Skocz do zawartości

[klamkomanetki + przerzutki mtb] Klamkomanetki szosowe i ich kompatybilność


Agressiva

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem wielką fanką sztywniaków,

do tego stopnia, że moją hybrydę Scott SUB 30 z 2011 roku chciałabym mocniej upodobnić do szosówy.

 

Baranka póki co uzyskałam poprzez specjalne "rogi" ala kiera szosowa, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. 

Chciałabym nieco tutaj rzeczy pozmieniać ale tak, o ile się da, minimalistycznie.

 

is3NEjJ5q0HFh.jpg

 

Napęd jest oparty jak na razie na manetki Alivio SL-M430, 

tylną przerzutkę Deore RD-M592 (9 speed),

z przodu Alivio FD-M430 (3 speed)

 

Zastanawiam się czy chcąc zamontować tutaj klamkomanetki szosowe będę musiała poza hamulcami również wymienić przerzutki. Czy też nie koniecznie? 

Jak wygląda kompatybilność sora/claris/tiagra w układzie 3x9 względem moich obecnych przerzutek? 

 

Tutaj znalazłam dość krótką odpowiedź na podobne pytanie: http://bicycles.stackexchange.com/questions/11101/9-speed-road-sti-mtb-derailleur

Znajomy posiada Spesia Tricross. W tym rowerze układ do mojego wymarzonego jest bardzo podobny: http://www.specialized.com/ie/gb/bikes/archive/2010/tricross/tricrosssporttriple#specs klamkomanetki Tiagra i Deore LX na tyle.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do hamulców to mini V-brake są ponoć lepsze od Canti jakby co.

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Jestem teraz spokojniejsza :)

 

Zastanawiam się nad: http://rowertour.com/shimano-st-3500-sora-3x9-klamkomanetki-szosowe.html

 

Hamulcami aż tak bardzo się nie martwię :) Najważniejsze, aby dało się wrzucić oponkę 700x35 i węższe :)

Zimą będzie remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

łatwiej ustawić i duży wybór klocków

Co do wybory klocków absolutnie się zgodzę,

ale powiem Ci, że ostatnio na wyprawie musiałam z mężem jego Canti wyregulować i było to dla mnie o wiele prostsze i szybsze niż w przypadku V-ek.  

 

 

 

Claris jest osmiorzedowy wiec niekoniecznie z kaseta dziewieciorzedowa zagra.
 

to prawda, pozostaje mi sora i tiagra.

 

Myślicie, że z przednim Alivio, Sora zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Manetki Alivio i przerzutki Sora. Wszystko śmiga miód malina...
 

Oj nie, ja chcę mieć mieć szosowe klamkomanetki, dużo wygodniejsza jest dla mnie kiera szosowa z "podpórką" :) 

Mam problem z drętwieniem rąk podczas jazdy (wszystko przez zawód grafika i całe dnie przed kompem), dlatego kiera z możliwością wielu pozycji jest dla mnie najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MTB i szosa 9 sp są w pełni kompatybilne jeżeli chodzi o przerzutki
 

I bardzo mnie to cieszy :D 

 

 

 

hamulce już nie

Szkoda troszkę, ale cóż poradzić...

Znacie może jakiś sklep www w którym można nabyć mini v-ki? Szukam ale tylko zagraniczne (UK) rzucają mi się w wynikach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię jeszcze, że używam klamki MTB z hamulcami szosowymi. Działa, ale komfort nie jest zbyt duży, bo jest przez to mały skok klamki. Odwrotnie podobno jest jeszcze gorzej, bo hamulce nie mają mocy...

 

Mini-V:

http://allegro.pl/hamulec-mini-v-brake-xlc-br-v04-cyclocross-cx-para-i5623664198.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy da radę założyć barana do roweru z tarczami? Klamkomanetki Tiagry 2x9 + tarcze hamulcowe mechaniczne Tektro, i zmieniarka tylna Sram X5.  Podejrzewam, że przerzutkę też trza by przeszczep robić.. :sick:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, bo są przełajówki z tarczami, ale klamkomanetki Shimano i przerzutka SRAM się nie dogadają, a i z hamulcami będzie problem. Mechaniczne zaciski MTB mają taki ciąg linki jak klamki od V-ek, więc albo będziesz potrzebował adaptera ciągu, albo zmiany zacisków na mechaniczne szosowe np. Tektro Lyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Da się, bo są przełajówki z tarczami, ale klamkomanetki Shimano i przerzutka SRAM się nie dogadają, a i z hamulcami będzie problem. Mechaniczne zaciski MTB mają taki ciąg linki jak klamki od V-ek, więc albo będziesz potrzebował adaptera ciągu, albo zmiany zacisków na mechaniczne szosowe np. Tektro Lyra.

 

Tak myślałem. Zaciski są raczej szosowe, bo to fitness.

 

Agressiva, gdzie można nabyć takie rogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele łatwiej jest mieszać SRAMami niż Shimano. Sram'y mają ciąg linki 1:1 w szosie i mtb, u Shimano różnie z tym bywa.

 

Wiem że kaseta dziesiątkowa hula z bar-end'em DuraAce i tyłrzutką XT 9sp.

 

U mnie w przełajce manetka Apex hula z krótkim wózkiem X9.

 

Gdzieś widziałem fajny wątek obrazujący różnice, triki i patenty na współdziałanie różnych komponentów, niestety po angliczanemu. Jak odnajdę to wkleję tutaj...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...