Skocz do zawartości

[koło] Wymiana całego koła?


dexter74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość leciwy rower, ostatnio wygięła się oś tylej piasty.

 

Kupiłem oś, profilaktycznie kulki osi i wolnobiegu,  wymieniłem, nasmarowałem.

 

Ale okazuje się, że krzywa jest też sama obręcz ;-(

 

Obecnie mam koła 26", opona 26x2,10

 

I tu zastanawiam się nad wymianą już całego koła, a w zasadzie obu, żeby to jakoś wyglądało.

 

Np. ta aukcja:

http://allegro.pl/kola-26-stozek-stars-joytech-na-wolnobieg-czarne-i5101400701.html

 

Na co zwrócić uwagę?

Gwint wolnobiegu jest znormalizowany? Tzn. nie ma obaw czy stary wolnobieg da się przełożyć?

 

Co oznacza, że "długość piaty mocującej 135mm (standard)"? Który to wymiar?

 

Wiem, że to tanie obręcze (chyba?), ale rower wart mniej więcej tyle samo ;-)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, w takim razie zanim pojawily sie kasety miliardy rowerow na swiecie z wolnobiegami wszystkie jak jeden maz mialy pokrzywione osie piasty? I to po tygodniu jezdzenia? Szok. No i moj 15-to letni Giant z wolnobiegiem tez powinien miec skrzywiona os bo ma wolnobieg. Musze ja specjalnie skrzywic zeby wpisac sie w trend bo sama jakos nie ma na to ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem wyginania się osi jest waga użytkownika i warunki w jakich użytkowany jest rower. Ja jako że lekki nie jestem mialem z tym problemy, w ciągu 2 miesięcy wymieniłem z 8 osi które wyginały się po góra dwóch wycieczkach w teren w końcu dałem sobie z tym spokój bo kupiłem nowszy rower na kasecie i po 2kkm zapomniałem o problemie z wyginającymi sie osiami. Im mniej biegów tym oś będzie trwalsza a po drugie te osie z przed kilkunastu lat były o wiele lepsze niż obecne - obecne są chińskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, w takim razie zanim pojawily sie kasety miliardy rowerow na swiecie z wolnobiegami wszystkie jak jeden maz mialy pokrzywione osie piasty? I to po tygodniu jezdzenia? Szok. No i moj 15-to letni Giant z wolnobiegiem tez powinien miec skrzywiona os bo ma wolnobieg. Musze ja specjalnie skrzywic zeby wpisac sie w trend bo sama jakos nie ma na to ochoty.

 

Sarkazm zbyteczny bo wypowiedz świadczy o sposobie jazdy czy raczej "nie jazdy" lub czegokolwiek innego. Niepotrzebne skreślić. Obecnie coś takiego jak wolnobieg nie jest montowany w rowerze, który można nazwać górskim. Pomijam oczywiście już coś tak oczywistego jak jakość tak prostego przedmiotu jak ośka dzisiaj z 15 lat do tyłu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja, w wadze piórkowej, giąłem ośki przy wolnobiegu, jeżdżąc delikatnie po lesie i po asfalcie... a kupowałem je z różnych źródeł bo i sklepy stacjonarne i allegro. I srebrne i czarne bo gdzieś w necie wyczytałem, że czarne niby twardsze...

 

Wszystko się krzywiło, a zmieniłem na kasetę w dodatku z piastą na maszynach i od tamtej pory zero krzywizny, luzów, skrzypienia itd. Cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...