Skocz do zawartości

[Opony] Opona szosowa do roweru crossowego. Opona a obręcz


Szymon777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower crossowy Kands Maestro 2013 stwierdziłem że warto by było zmienić opony na szosowe ze względu

na to ,ze jeżdżę tylko po asfalcie :)

Mam parę pytań i prosiłbym o pomoc z góry bardzo dziękuję.

 

Lepiej było by wybrać oponę 700x28 czy 25c ( obawiam się ,ze 25 może nie pasować do oryginalnej obręczy Kandsa Maestro ?? ) Ma ktoś Maestro,Lazaro ? Montowaliscie takie opony nie było żadnych problemów ? Chciałbym zamówić oponki już teraz ale obawiam się ,ze nie będą pasowały do obręczy KANDS MAXX

 

Jakie opony polecacie w cenie do 60 zł aby jak najbardziej zyskać na szybkości ?

Od dzisiaj jestem na forum i jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700x28C to jest bezpieczne minimum - opór nie będzie jakiś specjalnie większy w stosunku do 25C, a problemu z obręczą na pewno nie będzie.

 

Często polecana jest Maxxis Detonator, ale warto poszukać takiej z oplotem 60 TPI. Z tańszych to Kenda Kwest (niestety ciężka) lub Kenda Kwick Roller. Jak dopuszczasz zupełnego slicka to jeszcze Schwalbe Kojak lub Vittoria Rubino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...