Skocz do zawartości

[software] Darmowa nawigacja rowerowa


wolf23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie jestem tu nowy i szukam jakieś nawigacji,aplikacji na   telefon często jak gdzieś jadę z ojcem to błądzimy i tracimy ceny  czas czasami nakładamy drogi  myśląc że będzie krótsza a w rzeczywistości  jest jeszcze dłuższa  znalazło by się coś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus jest bardzo fajną i przyjemną aplikacją. Koledzy dobrze wyżej piszą, że w wersji free wrzucasz jakąś mapkę offline OSM lub coś innego i cieszysz się z nawigacji. Natomiast jeżeli nie szkoda tobie ~30 zł to możesz mieć Locusa Pro co daje mozliwość pobrania za free np. mapy całej Polski, którą później użyjesz w trybie offline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nigdy nie używałem nawigacji ale widziałem u siostry w aucie działa to podobnie ? chcę żeby mi trasę w miarę dobrze pokazywała  bo raz jak byłem w ogro na zamku to w drodze powrotnej błądziłem a ludzi uznałem nie mam się co pytać bo raz jechałem 2 razy dłuższą trasą niż normalnie wole się zdać na nawigacje teraz Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus pokazuje na mapie, gdzie jesteś. I średnio rozgarniętej osobie powinno to na rowerze w 100% wystarczyć do sprawnej nawigacji.

 

Jak chcesz prowadzenie za rączkę, to w Locusie musisz wcześniej wgrać ślad trasy. Program potrafi informować dźwiękiem, jeśli za bardzo zboczy się z trasy. Zresztą nie ma się co produkować, aplikacja jest darmowa, mapy też, po prostu ją zainstaluj i zobacz czy Ci to wystarczy.

 

A jak już totalnie chcesz mieć wersję dla Amerykanów, to odpal Mapy Google - to jest typowa nawigacja jak w samochodzie, ale z opcją wyznaczania trasy na rower. Będzie Ci mówiła co chwilę "za 200 metrów skręć łagodnie w prawo". Przynajmniej przez pierwsze pół godziny, dopóki bateria nie padnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie Bateria te wiadomo padają szybko więc lepiej coś nie wymagającego zabraniem z sobą komputera

 

 

A jak już totalnie chcesz mieć wersję dla Amerykanów, to odpal Mapy Google - to jest typowa nawigacja jak w samochodzie, ale z opcją wyznaczania trasy na rower. Będzie Ci mówiła co chwilę "za 200 metrów skręć łagodnie w prawo". Przynajmniej przez pierwsze pół godziny, dopóki bateria nie padnie

no pół godziny na baterii to jednak coś nie hallo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie ? 

 

Serio?  :icon_confused: Tyle osób już Ci wprost poleciła Locusa, który jest najlepszy, darmowy i instaluje się w 5 minut, a Ty trzeci dzień czekasz nie wiadomo na jakie propozycje...?

 

1314029819767.png

 

Uwaga dotycząca baterii dotyczyła Google Maps z pełną nawigacją zakręt po zakręcie, włączonymi podpowiedziami głosowymi i włączonym cały czas ekranie. Jak raz na kilkanaście minut pooglądasz sobie mapę w Locusie, to nawet kiepska bateria spokojnie ogarnie cały dzień jazdy, jeszcze ze Stravą w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Lepsze od endomondo w wersji free jest navime, ma więcej opcji bez opłat. Miałem taki sam problem jak ty, z licusem sobie nie poradziłem, miałem problem z planowaniem, jako sama mapa i podgląd gdzie jestem jest wystarczające. Zdecydowałem się na garmina, kupiłem używanego i chyba to było najlepsze rozwiązanie. Dodam że mapy które używam mogę aktualizować, a po ok 10ciu dniach mogę pobrać juz zaktualizowana mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepsze od endomondo w wersji free jest navime, ma więcej opcji bez opłat

Równie sensowne byłoby stwierdzenie, że "Photoshop jest lepszy od Facebooka", bo ma więcej opcji edycji zdjęć.

 

Różne przeznaczenia, różne funkcjonalności.

 

Endomondo, Strava = rejestracja treningów i udział w rywalizacjach społecznościowych

Navime, Locus, Garmin = nawigacja w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat navime to odpowiednik endomondo i stravy, tylko bez tych śmiesznych „rywalizacji” ;)

Służy do rejestracji aktywności, pokaże gdzie jesteś na mapie ale nie poprowadzi za rękę jak typowa nawigacja. Po rejestracji na stronie masz podgląd treningów, statystyki, itp. jak w każdym innym tego typu programie. Trzeba byl9 sprawdzić a nie tylko sugerować się nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja do nawigacji używam garmina bo bateria starcza na 15-20 godzin ciągłej nawigacji a do prowadzenia dzienniczek statystyk navime, które jest bezpłatne i ma więcej opcji niż endomondo w wersji free. Pobiera też mniej baterii i jeśli używam tylko do rejestracji trasy to bateria trzyma przy uruchomionym navime 2 dni, a jak co chwilę odpalę ekran zwracając gdzie jestem to na 6-8 godzin. W endomondo było na tym samym telefonie ok 30%krocej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze jedną świetną alternatywę dla Locusa:

- darmowy program OruxMaps (Android)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orux.oruxmaps&hl=pl

- darmowe mapy offline UMP-pcPL (Unwersalna Mapa Polski - prawie cała PL)

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

do pobrania wybieramy wersję

Wersja w formacie mapsforge (dla Locus/OruxMaps etc)

 

 

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...