Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Sorry, ale to są jakieś strachy na lachy i amęto. Dokumenty, kasa i inne wartościowe zawsze ze sobą, jedząc obiad, rower zawsze można zostawić na oku, a strategia na podpitych, wioskowych żuli pod sklepem jest prosta: "Panowie, popilnujecie"? (oczywiście, rower zapinamy, ale należy pamiętać, że dla nich taka kradzież jest mocno ryzykowna - oni z reguły są dobrze znani lokalnej policji). Nikt mi jeszcze nic z roweru nie zdjął. Co innego zwykły, miejski commuting. Tu trzeba się zabezpieczać podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams. Zdarzenie autentyczne. Gdzieś na południu kraju podjezdzamy pod sklep,dość duży, wózki te sprawy. Każdy chce iść do sklepu TERAZ bo upał potworny. Zulik pod sklepem - kierowniku poratujesz złotówka? Mówię mu- popilnuj rowerow kupie ci piwo. Wyraz twarzy bezcenny. Mało ,koledzy kupili po piwie na miejscu, ja wyplem pół, kumple nie chcieli dopic, szef dopil i zapewniał ze o każdej porze on zaprasza, rowery beda pilnowane i w ogóle "bez obawien" .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się Marku, ale bardzo lekkie sandałki czy to klapki przypięte na zewnątrz (bo gdzie mam je mieć? w torbie z bielizną) to jedna z ważniejszych i najdoskonalszych rzeczy jakie można ze sobą mieć na wyrypie. 

 

 

Gdybyś zobaczył mnie w Jurze, albo byłem podpięty pod rower, albo latałem w lekkich klapkach :) Nawet testowałem najnowsze stalowe dziecko na grubym laczku cienkim klapkiem, trzymał się na kolcach jak przyklejony :D

 

Ale przyznaj że na radawiście kawa i klapki rządzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@shotgun, a jak podjedziesz pod taki sklep fatem to już na starcie masz nie kierownika tylko stopień kapitański i 100% atencję :)

 

Czasami lepiej jest dać dyszkę i polecenie żeby kupił sobie i tobie to piwo. Najlepiej jakieś lokalne z "wyższej" półki.

 

Kiedyś Panowie pytali mnie gdzie można kupić takie grube koła bo by im się do wózka przydały. Łatwiej byłoby targać złom po okolicy :]

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ale przyznaj że na radawiście kawa i klapki rządzą

Zgoda stuprocentowa :)
A miałem nawet pisać w monsterowym, czy zauważyliście, że jeszcze z rok temu głównie rządziły gravele, przełaje a ostatnio same otorbione rowery z klapkami i kawusią  ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać w tym wątku. Temat interesujący, czytam od jakiegoś czasu. Może i napiszę kilka słów od siebie.

 

Kłócicie się, która lepsza - matka czy córka? Jest rozwiązanie - obie ;)

15e5aad7b3832370f3e47784f432754e.jpg

bdc1f062691cfc28fb0ec6fee72eb630.jpg

Wiem... Na moje rozwiązanie stękać i narzekać będą wszyscy, bo ma wady obu. Ale ja tam jestem zadowolony :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No rozumiem, że da się to poodpinać, ale np. odpinanie i przypinanie:

- zapakowanej pod korek podsiodłówki

- trójkąta w ramę

- torby na kierownicę

- fuel tanka i innych małych worków na coś

i noszenie tego ze sobą, to kupa logistyki w porównaniu do odpięcia dwóch sakw z bagażnika

 

Prawdę powiedziawszy, ta wizja, to jedyny argument, który wzbrania mnie przed bikepackingiem. Jeżdżę rekreacyjnie i coraz częściej wyruszam na dłuższe, kilkudniowe trasy. Po prostu nie wyobrażam sobie zostawienia tego sprzętu samego, gdy ja robię, co muszę w WC i nie wyobrażam sobie targania całości zawsze ze sobą.

 

W zupełnej głuszy bez ludzi, bikepacking to może być świetne rozwiązanie, ale samotnie w warunkach wiejsko-szutrowo-lesno-małomiasteczkowych widzę więcej problemów z nim w porównaniu do sakwiarstrwa.

Mam dokładnie takie same odczucia.

 

A jeszcze dodam, że jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, żeby ktoś sakwy z roweru zdejmował i wchodził z nimi do sklepu albo do karczmy zjeść obiad.

Ja chyba też nie. Łatwiej jednak to sobie wyobrazić, niż zdjęcie wszystkich torebek, sakiewek z ramy... Albo wejście z całym dobytkiem do lokalu, sklepu itd...

 

Zresztą, jak spojrzycie sobie teraz po mieście... Co druga osoba wiezie sakwy na bagażniku! Co oznacza, że po dotarciu gdzieś do celu zdejmują je sobie (albo nie), zostawiając gdzieś przypięty rower.

Wszystko zależy, czy więcej podróżujemy w terenach miejskich, czy po łonie natury.

 

Rower koszykarsko-sakwiarsko-torbowy ma swój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Laczki muszą być, hipsteriada czy nie - mnie to lotto.

2. Mam wrażenie, że ta dyskusja zmierza donikąd i jest na poziomie "wyższość świąt [...]" ponieważ kompletnie nic nie wnosi do tematu. Jednemu dobrze z praktycznymi sakwami, drugi woli lżej i terenowo z torbami, end of story. Aż dziw, że wszyscy dali się wciągnąć w tą dyskusję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dali-niedali :P

 

Przy całym swoim sceptycyźmie do toreb i głębokiej nienawiści do sakw nie potrafie sobie jakos zwizualizować sakw w trudnym terenie.

 

Bo na szosie czy szuterkach to każdemu w/g potrzeb czy fantazji...

 

A żeby nie  było tak zupełnie bez senzu to Blackburn Outpost Cargo Cage na widle przełajowym A2C 402mm/offset 47mm

 

27344762444_4d45aaa5d4_c.jpg

 

Wiecej fotów, w tym z litrowym i pół litrowym bidonem dla zobrazowania skali ---> https://www.flickr.com/photos/135177162@N08/albums/72157667588521083

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..tylko nasi jakoś przekonać nadal się nie dadzą, że bikepacking jest trędy ;)|
Kiedy zobaczymy obładowanego krossa na targach albo w katalogu? Chyba dopiero jak Mai zbierze się złoto albo znów starci obręcz
ech... jak zawsze k... 10 lat do tyłu....za ostatnimi w ogonku 

ps: co by nie mówić - rower prezentuje się kapitalnie
ps2: hehehehe dopiero teraz zauważyłem - cofam powyższe - przecież to ładna kolorowa ściema - normalny odwłok i myk-myk? I to na obu rowerach? No bez jaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Smottny ma być w 2017 i takie było założenie od początku jak pokazali go w 2015 (dziwne założenie ale cóż)
I chyba nie tylko  w jednej wersji cenowej, a na pewno zmieniła się ciut rama a przelotki miały być na śrubki *co było by bardzo miłe i pozwalało dać tam pancerze gdzie kto chce.
Poczekajmy do września. Ale powiem Wam - 27+ dla tych co chcą szwędać się z bardzo dala od asfaltów, nie spieszą, i nie chcą fula a chcą komfortu .... tak, to jest to!

Odnośnie markowych - ja naprawdę się dziwię, że jeszcze szpecialized nie ogłosił się wynalazcą BikepaKingu i nie pokazał swojego rewolucyjnego rozwiązania. Choć oni pokazali już jakiś czas temu SWATa i to jest chyba kres możliwości. Revelata za stare czasy też na pewno im nie pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.madbike.pl/pl/p/Torba-podsiodlowa-Scout-Giant,-czarna/6277

ma ktoś jakieś doświadczenia z taką torbą ? przez chwilę miałem Author Sumo jednak nie byłem w stanie opanować jego bujania

Poszukaj na poprzednich stronach, było parę słów na temat tej torby i bardzo podobnej pod znaczkiem KTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lordzie @kazafaza :thumbsup: za rzetelną recenzję.

Ju łelkam! Jestem jednak ciekaw Twoich wrażeń z Outpost'em, jak już się wjeździsz to skrobnij parę słów proszę!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...