Skocz do zawartości

[opona] Do 70zł jaką wybrać


hadess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka opone polecacie na obręcz 19mm chodzi mi o jak najwęższą według tabelki to 28c, niewiecie czy 25c podejdzie ?

Posiadam opony vittoria rubino 700x28c ale po 1 sezonie popekały po bokach nwm z jakiej przyczyny .

Zastanawiam się nad oponami  CONTINENTAL Ultra Sport 

Co możecie o nich powiedzieć, lub może znacie jakieś lepsze ?

Ps. Dlaczego tak te moje opony popękały ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Schwalbe Lugano 700x23 i mam pęknięcia po bokach. Z tym że u mnie rower stoi 24/365 na balkonie, więc liczę się z tym, że opony tak mogą wyglądać. To tylko wierzchnia warstwa, bez wpływu na integralność opony (chyba) - przynajmniej w moim przypadku. Oponka fajna chyba dostępna w rozmiarze 700x25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć na swoją obręcz oponę 25C, ale licz się z tym, że w porównaniu do 28C nie będzie żadnej zalety, a stracisz na komforcie. Opona będzie rozciągnięta na boki, a jej grzbiet będzie płaski, więc opór toczenia może być paradoksalnie nawet wyższy niż szerszej...

 

Niektórzy myślą, że tabelka kompatybilności to jakaś wyrocznia i jak się nie będą stosować to koła powybuchają :teehee: A to chodzi tylko o logikę i zdrowy rozsądek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-169824-0-41808600-1439962119_thumb.jpg Przód

post-169824-0-46693000-1439962148_thumb.jpg Tył

Dziwne ale po prawej stronie opony wygladają przyzwoicie po lewej jak widać na zdjeciach ( może nie widac ;) ) jest rysa na długość całego napisu. Na dopompowanej oponie nie widać tak tego ale wczoraj jak zmieniałem dętkę to rzuciłem okiem na opon i wyglądało to strasznie.

Ciśnienie to 5 do 7 bar ja pompuje 6. ( dodam że waże 95kg )

przechowuje go w piwnicy a w okresie zimowym w garażu ( powietrze spuszczone troche ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam 700x28C Ultra Sporty Conti w wersji z drutem. Opona sprawia wrażenie pancernej. Sporo sie z nimi uszarpałem żeby wsadzić  to na obręcze Eastona, tył poszedł jakoś gładko ale przód .... złamana łyżka,  jak już  wsadziłem oponę i  nadmuchałem, okazało się, że gdzieś przyciąłem dętkę :P Wiec wszystko od nowa. ;-) Ale nie ma tego złego, później miedzy felgę a brzeg opony wpychałem tą przebita detke, zeby zyskac ciut miejsca i poszło gładko. Tak czy siak palcami tej opony na te obręcze wsadzić nie idzie.

 

Co do pękania wzdłuż napisu, niektóre firmy robią chyba  tak, że napis jest na brzegu opony robiony w formie "prasowaniki" z cienkiego paska gumy galwanizowanego na końcu, mam wrażenie że w nowych Conti CityRide II tez mam "pekniecie" nad napisem i wygląda to jak wspomniana "prasowanka", która się lekko odkleiła na brzegu. Wydaje się że Twój napis tez jest "dolepiony", choć zdjęcia mało wyraźne.

W schwalbe czegoś takiego nie widziałem, napisy chyba są malowane na brzegu, aż zerknę dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląda jakby poszło głęboko.To pęknięcie będzie pracować...myślę że dopóki nie widać oplotu (a ten pewnie objawi się niebawem) to można jeździć. A pod reka trzymałbym już przygotowane nowe kapcie i kontrolował co tam w szczelinie widać.

Zanim nabyłem SuperSporty to miałem Conti Sport Contact 700x32C, były popękane na całym obwodzie w taki sam sposób (przez zimowanie w złych warunkach jak podejrzewam), zobaczyłem nitki, zmieniłem gumy... nie chciałem kusić losu i czekać aż strzeli;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...