Skocz do zawartości

[Koła] 26" DTSwiss Spline - marna jakość, podróbka ?


tkrauze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka miesięcy kupiłem koła 26" DTSwiss Spline od Bikestacja za około 600zł... Używałem je tylko do rajdów pokroju PB czy Mazovia, w sumie kilka razy...

 

ostatnio zauważyłem, że łożyska w tylnej piascie zaczęły ciezko chodzi... Przy próbie zdjęcia kasety zobaczyłem, że wgryzła sie ona w mocowanie na piaście...

 

Po zdjęciu kasety okazało się ze metal na mocowaniu kasety jest wyżłobiony.

 

Zastanawiam się czy nie jest to jakaś chińska podróbka, ze względu na tragiczną jakość materiałów ?

 

Miał ktoś podobne problemy z tymi kołami ?

 

Jak będzie wyglądała sprawa gwarancji w DTSwiss ?

 

W załączniku zdjęcia tylnej piasty...

 

3e13b802be545525med.jpg

 

315ced113fb0fef6med.jpg

 

6ae07790198058b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd Bikestacja ma te koła, piast DT 370 (z mechanizmem zapadkowym) nie ma już nawet w ofercie rynkowej DT (tylko wersje OEM) ... te piasty to faktycznie DT "dla ubogich" ... możliwe, że obecnie faktycznie klepią je w chinach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może maja stąd

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Swiss-DT-SWISS-X1900-six-nails-mountain-bike-wheels-26-inch-black-tin-28-hole-disc/525802_32297852939.html

 

Wyżłobienia swoją drogą, ale już łożyska maszynowe mi padają po kilku maratonach....

 

Dlatego tak się zastanawiam czy wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, a czegoś oczekiwał?

 

Aluminiowy bębenek i stalowa kaseta. Skutek masz już widoczny.

 

Jak masz problem z łożyskami, to wyobraź sobie, że one też się zużywają i w piaście są naprawdę ogromne siły działające na nie. Chcesz mieć mniej kłopotu? Kup łożyska ceramiczne za 150-200 zł sztuka i przestań narzekać.

 

Bikestacja składa koła na oemowych podzespołach, które już nawet nie są dostępne u polskiego dystrybutora DT Swiss - DT4You. 

 

Poza tym, jest to uszkodzenie mechaniczne części zużywających się i nikt nie uzna Ci tej gwarancji nawet. RK jak również UOKiK rozłoży ręce i delikatnie powiedzą "spadaj dziadu"

 

Koniec - kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, sklep Bikestacja składa/sprzedaje koła w atrakcyjnych cenach, ponieważ są to produkty OEM i z pewnością nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Źródło tej informacji jest bardzo pewne ;)

 

Najtańszy komplet kół DT Swiss Spline, to wydatek min. 1800 zł - jakość kosztuje (sklepy mają swoje rabaty i można dostać taniej jak się poszuka). Jeżeli ktoś kupuje koła dla fajnych naklejek za 600 zł i myśli, że jest królem maratonów, to ma właśnie tego efekty.

 

Z chęcią mogę przedstawić symulację budowy kół na oryginalnych podzespołach DT Swiss ;) Nadmienię tylko, że koszt zakupu samej piasty tylnej, to wydatek 590 zł a piasty przedniej - około 200 zł. Myślę, że tutaj można zakończyć rozmowę, dlaczego oryginał jest lepszy (droższy) od wersji OEM pochodzącej z niewiadomego źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na fajnych naklejkach mi nie zależy, myślałem że jednak DTSwiss to marka słynąca z jakości i trwałości... mogli napisać, że są w nich chińskie łożyska i się rozsypią po pół roku to bym ich nie kupił....

 

Miałem dużo tańsze koła na gorszych piastach i trzymały się kilka lat w podobnych warunkach...

 

Na allegro napisane, że kosztowały przed obniżką ok. 1300zł

 

http://allegro.pl/kola-dt-swiss-x1900-spline-26-1805g-promocja-i5541731110.html

 

BTW... łozyska ceramiczne sa o wiele bardziej delikatnie i mniej trwałe niż klasyczne...chyba że jeździsz cały czas pod dachem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swimfan

Chodzi o to, że część produkcji przenieśli na wschód, lecz nie każdy OEM musi stamtąd pochodzić ... niestety można się spodziewać, że będzie tego coraz więcej ...

tkrauze

Koła które podałeś nie mają nawet 3 zapadek jak poprzednie, tylko sądząc z opisu 2 zapadki, czyli starsza wersja piasty DT370 ( lub ktoś się rąbnął w opisie) ... tak czy śmak piasta 370 od zawsze była "wyrodnym dzieckiem" DT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez niby tak, to nie wiem jak to jest u DT4You ale oemowe ktore kupilem u nich wygladaja identycznie jak oryginaly a kosztowaly 50% taniej.Jezeli to tylko kwestia lozysk to dla mnie nie ma problemu wymieniam na nowe dobrej jakosci.Ja zachodze w zdziwienie co sie dzieje z DT i jakie bikerzy maja problemy ja srednio tyle ze na 340 w weekendy robie od 200-300 km od 6 lat. w zimie jak sniegu nie ma 100-150 km i lozyska sie trzymaja.czym wieksze bloto tym wieksza zabawa:) 370? to juz wolabym jakiegos novateca na 4 lozyskach to sie nie powinno nazywac Dt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tez kupilem zapasy:) az za duzo:)jak tak dalej pojdzie to wnuki beda jezdzic na piastach z pudelka:).Za takie ceny nie ma co wybrzydzac, chociaz z tylu glowy mialem ze mogo byc ze wschodu.W ogolnej kalkulacj piasty wyszly moze 25% drozej niz podobnej klasy piasty ktore na pewno sa z chin,wiec trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Padają jeśli marathony są w warunkach mocno błotnistych . Choć w marathonach nie startuję to załatwiłem w swoim życiu komplet łożysk na jednym wyjeździe .

I właśnie dlatego wolę piasty Shimano i kulki :P Do serwisu w każdych warunkach wystarczą 2 klucze i trochę jakiegokolwiek stałego smaru :) 


Do tej pory nie wiem czemu ludzie nie startujący w wyścigach kupują koła na maszynach??? Oprócz wagi takie rozwiązanie nie ma żadnych zalet w porównaniu do kulek.

 

Kulki znacznie lepiej znoszą obciążenia w kole (łożyska maszynowe nie są w ogóle zaprojektowane do pracowania przy siłach działających wzdłuż ich osi obrotu, a takie występują w kole w momencie każdego wychylenia roweru od pionu), w mojej opinii kulki mają porównywalnie dobre uszczelnienia jak najlepsze łożyska (jeżeli mówimy o klasie piast XT w górę) i znacznie łatwiej, taniej i szybciej je serwisować :) No, ale trzeba pilnować serwisu, aby cieszyć się z tych zalet kulek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na fajnych naklejkach mi nie zależy, myślałem że jednak DTSwiss to marka słynąca z jakości i trwałości... mogli napisać, że są w nich chińskie łożyska i się rozsypią po pół roku to bym ich nie kupił....

 

Miałem dużo tańsze koła na gorszych piastach i trzymały się kilka lat w podobnych warunkach...

 

Na allegro napisane, że kosztowały przed obniżką ok. 1300zł

 

http://allegro.pl/kola-dt-swiss-x1900-spline-26-1805g-promocja-i5541731110.html

 

BTW... łozyska ceramiczne sa o wiele bardziej delikatnie i mniej trwałe niż klasyczne...chyba że jeździsz cały czas pod dachem...

Oglądam na co dzień wiele piast DT oraz piast ich produkcji z logo innych producentów. 

 

I w żadnej nie ma chińskich łożysk.

Piasta która jest klonem DT może mieć np bębenek z innymi gabarytowo łożyskami co też wpływa na trwałość.

Najdroższe koło na piaście DT jakie serwisowałem kosztowało kilka tysięcy Euro - Lightweight. W środku za to znalazłem mini mikro łożysko w bębenku, które nie miało żadnej szansy długo pożyć. Ani cena koła nie jest ekonomiczna, ani producent koła i piasty też - teoretycznie - zielony nie jest. A efekt jest zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciu w tej piaście jest łożysko firmy HCH typ 6902RS

 

Ewidentna chińszczyzna...już wiem czemu to tak szybko poleciało.

 

http://www.hchbearing.com/ProDetail.aspx?cid=501&id=387

 

Co ciekawe w DT4you, do serwisowania piasty sprzedają łożyska japońskie :)

 

http://dt4you.com/DT4YOU/Serwis/Ball%20bearings/HSBXXX00N1468S.jpg

 

Daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tylko uszczelnieniem :whistling:, materiał z jakiego wykonane sa kulki i bieżnie to na pewno powod dlaczego są drozsze. Chinskie to mozna do suportu uzywac i wymieniac co 1,5 kkm. W kole to jakos by mi sie nie chcialo tak czesto grzebac a moze nawet czesciej.

Finalnie w niektorych podzespolach roweru warto wrzucic lepsze lozysko a w kole to juz na pewno:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...