Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję torby podsiodłowej na taki zestaw: dętka (wymiennie z łatkami, klejem i łyżkami) i multitool.
W oko wpadł mi zefal light pack: http://www.zefal.com/en/rear-bags/307-z-light-pack-s.html , tylko nie wiem jaki rozmiar. Otwarty jestem na inne propozycje. Zakres cenowy 60zł. To będzie moja pierwsza torba podsiodłowa, więc nie mam jak porównać obrazka do praktyki.

Jeśli powinienem zrobić odrębny temat, niezwłocznie dajcie znać :D 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz dobra bedzie. Zreszta pierwszy akapi opisu mowi co ona pomiesci.

O nie drąż wiecej.

Bierz dobra będzie. Zresztą pierwszy akapit opisu mówi co ona pomieści.

 

Ps. serio to już w tych czasach ludzie nie mogą się zdecydować na nic bez wpisu do internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

być może potrzebuję nowych szkieł... ale ja też szukam tego linku i nie widzę

 

Zdecydowanie potrzebujesz...

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/190408-bikepacking-podroze-na-rowerze/?p=1863336 

 

Wystarczy w sygnaturę dowolnego, prezesoskiego posta kliknąć...

 

<hint, hint> takie małe logo Triglav...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów podsumowania ode mnie po wycieczce z Packmanem. Z góry ostrzegam że jeśli chodzi o bikepacking jestem totalnym leszczem i moje spostrzeżenia mogą dotyczyć rzeczy oczywistych.

 

ja jestem jeszcze większym leszczem, ale również posiadam fulla i moje pytanie do ciebie brzmi jak taki w pełni zapakowany packman układa się / wpływa na przewody hamulcowe na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To zależy co rozumieć pod pojęciami "w pełni zapakowany" (Pablo coś mógłby tu powiedzieć hehe) i "wpływa na pancerze"
Po prawdzie jak ktoś chce jeździć często z packmanem, bagażami w ogóle na kierownicy powinien lekko dostosować kokpit od toreb. Sami poprzerabialiśmy albo puszczali minimalnie inaczej niektóre kable żeby tylko było lepiej.
Na pewno nie ma problemu z puszczaniem przewodów od klamek,manetek w tył ramy - po to są dystanse odsuwające torbę od kiery.


A przy okazji, tak z zupełnie innej beczki ale w temacie - ostatnio gdzieś przewinął się filmik - czemu dajemy klamki zbyt pionowo w dół i dlaczego źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak je dobrze ułożysz w ogóle nie wpłynie, to naprawdę wymaga tylko chwili pomyślunku ale już na żywo.
Jedyny naprawdę problem w sytuacji gdy masz ultrakrótko puszczone prawie na sztywno pancerze (no przedniego hamulca), wtedy może być ciężko upchać packmana. Sam w fulu mam np dodatkowo blokadę amora i ten jedyny kabel musiałem puścić inaczej (za sterówką, pod ramą) ale dało się.

A zawsze jak nie jesteś pewny - skorzystaj z akcji "weź packmana w las" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do akcji - jak tylko ruszy (połowa kwietnia?) - podajesz termin jaki Cię interesuje, wrzucam na listę i jeśli nie koliduje packman jedzie do Ciebie na jeden wypad.
Potem wysyłasz go następnej osobie z listy. Jedyny koszt jaki ponosisz tak naprawdę to wysyłka. 


 

 

Myślę że możesz już nową kolejkę tworzyć jak akcja ruszy w sezonie 2017

I zaraz zacznie się licytacja o majówkę :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jakiś staż na forum? :) planuje pierwszy dłuższy wyjazd rowerowy z namiotem na kierownicy w terminie 14-18 czerwiec 2017 ;) Bym się chętnie wpisał. Wątek czytam od dawna i nieśmiało próbuje coś wymyślić. Na razie tylko coś na kierę i jakiś toptube + plecak + podsiodłóka. Rower mi nie przyjmie nic w trójkąt (fullsuseł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kłopotu z kaucją, mogę wpłacić :) Jestem zielony w bikepackingu (wiedza pochłaniana z tego wątku razem z Waszymi odnośnikami do zewnętrznych materiałów) ale jak zluźni mi się sezon biegowy (po maju) to chcę właśnie iść w kierunku wycieczek rowerowych (na razie robię takie krótsze do 100km w ramach różnorodności treningu). Lubie ultradystanse, ale na rowerze jeszcze nie robiłem, tylko bieganie :)

Nie będę sam się oszukiwał, szukam rozwiązań o najlepszym stosunku cena/jakość. Warunki rodzinne pewne mi nie pozwolą na częste wyjazdy parodniowe więc zakup bardzo drogich rozwiązań które użyje dwa-trzy razy w roku pewnie nie wchodzą w rachubę, jednak osobiste dotknięcie profesjonalnego sprzętu może przechylić szalę oszczędności :)

Edytowane przez MikeDozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

brzmi jak taki w pełni zapakowany packman układa się / wpływa na przewody hamulcowe na kierownicy?

 

 

Nie wpływa wcale...

 

https://lh3.googleusercontent.com/kEFf3P5j2rok66jvanU7XpovTZNoy3pOeKWSmi_Qd4EI2kAWB5C_0BoWL-KHmJN2zDKHRXm9ucWPRfeIcmlH1mCNT2fSm0SfrfeOWG2X5QrGlrEVR-b_F9Wt1P6-X84InyEtwnEV-YqbXkus-1nEoGzvd9xzgWZ_8-a6-iOrfLXVwjg-Zhvfw_LTlXbkJvf0C6_JWT0KB-E2lOyYlJPZzGqEHZXt4ZRCuYAHbmMbEl6z0ytOCHYVsQVojFeEoEJRSimTYSWs5-w3tp2lkyF1wHEcT8nSztrmeOZkjsZaPWlkcvDuPcGwZ9zq16j8LJXN97yC_OsC2lPC6B-sOvsF826i74KUBuLANxh1cNdWfJCNR49YWC-TSiIjBbaF-UMSmFPnL2eM5HMWHQqpI9zitdJpJY1-ssymzaOiP5c7yvtp89KxOrXJ1WW4EVuUycE4Qe2HcAokA649uJzrvreK31v8na4CRpqZuueiWQZgZ-wDjBAWlVokB4Mt-TD2zgtkeoiZhr5w6Hkof0HnPbfAAZc2pWhj00ihbWbdEQwwnG7uRcPhGqf4UYBOrkS0y51iT759vh9bjhRzQNfiYYPgzbqUC_BI7sJoySOCZRx1vWUw33IKrpEb=w1287-h965-no

 

https://lh3.googleusercontent.com/JCY56kOKQRcJazZO6XxdgLxWOduYqmejr37pEdXgrFXLupkr632d0NzxbTpfJK1b4d_Q-ZtXG2LIs9TTRYLFCoHR5ZVo9Sv3jnNheAMnrdfh7Y0gyzGqH6k2Yv4X4pr2Z9vq51sT0CELNCV3lKpCJ0DBwbxPxuk8MFN60X-B50kSffWzq-U7_ABy_YUnzXNSv0YvaHcuoSrLAKTpRhhmH9Cm3SIB6eZ5iZM1_LabWqpHsqJ3YwGza0a2gms40r0zSuCJ-HmfpF_4R3_mdp11NeVVznypVGRN3xtPO7gqIf19nvscKzmLu4XnG9blpE-hdwlRJupa7mnc3redx3LVg2b4eHyc3JaVPi1c_zSn7xlGMAUf18neD2r2laENbR0Y1jtfdLXYNQ3PlU1ZOr6kDAXv0ycqQb5wjrUG_y533jpbbtimBh9y9y9JCfaC3h-mu-FqIIfPQ1VpDIJA59VL3Q8Ke23frxUrOttQQy26lswCyjacUhPcXWz32lB9pjJ47-J8OtiWTZxm1L7KMeiafi2gZ87hk87E7sU7BlRApzAMbITefpu20P6V0q23D1C3ugl6y_wjy1XxpXy0uLrucg3kWa11RZht9h5kvxeLDAOrBFRYtKs6=w1287-h965-no

 

Za to na ramę, jak jej nie zabezpieczysz, nawet bardzo :P

 

https://lh3.googleusercontent.com/_ANEwaCsWxNjQPldN3Jh1hznYnVGXv4TGF4q2mU8ys0qz8QLFrOMpbXEAT1wTJaqj3hCMxD4L6E7eBSEwyJj7dHaGT6X0z7S6IhdE92rbgYWCU9NfGYBKuvQWKTALfQ4YFn5alCkhfJ1QUeMsbvPKzpQ2ZJ0DSpY11SLDOB-zxL_ERCj08Z6-c7djhz3gMQIOx2f8l_2LV8hBSias-uR_oo4g_9EXnVt3jzVmrQe3lqsZO2lhPb29CmiwSbWOOR7bY5CUKtbiQ6nMGprokN-rq1UOHio_bDtx7g3I-thcw78HGJMnrY86C58xBqNlZpOtLn_CgluG2EcsOc1U0xRcvdmHsbQ1h1yLIu7MGRA3kO6QDV1X2Hb3xk9jzZlariMw-H_On2ts74UcWXezooCS24pQRYk0NG2tUbs_MuvsIQd5XXFI_Wi4DdpRxgblhzAnSoQAiKn7pucUpO6DaZvGoDlxZjK6A3Ca-X-CqQn5FDCz8cnSyh1tOqRuVEj68zfMWsjw84T3Mvhab5hwGmVDd8oXM6tyYmak2hXT9TU3LyvMQHS5w6wuxccCnDLjrd5rK8eG6zs6xDlA6RasXiF95AQvWTmYJTtpupeJ45Nf8IuURyYfGgo=w724-h965-no

 

Ja tak samo używam PakCzłeka. Okazjonalnie, sporadycznie i ciągle sceptycznie. Do dziś chyba był ze mną na 3 może 4 wyjazdkach, a mam go tak jakoś 3 czy 4 lata...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na ramę, jak jej nie zabezpieczysz, nawet bardzo

Toś mnie przeraził. Ale idzie tam nakleić tyle izolacyjnej żeby lakier się nie gniewał? Mam nadzieję że pod Leniwca nie trzeba takich zabiegów, w końcu on mało ruchliwy :)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Toś mnie przeraził.

 

Majk, na logikę...

 

Zakładasz na ramę, kierę, sztycę rozmaite konstrukcje, za pomocą taśm, pasków, rzepów itp...

 

To wszystko są połączenia elastyczne, nie jest to zaspawane, zaśrubowane lub przyklejone mintokure c'nie? Jedziesz, buja się, pomiędzy ramę i torbe dostaje się piasek, błoto, cokolwiek...

 

Czy muszę dalej tłumaczyć?

 

Mocna taśma helikopterowa, w wszystkich możliwych i niemożliwych miejscach i nie powinno być tragedii. Ale jak chcesz mieć wylizany rower to nie wieszaj na niego toreb. Taka specyfika tej zabawy i nie ma się co czarować że będzie inaczej...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... i tak będziesz miał jak nie zabezpieczysz...

 

Jeśli się przyjrzysz dokładniej jedna strona jest zdarta, druga nie. Dlaczego? Bo miała tam przyklejoną helicopter tape...

 

Nie ma się co czarować. Torby niszczą powłoki lakiernicze do metalu. Wystarczy zaniedbanie i odpowiednie warunki (deszcz, błoto, itp...)

 

Weź sobie do łapki kawałek papierka ściernego i pocieraj ramę w tym samym miejscu przez kilka godzin... albo dni...

 

Jak myślisz? Co się stanie?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz mieć wylizany rower to nie wieszaj na niego toreb. Taka specyfika tej zabawy i nie ma się co czarować że będzie inaczej...

 

 

Folia Ochronna Scotchgard 3M 350um już czeka na obklejenie Kony Sutry. Ale przeszło mi przez myśl, czy nie lepiej kupić mniej "wylizany" rower do tego celu :whistling:  Ciekawe, co ile czasu, trzeba będzie taką folię wymienić... Szkoda, że w miejscu obklejenia, rower się świeci - ale wolę to, jak porysowany lakier :(

 

 

Mam nadzieję że pod Leniwca nie trzeba takich zabiegów, w końcu on mało ruchliwy

 

 

Z mojego doświadczenia z małą torbą w trójkącie, dość szybko nastąpiło zmatowienie :(

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...