Skocz do zawartości

[Rower] Zmiana MTB na turystyczny


DarkoZZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą roweru MTB na turystyczny - taki z bagażnikiem i błotnikami.

Czy takim rowerem jeździ się szybciej niż na MTB? Ma trochę więcej osprzętu, jest cięższy więc może to niwelować różnicę na szerokości opony. Najbardziej mnie tylko odstrasza wygląd - przez ostatnie 15 lat przyzwyczaiłem się do MTB i jego wyglądu sportowego, a taki turystyk wygląda jak rower emeryta :)

 

PS Rower byłby używany do jazdy po mieście - dojazdy do pracy z sakwami. Czasami jakiś lekki teren - wjazd do lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chcesz przerabiać mtb na turystyka...

Zależy o jakim turystycznym mówimy. Treking - odpada, zwykle ważą od 15 do 17kg i przede wszystkim areodynamika... Z zawodnika robi się żagiel...

Jeżeli mówisz o rowerze typu "tour" z barankiem to jest nieco lepiej pod względem masy. Rama niby stalowa, ale wszystko mieści się zwykle poniżej 13 kg. Areodynamicznie moim zdaniem porównywalnie, może trochę lepiej. Trzeba wziąć pod uwagę, że geometria w takich rowerach nie jest "wyścigowa". Z pewnością łatwiej jest się złożyć niż na mtb. Jeżeli porównać "gołe" rowery to jest lepiej. Dołożysz sakwy i pozamiatane - zarówno przy jednym jak i drugim. Doszukiwanie się różnic to według mnie dzielenie włosa na czworo, zbyt wiele punktów swobody by dyskusja porównawcza miała sens. Krótko - będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...