zostanie?

 

Najbardziej podoba mi Cube, no i rozmiar idealny, Rometa tez mierzyłem, no i 19 może być. Pozostałych dwóch nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach podobają mi się znacznie mniej.

Wszelkie Kandsy, Lazary i inne klony odpadają, nie podobają mi się po prostu, a jak wyżej pisałem, oczy i serce wielką odgrywają role w wyborze.

 

No to nagadałem się  :teehee: tak naprawdę to chodzi mi tylko o potwierdzenie ze nie zrobię wielkiego wielkiego błędu biorąc Cube ;) no chyba że jednak bym zrobił, więc proszę o ew. naprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właściwie identyczny problem z wyborem jak Ty. Ja natomiast widziałem na żywo Northtec i pozytywnie mnie zaskoczył. W cube brakuje mi regulacji kierownicy, co dla mnie jest dość ważne, żeby kręgosłup trochę odpoczął podczas dłuższej trasy. No ale cube to jednak cube.. Najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś kto bardzo dobrze zna temat. Kolega wyżej zaproponował również Unibike, jak dla mnie też fajny rowerek. Tak jak wspomniałem, lepiej żeby ktoś poradził jak to osprzętowo wygląda i który rowerek najlepiej wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mostek, czy regulowany, czy pod stałym, ale większym (więc wygodniejszym) kątem, to kwestia kilkudziesięciu złotych, do przeżycia ;)

 

W kwestii osprzętu są dwie szkoły: 

1. każdy osprzęt, no może z wyjątkiem chińskich wynalazków i powyżej Tourney, o ile odpowiednio zadbany i regulowany, będzie wystarczający

2. napęd zaczyna sie od Alivio (i to całość, nie tylko tylna przerzutka), wszystko poniżej do dupy jest ;)

i właśnie nie wiem, której szkoły wyznawcą zostać  ;)

 

Ale tak sobie myślę... rama od Cube na pewno będzie w porządku, w Curve Pro jest pełna Acera, kaseta 9-biegowa, najprostsze hydrauliki Tektro, na początek chyba wystarczy, zawsze w następnym sezonie można wymienić przerzutki, czy hamulce na wyższe modele, a nuż wystarczy to co jest ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...