Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

za siodłem to jak te pręty to zniosą?

 

Zegną się :) a potem sobie je  podegniesz   i tak kilka razy zanim pękną jeśli z aluminim  a jeśli ze stali to więcej razy.

 

Choć zakładam że i tak prędzej obrócą się na śrubie mocującej i nic in się nie stanie.

 

Mi się nie zdarzyło usiąść na samuraju mimo że nie mam dropera, ale co ja tam.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - jak ma się wieszanie dużych podsiodłówek do pękania ram? Ostatnio kręciłem się bikepackingowo po Beskidach (link do relacji) i odkryłem takie oto pęknięcie ramy.

Dodatkowe kilka kilogramów jest raczej bez znaczenia, biorąc pod uwagę, że na tej samej ramie jeżdżą zawodnicy wagi piórkowej i ci z górnych zakresów. Krótka rura podsiodłowa, zmęczenie materiału mogło dać taki efekt. Ile lat używałeś tą ramę?

Edytowane przez adambieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yarr

Gwoli ścisłości - tak kompletnej oferty z całą pewnością nie ma nikt w Lechistanie (póki co). Na terenie Unii (póki co) funkcjonuje jednak firma Alpkit, której oferta jest kompletniejsza niż zaprezentowana przez naszych sąsiadów. (Edycja - literówki)

Edytowane przez jendrzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..zmaterializował i w końcu rozpakował ;)

Wyrypa genialna, cel osiągnięty, Sierra Nevada piękna i za każdym zboczem inna a jesienią na tyle pusta, że czuliśmy się nie raz (nie licząc dzików, wiewiórek i kozic) całkowicie sami w górach.
Relacja dopiero zaczyna kiełkować i pewnie wcześniej (lub później) się gdzieś pojawi, ale że to temat torbiarski wrzucam to co tu najistotniejsze.
2tyg wyrypy, wszystkie noce pod gwiazdami, zakres temperatur 0-27C,  w trakcie objazdu głównego masywu 3 zjazdy do wiosek po dodatkowe zakupy, podładowane aparatów.

Nasze rowery po objuczeniu.
Prezesowej
14956416_1318353418197217_40223924189966

i prezesa:
14938402_1318353431530549_57553381090274

I set po powrocie:
14907128_1318353678197191_24386663073443

Antka - set niebiesko czarny:
- PACKMAN basic - maty do spania, stelaż namiotu, tropik, w tylnych kieszeniach dwa małe bidony - waga w okolicy 4,2kg
- przednia kieszeń ROOBAG - dokumenty, część kasy, część elektroniki,  kosmetyczka+mały ręcznik (po przeschnięciu)
- HAMSTER - szybki koncept klasycznej podsiodłówki (około 13l) - odzież, tenisówki - waga między 3,0 a 3,7kg w zależności jak byliśmy ubrani
- trójkąt w ramę jednokomorowy - suchy prowiant, jedzenie w puszkach, tubkach, zupy, czekolady, czasem jakieś warzywo,owoc itd - waga mocno się wahała - od 1,0 do ponad 2,5kg
- podramowa torba/termos na bidon (ciągle bez nazwy) plus metalowy bidon 0,75l
- duży troll jako kosmetyczka

ja - wersja black camo:
- bardzo stara wersja PACKMANA XPL - 2xśpiwory w jednym worze, sypialnia namiotu - 3,2kg
- kieszenie tylne do pakmana xpl, jedna z siatki na bidon 0,5l, druga materiałowa z pianką na aparat - 0,9kg
- przednia kieszeń ROOBAG - mapy, elektronika (gopro, ładowarki, baterie zapasowe, lampa nocna, czołówka), kubek, warzywo (na ogół w kubku co by się nie pogniotło), chleb, plus część rzeczy kupowane w trasie
- LENIWIEC plus dostawka (test nowego konceptu) - w leniwcu kubek, miski, plastiki z jedzeniem, nóż. Dostawka dolna - garkuchnia, narzędzia w trollu, smary, pompki (koła i amory), zzipy Waga: leniwiec 1,2, dostawka 1,5kg.
- SAMURAI - odzież, tenisówki (na klapki za zimno), apteczka, butla z gazem - waga między 3,5 a 4,2 w zależności od temperatury
- termos plus zwykła butelka pet 1,5l
- duży troll jako narzędziówka.

Zadowolony jestem z tego, że po raz pierwszy udało się nie mieć NIC na plecach (czasem tylko biodrówkę gdy byliśmy w mieście). Dodatkowe bidony pod ramą to był strzał w dziesiątkę - mimo, że wiele koryt, strumyczków było wyschniętych, nigdy nie zabrakło nam wody ani na wieczorne ani poranne gotowanie. Szybki hamster dobrze ściągnięty taśmami okazał się mega stabilny (stabilnijeszy nawet od samuraia). Trójkąty pomimo np całonocnego deszczu czy burzy w trakcie dnia nie przemokły (jedyne co - było czuć wilgoć na brzegach). 
Packman BASIC okazał się dużo stabilniejszy od starego XPLa. Za to niektóre wymiary z XPLa warto by powtórzyć w basicu.
Cieszy mnie, że wersja 2w1 czyli leniwiec plus przystawka zdał egzamin. Dobre "budżetowe" rozwiązanie gdy chcemy na co dzień mieć leniwca a raz w roku jedziemy na coś większego. Sprawdzi się raczej w ramach M,L niż XS i S gdzie nie warto dzielić przestrzeni na pół. Budżetowe bo na pewno wyjdzie taniej niż leniwiec i trójkąt.

Pomimo, że wiele osób już jeździło, testowało, pisało mi uwagi (za co jestem bardo wdzięczny) nie ma to jednak jak samemu kolejny raz sprawdzenie sprzętu. Są przemyślenia, notatki - będzie kilka drobnych korekt.
A sami dla siebie na pewno musimy zamiast myśleć o odchudzaniu rowerów skupić na lżejszym sprzęcie; maty, śpiwory (choć deca 5C kolejny raz udowodniły swoja klasę), garnki, kuchenka itd itd).
Stalówki od krossa nie licząc tradycyjnie sneaków czy przebić nie stworzyły ani raz problemu. Biegów oczywiście czasem brakowało ale nachylenia były takie, ze nawet 24z z przodu by nie pomogły (bo już nie było sensu jechać a pchać). Geo genialnie sprawdziło się na szybkich lub trudnych, ciężkich zjazdach - zważywszy na to ile mieliśmy na przodzie aż dziw. Co do opon... nadal mocna rozterka czy uniwersalne 29 czy wieloprzejezdne 27+ ;)
uff i to chyba tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe dobre dobre.... może podciągnij monitor.
Tu pewnie nie widać wiele więcej:
14939563_1318353508197208_88442032267030
Jak się odkopię ze zdjęć i coś lepszego wynajdę podrzucę choć nie skupialiśmy się na zdjęciach toreb.
Czekam jeszcze na foty od ...Piotrka ze StaronPhoto bo pod koniec wyrypy dołączył specjalnie na sesyjkę. Z pewnością będą zdjęcia jakich sami w życiu nie zrobiliśmy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z przemyśleń w trasie i obserwacji (choć może zabrzmi to dziwnie) już nie wiem co lepsze - uprząż podsiodłowa czy klasyczna torba.
Torba z racji swojej konstrukcji (głównie taśmy tylne) może być stabilniejsza i lepiej ją podtrzymać w górze, uprząż za to jest wszechstronniejsza bo można dopchać pod tylne taśmy mate, klapki, buty itd
Nie wiem za to czy podstawowa różnica czyli wpinanie jest aż tak duża. Jeśli siodło ma w miarę dostępne sanki - klamry szybko się przekłada i zamyka (torba) za to w uprząż czasem dobrze wepchać worek, poprawić  nos.. Z drugiej strony uprząż cały czas wisi a torbę trzeba jakoś tam sobie trzymać podczas wpinania.
Różnica wyjdzie szybciej gdy jest deszczowo, błotniście i zimno - zgrabiałymi rękoma łatwiej będzie wsunąć worek w uprząż. A i łatwiej uszyć worek do uprzęży ze szwami tak poprowadzonymi, że praktycznie deszcz nam nie straszny.
Na pewno dostęp do środka w trakcie dnia jest wygodniejszy w torbie. Ale znów to my decydujemy jak się pakujemy i można na tył dać samo spanie (wyciągane tylko raz dziennie na koniec dnia) albo ubrania (a rzeczy podręczne trzymać pod gumkami).
Co do samego pakowania to właśnie zaczynam dumać czy nie lepiej spanie dać do tyłu a ubrania do przodu. Dostęp z dwóch stron do worka z przodu umożliwia dużo łatwiejsze podziały i wyciąganie - z jednej strony np bielizna a z drugiej rzeczy ciepłe, kurtka itd. Z tyłu zawsze będzie wiązało się to z kopaniem aż po dziób.
Za to podsiodłówka po porannym upchaniu maty i śpiwora do końca dnia jeździła by nie ruszona.

I jeszcze jedna ciekawostka - ostatnio na któryś targach pokazano rogi założone przed klamkami i manetkami - bliżej środka kierownicy. I chyba czas spróbować podobnego konceptu (szczególnie przy kierze 740+) jeśli tylko trasa jest mieszana (z przewagą lekkiej) albo jest oddalona np 150km od lotniska
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...