Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

@@pitu, widzę że już fejm się po internetach niesie :) Co następne?

 

 

:thumbsup:

Sława nie boli, he he he.

W tym roku już tylko - oprócz krótkich popierdółek - Trans Cambrian Way w wersji yo yo i Cairngorm Loop (jak małżonka pozwoli, a coś ostatnio marudzi, że nic tylko szlajam się po jakichś zadupiach :-D ). Na przyszły rok jest już wstępny pomysł - klimaty śródziemnomorskie, że tak na razie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Authora Sumo i wrażenia średnie. Nie wiem czy stać mnie na takie rzeczy, zastanawiam się nad zwrotem i kupieniem czegoś przemyślanego i przetestowanego. (EDIT: sprawdziłem i jednak mnie nie stać na przemyślane rozwiązania)

 

1. Brak klamry tylko regulatory, przy każdym zakładaniu torby trzeba przeciągać przez nie paski (bo po obu stronach siodełka)

2. Dwa krótkie rzepy nakładające się na siebie, nie ma możliwości naciągnięcia ich mocniej ponieważ nie ma żadnego regulatora

 

Może to tak nie boli jeśli mocuje się torbę na tydzień i nie ściąga z roweru, ale ja zakładałem zdejmowanie jej raz dziennie przed wejściem do pracy, i przy tym sposobie montażu to będzie pain in the ass. Jestem wkurzony bo mogli to zerżnąć od innych z głową.

 

FunQUiy.png

 

Edytowane przez Piotr321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem Authora Sumo i wrażenia średnie. Nie wiem czy stać mnie na takie rzeczy, zastanawiam się nad zwrotem i kupieniem czegoś przemyślanego i przetestowanego. (EDIT: sprawdziłem i jednak mnie nie stać na przemyślane rozwiązania)

 

1. Brak klamry tylko regulatory, przy każdym zakładaniu torby trzeba przeciągać przez nie paski (bo po obu stronach siodełka)

2. Dwa krótkie rzepy nakładające się na siebie, nie ma możliwości naciągnięcia ich mocniej ponieważ nie ma żadnego regulatora

 

Może to tak nie boli jeśli mocuje się torbę na tydzień i nie ściąga z roweru, ale ja zakładałem zdejmowanie jej raz dziennie przed wejściem do pracy, i przy tym sposobie montażu to będzie pain in the ass. Jestem wkurzony bo mogli to zerżnąć od innych z głową.

 

FunQUiy.png

 

chętnie odkupie w okazyjnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu jednonocny wyjazd na Isle of Wight. Tym razem szosowo-krosowo.

 

27094963342_af3c618f4c_n.jpg

 

26616762224_5dcbe8df2f_n.jpg

 

27223503785_f55d262d30_n.jpg

 

26948420850_6c737379e2_n.jpg

 

Kilka dni temu zakupiłem MSR dla ubogich czyli NatureHike Cloud Up2. 1.5kg i całkiem przyzwoicie wykonany. Ale zobaczymy jak się sprawdzi w akcji. Testowe rozłożenie na chybcika co by sprawdzić jak wygląda. Dlatego taki "nieponaciągany".

 

27126694612_71965e1fbb_n.jpg

 

26616780494_bf8a790dd1_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ogłoszenie parafialne]

 

Pany mam na sprzedaż świetną rurkę :) Używana, stan b.dobry.

 

Flatbar Spank Oozy LTD 740mm (31,8mm, rise 5mm, up 4, back 6) - wersja limitowania z stopu alu i cyrkonu. Dzięki temu waży tyle co karbon w tym rozmiarze (~220g)!

 

Idealoo do maszyn bikepackingowych bo daje mnóstwo miejsca na uprząż. Jakby ktoś był zainteresowany pisać na priv.

 

Taka jak na górze.

 

xt6ng8_oozy-ltd-bar-group.jpg

[/ogłoszenie parafialne]

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

(...)

Dzięki za infro, warto byłoby założyć oddzielny wątek o tej torbie i zapodać jakieś dokładniejsze info, jeśli oczywiście miałbyś czas i ochotę :) Nadal zastanawiam się nad tą torbą, bo niestety budżet na zabawki wyczerpany już dawno i na zapas, a to najtańsza opcja.

Jak myślisz, jest opcja na przeszycie taśm i zamocowanie klamer zamiast tych plastikowych dynksów do regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe nie ma to jak wykorzystać marketingowy chwyt - kiera pod uprząż :D dobre dobre jak kiedyś siodełka pod 29er

A propo uprzęży i rzeczy dziwnych....? Kieszenie do packmana dla Jednego Ważnego Redaktora pod podręczne aparaty foto...
w wersji na rumuńską pogodę, czyli najmniejsze kondomy jakie widziałem ;)

DSCN4492.JPG  DSCN4498.JPG  DSCN4501.JPG

 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@porcelanowy - wymiana tych regulatorów na klamry to żaden problem bo taśmy są na tyle długie że maszyna dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hehe nie ma to jak wykorzystać marketingowy chwyt - kiera pod uprząż :D dobre dobre jak kiedyś siodełka pod 29er

 

noooo co ^_^ wczoraj wleciała szersza węglowa Santa Cruz, więc Spank na sell idzie.

 

Nowa jest tak śliczna, że wczoraj prawie płakałem jak dokręcałem mostek :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig zbrojeń trwa :) Niedawno wróciłem z Deca gdzie sobie pomacałem taki fajny hamerykansky materacyk  THERMAREST VENTURE VM

 

http://www.decathlon.pl/materac-dmuchany-venture-id_8305122.html

 

Ktoś miał doświadczenia z wyrobami tej firmy? Jest szansa, że trochę posłuży?

 

Aktualnie waham się między nim, a Alpkitem Lumo który mimo badziewnego kursu nie jest jakoś przesadnie droższy. Na plus Lumo jes większa długość i mniejsza masa.

Chciałbym jak zawsze kupic raz, a dobrze.

 

 

 

 

 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślę (ile można łatać jyska).

Dla mnie wybór był by prosty - marka therma na rynku od lat, a a deca znana jest z dobrego podejścia do gwarancji.

 

Wpadam do pobliskiego Deca, wbijam na dział i nie ma... FAAAK! ...ale zacząłem grzebać wśród kaczuchowych i paczeeee JEST! Ostatnia sztuka zakitrana :]

No to bach ją do koszyka. 

 

Właśnie ją rozpakowałem i już na pierwszy rzut oka widać, że jakość wykonania  jest świetna.

 

Dwadzieścia dmuchnięć z płuca i napompowany (jakieś 1-2min). Jeszcze musiałem spuszczać trochę powietrza bo było za twardo (aktualnie 98kg).

 

Powierzchnia miła w dotyku i co najważniejsze nie jest śliska. Jednyny minus to "foliowy" szelest przy ugnianiu.

 

Realna waga z woreczkiem kompresyjnym 611g. 

 

 

 

 

 

No more karimata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Biorę! Wraz z panem Packmanem! Gdzie przelać kasę?

@Macieju, "wisi" mail na skrzynce ;)

 

___________________________________

 

 

..wyłapane w sieci:

leniwy, samurai & dwa packmany  w Rumunii, mam nadzieję, że to jedne z ostatnich testów samuraia

13263814_950126081771094_783121661438231

(od razu widać, że Dyrektorowi już się nie chciało kombinować z bidonem na podsiodłowej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, czekam Ishi na jakąś mini-reckę, bo jestem na etapie wymiany materacyków i rozważam, rozważam.. Z wad to widzę jako taką izolację (chociaż w tej cenie nie jest źle, chyba? Zawsze można podłożyć cienką alumatę) i jeden jedyny rozmiar - regular. Zwłaszcza 50cm szerokości. Large są, ale nie w decathlonie, no i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uuu, czekam Ishi na jakąś mini-reckę, bo jestem na etapie wymiany materacyków i rozważam, rozważam.. Z wad to widzę jako taką izolację (chociaż w tej cenie nie jest źle, chyba? Zawsze można podłożyć cienką alumatę) i jeden jedyny rozmiar - regular. Zwłaszcza 50cm szerokości. Large są, ale nie w decathlonie, no i droższe.
 

 

Przespałem na nim cały weekend na podłodze obok łóżka :] i muszę powiedzieć, że jest naprawdę fajny. Po nadmuchaniu jak się położysz to jest jest kupa mięsa pod spodem, nabity to oporu z płuca był dla mnie za twardy, a ważę niemało. Nie wiem czym on jest w wypełniony ale na pewno czymś foliowym co szeleści przy dużym ugięciu jak reklamówka. Pokrycie jest miłe w dotyku i nawet jak się prześcieradło zsunie to nie ma obaw że się przykleisz.

 

Co do jedynego rozmiaru dostępnego w deca czyli Regular (183cm) to jest on dokładnie takiej wysokości jak ja. Stopy niestety wystają poza ale i tak na początku rozważałem 3/4 więc takie "poświęcenie" jestem w stanie zaakceptować. Szerokość mogła by być dla mnie ciut większa ale dramatu nie ma bo nie zsuwałem się z niego.

 

Wentyl trzyma ciśnienie i jest bardzo wygodny do pompowania i wypuszczania. Przy składaniu odkręcasz go do oporu składasz materac na trzy i zwijasz. Powietrze ładnie schodzi i nie ma problemów z ciasnym zwinięciem. Po złożeniu otrzymujemy walec o średnicy 12cm i wysokości 18cm.

 

Z izolacją jeszcze się nie wypowiem bo póki co spałem w mieszkaniu. W przyszły weekend mam zamiar wybrać się pod W-wa do znajomych i rozbić się u nich na trawniku - muszę przetestować nowy śpiwór Hannah. A za jakieś 2 tyg jadę na wybrzeże w dzicz i jak wrócę to coś więcej będę mógł o nim powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...