Skocz do zawartości

[rama] jaka rama do roweru trekkingowego i gdzie kupić?


Rozkmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po rocznej przerwie postanowiłem wrócić do przemieszczania się do pracy na rowerze. Jako że mój stary sprzęt słabo przeżył zimowanie w blaszaku przyszedł czas aby pomyśleć o nowym sprzęcie.

 

Projekt jest następujący:

 

Chciał bym złożyć samemu rower, który mniej więcej był by na poziomie KTM LIFE Cross - ale oczywiście nie od razu. Wiem że jeżeli chodzi o koszta to wyjdzie sporo drożęj niż kupić w sklepie, ale chodzi mi również o zabawę, naukę i satysfakcję zrobienia czegoś samemu. Nie chcę dokładnie kopiować tego co jest (bo jaki w tym sens) ale na pewno specyfikacja podana przez producenta będzie mi pomocna podczas realizacji projektu.

 

Przeglądałem trochę forum i tematy związane ze składakami z których wynika że bazą do tworzenia roweru jest rama (kto by pomyślał), widelec oraz koła. Planuję zrobić tak: na początek kupię ramę (docelową) oraz jakiś używany rower z którego mógł bym przełożyć części na tą ramę (im więcej tym lepiej). Później stopniowo stare części chciał bym wymieniać na nowe aby docelowo za kilka miesięcy (a może lat) doprowadzić rower do stanu docelowego.

 

Specyfikacja (ogólna) docelowego projektu:

 

Rama - 46 albo 51 (trekkingowa, raczej aluminium)

Koła - 700c

hamulce - vbrake (z możliwością wymiany na tarczowe lub hydrauliczne)

Napęd: 1x10 albo 2x10

 

Rower będzie użytkowany 90% miasto (dynamicznie), 10% lekki teren (rekreacyjnie)

 

 

Moje pytanie brzmi: Jaką byście, szanowni forumowicze polecali ramę ( i gdzie takową dorwać), która mogła by mi posłużyć jako baza do realizacji tego projektu? Oczywiście biorąc pod uwagę że cena nowego KTM LIFE Cross to około 4000zł, to za samą ramę chciał bym dać 'odrobinę' mniej - powiedzmy około 1000zł. Chyba że jest to nie realne -  w takim razie rozważę zwiększenie budżetu. Aczkolwiek wolał bym aby rower nie był 'zbyt profesjonalny' jak na moje wymagania.

 

Z góry dziękuję za pomoc i uwagi

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...