Skocz do zawartości

[GPS] Lezyne Mini, Power i Super


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuje się elegancko, cena jak to cena, taniej niż Garmin ale nadal dużo.

 

http://www.lezyne.com/products-gps.php

 

https://www.youtube.com/user/TheLezyneTube

 

Mini jest w sprzedaży, na pozostałe jeszcze trzeba poczekać.

Gdzieś już nawet znalazłem niezadowolonego klienta, niby naliczył 100km/h na postoju i połową wzniesień, pewnie pracownik Garmina :D

 

Osobiście jestem mocno zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem jako prezent gwiazdkowy żonie Lezyne Power GPS.

 

Wybrałem go ze względu że ma dosyć prosty interfejs, wyświetla tylko niezbędne dane i długo trzyma na baterii.

Urządzenie szybko łapie sygnał GPS (np w porównaniu z moim starym Timex  Cycle Trainer 2.0).

Super sprawą jest sparowanie go z telefonem, wyświetla informacje kto dzwoni, a nawet treść sms.

Po treningu z poziomu telefonu można zapisać trening do strony lezyne gpsroot oraz ustawić aby wrzucał na stravę.

Fajnie rozwiązano uchwyt mocowania licznika, trzeba wcisnąć i dopiero obrócić ( nie ma szansy aby sam wypadł jak np Sigma )

niestety dosyć wysoki jest i mocowanie uchwytu do mostka tylko za pomocą gumek ( nie da się trytytką ).

Co do informacji wyświetlanych nie ma kilku ekranów przesuwanych tylko przewija się ostatnią linijkę z informacjami.

Można ustawić że na ekranie wyświetlane są 2, 3 lub 4 linie informacji.

Z wyświetlanych danych brakuje jak dla mnie jednej rzeczy, czyli aktualnego % HR max.

Można ustawić aby licznik informował sygnałem i wyświetla informacje o przekroczeniu np konkretnego pulsu.

Wersja Power GPS obsługuje tylko czujniki na Bluetooth i niestety swoich czujników z ant+ nie mogłem sparować.

Urządzenie wyświetla tylko niezbędne informacje do treningu, wiec nie ma możliwości wgrania map i nawigowania.

 

Niestety prezent chyba jest i tak jak dla żony zbyt skomplikowaną zabawką i nie chce z niego skorzystać :/

Jeśli był by ktoś zainteresowany kupnem to priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde jeszcze nie wiem bo AMP Polska dała ******

Czekam na paczkę z Canyona.

Producent na stronie dał listę kompatybilnych urządzeń. 

http://www.lezyne.com/downloads/PowerSuperWirelessCompatibility.pdf

Teraz widzę, że jest skrócona tylko do przetestowanych. Kiedyś była znacznie większa :(

 

Z tego co widzać to tylko BTLE i Ant+, mam Polara H7 starszej generacji BT, obawiam się, że mi nie zadziała ale na to po prostu jestem gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dojdą kolejne z aktualizacjami softu czy coś. Miło byłoby podpiąć jakieś tanie czujniki np. z Aliexpress. 

 

A nie wiesz jak z liczeniem prędkości?

W przypadku Garmina czujniki potrzebne są jedynie podczas jazdy na trenażerze bo w trakcie ruchu prędkość jest obliczana wyłącznie z danych gps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem takich informacji bo ani nie używam zwykłego licznika, ani nie mam trenażera. Zima mi nie straszna a zła pogoda to super wyzwanie.

Licznik głównie kupuję by kontrolować specyficzne treningi za dnia jak i w nocy w łatwy i intuicyjny sposób fizycznymi przyciskami a nie ekranem dotykowym.

 

Skupiłem się na baterii, wyświetlaczu, możliwości konfiguracyjnych i rozstawieniu przycisków.

Wcześniej myślałem o garminie ale po tym jak kolega kupił i okazało się, że barometr niezłe płata figle to po prostu odpuściłem.

Szkoda na to kasy a noga i tak czuje ile było tych podjazdów :D

 

Podoba mi się też ich strona gdzie można analizować wyniki treningów, jest potencjał!

http://i.imgur.com/2TZjMBa.png

Załadowałem GPX z tel na ich stronie 

https://www.lezyne.com/gpsroot/gps_login.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem licznik, pierwsza przejażdżka zaliczona.

 

Parowanie ze smartfonem przebiegło pomyślnie - Samsung S4mini.

Niestety parowanie z pulsometrem Polar H7 (stary BT, nie smart), się nie powiodło. Spodziewałem się tego ale zanim kupię w ver SMART pomęczę trochę suport lezyne, może to nie jest jakiś wielki problem.

Urządzenie po włączeniu jest natychmiastowo gotowe do jazdy, od razu wchodzi na max zasięg GPS, wciska się jeden guzik i można śmigać. Dla leniwych jest opcja autorejestru.

Sprawdziłem jeszcze opcję LAP, po wciśnięciu dodatkowo pokazuje podsumowanie ale czcionka trochę za mała, ciężko się rozczytać w czasie jazdy.

Mój wysłużony komputer z Windows7 nie rozpoznał licznika, to trochę mocno rozczarowujące ale da się bez tego żyć skoro przez telefon synchronizuje zapisanego tracka do stravy.

Niedługo z pracy dostanę lapka z W10. Zobaczymy jak tam będzie.

Zaraz usypiam dzieciaki i ruszam na dalsze testy, głównie chodzi mi o podświetlenie. Sporo trenuję wieczorami także to jest kluczowe.

 

https://www.dropbox.com/s/gjghpxefzqndu7x/2016-05-25%2013.55.58.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/1br94gfou39507e/2016-05-25%2017.17.55.jpg?dl=0

 

 

 

 


Test na dokładność pomiaru

Samsung S4mini z Oruxem vs Lezyne Super GPS

Oba urządzenia działają z GPS Glonas

 

http://labs.strava.com/flyby/viewer/#587998236?c=u3t7brp9&z=D&t=1NHVOO&a=HCQMIy3zCyM

Telefon wygrał :)

 

Konsumpcja baterii z podświetleniem non-stop 100min

Telefon 30%

Lezyne 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś licznik bez problemu podłączył się windows 7 także zostaje sama kwestia niezbyt dokładnego rejestru.

Napisałem już maila do Lezyne, dam znać jak odpiszą.

 

Jak ktoś chce coś więcej wiedzieć to pytać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku się krzaczyło tylko powiadamianie tel/sms/mail nowy firmware rozwiązał problem.

 

Ja już po wielu testach jestem od krok od wysłania sprzęty na allegro albo ebay.

Nie nadaje się absolutnie do lasu, katastrofalnie rejestruje nawet pod gołą chmurką. 

Mój smartfon robi to 1000 razy lepiej.

 

Lezyne nadaje się tylko na szosę, z tym to nie ma żadnego problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Test, ponieważ post wyżej napisałem pod wpływem emocji.

Garmin 500 (GPS) vs. Lezyne Super GPS (GPS GLONAS) vs. Samsung S4 mini (GPS GLONAS)

 

Wielu z Was się zastanawia czy warto.

Przetestowaliśmy sprzęt w lesie gdzie jest ciemno gęsto i za cholerę nie idzie się nigdzie dodzwonić (Sobowidz). Przejechaliśmy się przez takie też bardziej przyjazne.

FlyBy: http://labs.strava.com/flyby/viewer/#602897123?c=u3t5zw08&z=F&t=1NM5Xw&a=43rvI7iV7yM0ZvEj

1mce: Samsung (czarny)

2mce: Lezyne (czerwony)

3mce: Garmin (niebieski)

 

Skąd wiemy że Samsung taki mistrz? Proszę bardzo, przez 2 lata nagrywam oruxem i widze jak po ścieżkach prowadzi.

Tragedii nie ma, poza tym jednym lasem to jest bardzo dobry licznik, najbardziej dla ludzi śmigających na po asfaltach.

xnm2qIL.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie od zakupu molestuje Lezyne o dokładność działania licznika no bo przecierz na stronie obiecali mi:

"Advanced, low power chip combines GPS and Glonass which reads USA and Russian satellites for ultra reliable data collection" and " Advanced GPS information provides reliable and accurate ride data and is easily navigated with four buttons."

Skoro płacisz to zawierasz umowę z której wypadało by się wywiązać.

 

Dyskusji było sporo, wkońcu jeden z pracowników wymiękł i odezwał się jakiś mądrzejszy odpisując w ten sposób:

 

Hi Krzysztof,

 

I will try to answer some of your questions. GPS data and survey maps can vary along with aerial photos due to the projection system used (making a round surface flat).  The data you are seeing collected by your Samsung might also be using other software or sources to determine position cell phone towers, or wifi to determine your location giving the appearance of more accurate data.  The original track created by the phone my also introduce other variability's. We appreciate the feedback and suport and we will continue to improve our devices in the future with input from users like you.

 

Cheers,

Brad

 

 

-

BRAD BUXTON

USA Inside Sales Manager

 

Co o tym myślicie? Walczyć z nimi dalej czy już dać spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to Garmin? Muszę przyznać że z turystycznymi po różnych leśnych zadupiach chodziłem i nigdy takich krzaków jak na "wielkim teście" nie było. 

Potwierdzam że turystyczny Garmin Etrex 10 w moim przypadku jest znaaaacznie dokładniejszy w "malowaniu " śladu niż Xperia L która także ma glonassa.Zakręty są płynnie zaokrąglone,żadnych lotów nad domami. Odwzorowanie przebytej trasy na mapie czasem aż mnie zadziwia.Także w lesie radzi sobie bez zastrzeżeń.

Lubię to żółte ustrojstwo.

 

Sony Xperia L

13391644_615653631923006_912824291566636

 

Etrex 10

 

13412049_615652828589753_366525064134584

Trasa przebyta w  tym samym czasie.

 

Lezyne ?

Oddałbym lub sprzedał.Widać że taki sobie GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja Lezyne zostawię bo i tak skupiony jestem na treningu a nie na KOMach. Jeden specyficzny las to nie tragedia.

Poza tym mam go za 640zł więc zostaje i niech sobie tam kreśli czasami byle jak. Ważne, że podczas interwałów jest elegancko :)

 

Ostrzegam tylko Segment Hunterów, że to taki trochę kiepski sprzęt. Nie wszystko zaliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...