Skocz do zawartości

[przerzutka] Problem z regulacją przedniej przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z regulacja przedniej przerzutki.

Nie moge jej wyregulować, brakuje czasami 1 lub 3 ( nie chce skoczyć ) . Problem pojawił się teraz ponieważ wymieniłem klamki na klamkomanetki szosowe tourney 3x7.

Mam 3 blaty ale przerzutka pozostała z trekkinga (Shimano Altus M191) czy możliwe jest że te klamki nie chca wspołpracowac z ta przerzutka ? Lub może rower oddać w fachowe ręce do serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem ja mam baryłkę to może wydaje mi się że wszyscy mają ;-) No to nie mam pojęcia. W sobotę też mnie czeka regulacja przerzutki na trzy blaty w szosie bo wymieniałem suport i wcześniej coś mi nie chciało płynnie schodzić z największej na środkową i muszę to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli juz wiem co i jak .

Zmierzyłem teraz naciąg obu przerzutek stara ma trochę wiekszy naciąg ( stara czyli ta z trekkinga ) o jakies 3 mm niz ta na szose.

Czy to oznacza że należy zmienic przerzutke czy tylko kupic ta przelotke regulacyjna ?


Musisz dokupić przelotkę regulacyjną, bo ani przy przerzutce ani przy manetce nie masz baryłki to jak chcesz naciągnąć linkę odpowiednio? Ciężko strasznie będzie utrafić. W szosach jest baryłka albo przy ramie albo na pancerzu - taka teleskopowa przelotka.

mozesz dac jakas strone z ta przelotka ? 

Tak jak pisałem klamki maja mniejszy naciag czy ta przelotka w tym pomoze ? czy raczej inne przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się do tematu, żeby nie zaśmiecać forum. Mam taki oto problem. Próbuję wyregulować przednią przerzutkę według już nie jednego opisu. Według filmu w tym poście również. Mój problem polega na tym, że po regulacji nie mogę w ogóle wrzucić 3. Jestem kompletnym laikiem i nie wiem co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiam przerzutkę to zgodnie z instrukcją na 1 biegu ustawiam linkę. Tylko wtedy jak ustawię, że łańcuch ładnie skacze z 1 biegu na 2 i z powrotem to wtedy choćbym nie wiem co robił to nie mogę przerzucić na 3 bieg. Jest wtedy tak jakby coś blokowało. Teraz mi wchodzi ale muszę użyć dużo siły i po kilku przerzuceniach po prostu boli mnie kciuk.

 

Ale spróbuję teraz naciągnąć jak radzisz. Zobaczymy co będzie. Tylko czy mam odkręcić śrubkę przy przerzutce i naciągnąć linkę czy zrobić to na baryłce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...