Skocz do zawartości

[Zakupy] Jak złożyć w miarę tani rower


wolf23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chciał bym złożyć sobie rower za tanie pieniądze  rower posiadam kupiony z salonu za chyba 700 zł już go mam dość długo i mi się sypie a nie opłaca mi się go ulepszać chciał bym składaka bo ceny z salonu mnie przerażają nigdy nie dam tyle za rower bo tyle nie mam i nie będe mieć a nie chcę nie wiadomo jakich bajerów ma być ma być szybki i na każdy teren bo jeżdżę 50% asfalt  50% jakieś lasy itd myślałem O MTB na kołach 29 cali teraz mam 26 ale jak mówiłem muszę go wymienić bo słabo się już na nim  jeździ nie kiedy zwalnia mi na nwm jak to nazwać innych rodzaju asfaltu wiem głupio do  brzmi ale tak właśnie jest zresztą patrze na ludzi jakie teraz mają maszynki i jak na nich buzują i jak pokonują powiecmy  60 km bez większego wysiłku a ja nad to pedałuję tylko że się przy tym się szybciej męcze i tak wolniej jadę to też by się chciało mieć taki rowerek no ale mnie nie stać to muszę jakoś kombinować żeby przynajmniej w połowie taki mieć tylko za mniejszą kasę o wiele :)  proszę o odp i jakąś poradę. z góry  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądną cenę  znaczy dla cb ile bo dla każdego będzie to inna kwota ? ja bym chciał jak najtańszą opcje bo  bo za te ceny co w sklepach to ja już mam auto po co mi rower xd  :sweat:  no sorry ale taka jest prawda dla mnie rower dla parę stów  nie więcej jakiś średniak   jak mówiłem bajery typu jakieś super czułe amory jakoś mnie nie przekonują żeby wywalić 4tyś na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtańszy 29er to  climber c1 po 979/szt do nabycia w tesco

lub po 1189 climber (bez dopisku c1), który ma już  "akceptowalny" osprzęt w tej klasie i korbe 48/38/28 co pozwoliłby (przy posiadaniu stalowej łydy) uzyskac predkość bliskiej pierwszej kosmicznej (a przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Niestety takie mamy czasy, średnij klasy samochód na średnim wyposażeniu to koszt rzędu 100.000PLN a średniej klasy rowery zaczynają się od 4.000 (po przecenach).

Dlatego napisz jasno ile chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak. Nie licz na to, że za małe pieniądze kupisz dobry sprzęt. I nie licz na 29era za równie małe pieniądze. Tanie są ciężkie, a drogie są... drogie.

 

Piszesz o kilkuset złotych. Wtedy masz dwie opcje. Albo rower miejski, albo 15-20 letni góral. Ewentualnie kolejny rower ze sklepu do zajeżdżenia. Na Twoim miejscu przygotowałbym sobie przynajmniej te 1500zł i rozglądał się powoli za używanym rowerem, na kołach 26" i z przyzwoitym widelcem. Można kupić naprawdę fajny sprzęt, ale trzeba poświęcić trochę czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kogoś na pewno będzie dobra, poza tym to damka 

 

chcesz crossa z niszowej półki to poszukaj spartacusa 

 

http://www.infinitibike.com.pl/pl/p/SPARTACUS-CROSS-1.0/181

 

nie złożysz taniej, uwierz    i to jest właśnie cena jakom mogę dać za rower na dzisiejszy dzień bo mam też inne wydatki 

Możecie mi tak ogólnie określić charakterystykę roweru crossowego  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożenie wniosku taniego roweru jest możliwe pod warunkiem składania na tanich częściach przy czym owe części nie koniecznie muszą być nowe. Jest wiele elementów w rowerze, które się niestarzeją mimo upływu lat. Takim przykładem jest rama ... stalowa, kierownica, sztyca, mostek, klamki hamulcowe etc. Tymczasem cały napęd w naturalny sposób się zużywa więc nie warto kupować używanych. I tak przy odpowiednio dobranych częściach rower można złożyć czasami w 1/3 ceny sklepowej.Myślè, że przy takich kosztach każdy rower będzie tani. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linka jakiego podał  mi  Grande1970 najlepszym dla mnie wyborem będzie rower crossowy  teraz mam MTB  ale nie wielki miałem wpływ  jaki rower dostanę bo był to prezent urodzinowy fajnie się jeździło ale muszę go zmienić albo ulepszyć nwm co będzie lepsze myślę że tam wszystko będzie do wymiany  ale jak bym miał kupowac nowy czy ulepszać stary czy składać sam to mogę obecnie dać na rower tak do 700,800 zł  i tak mówiłem wybrął bym teraz  rower crossowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł to tylko rower używany. Chyba, że chcesz kupić wyrób roweropodobny.

Dwa, czemu tak uparłeś się przy tym składaniu? To wychodzi drożej, czy tego chcesz czy nie. Taniej może wyjść jedynie wtedy, gdy masz czas i określoną wiedzę o sprzęcie.

@robertrobert1 Napęd też można kupić używany, nierzadko za żadne pieniądze można znaleźć elementy o śmiesznie małym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...