Skocz do zawartości

[Trekking] Gudereit na pełnym lx - prośba o pomoc w ocenie


Fred34

Rekomendowane odpowiedzi

To nie 1000 a 1400zł różnicy na starcie :) Osprzęt również bardzo przyzwoity. Moim zdaniem wypada nawet lepiej od tamtego jeżeli chodzi o stosunek klasy osprzętu do ceny.

 

EDIT: jedyne co to opony wydają się być troszkę węższe niż w tamtym (1,5?). Przy zakupie można by ewentualnie pomyśleć o 1,75 jeżeli planujesz też trochę jazdy po bezdrożach. Sprzedający, z tego co napisał, ma swój serwis rowerowy, więc może da się dogadać o wymianę opon na szersze za niewielką dopłatą lub w cenie. Najlepiej coś z wkładką antyprzebiciową (np. Schwalbe Marathon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt przyzwoity, dobre opony, kapslowane obręcze, hydraulika Magury. Mógłby być sztywny wideł zamiast tego sprężynowego kowadła, ale co kto lubi :) Cena rozsądna, jak na klasę osprzętu. Co do rozmiaru to teoretycznie powinien być ok, ale najlepiej się przymierzyć. Nie sama rura podsiodłowa stanowi o rozmiarze, ale też i długość ramy. Przy tym samym rozmiarze pozycja na rowerach różnych producentów może się odczuwalnie różnić. Tutaj przekrok masz niecałe 82cm, więc jest ok (zgodnie z geometrią na stronie producenta). Będziesz mieć 6cm zapasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam zamiar jechać zobaczyć rower bo to 80 km ode mnie. Easy czyli uważasz ze za 1900 warto? wideł amortyzowany ale zawsze można go zblokować. wychodzi na to ze rower kosztował 999 euro wiec tańszy o połowę nawet ponad. nie wiem tylko czy sam ocenie czy rower jest dobry wielkościowo:) na zdjęciach widać ze w jednym miejscu przy widelcu z lewej strony jest odprysk lakieru ale to chyba nie taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto za 1900zł. Ustaw dobrze siodełko, przejedź się jakiś dłuższy odcinek. Zobacz, czy nie jesteś za bardzo wyciągnięty nad ramą (albo, czy rama nie jest za krótka i nie siedzisz zgarbiony) i czy siodełko nie wypada zbyt wysoko w stosunku do kierownicy (to nie MTB, czy szosa, żeby jeździć z tyłkiem w chmurach - tu ma być komfortowo na długich dystansach i pozycja powinna być bardziej wyprostowana). Sprawdź, czy przy wysuniętym pedale do przodu nie zahaczysz kołem przy skręcie o but (wątpię, ale sprawdzić nie zaszkodzi) i czy kierownica na nawrotach nie jest zbyt blisko kolana, które jest w górze. Jeżeli przejedziesz się dłuższy odcinek i nic nie będzie Ci przeszkadzać i będzie komfortowo to powinno być ok. Chociaż czasami pewne niedogodności związane z pozycją na rowerze ujawniają się dopiero po 30-40km, ale tego nigdy nie sprawdzisz dopóki nie przejedziesz takiej trasy i nie ma znaczenia, czy rower jest nowy ze sklepu, czy nie :)

 

Z widelcem nie chodzi tylko o 'bujanie', ale przede wszystkim o masę. Te sprężynowe z niższych półek to kowadła i niepotrzebny balast. Zablokować można, ale wagi mu od tego nie ubędzie :) Jak będziesz kiedyś miał w planach założenie przednich sakw i dalsze wyprawy to pomyślałbym o sztywnym widle. Natomiast do 'lokalnego' przemieszczania się i wycieczek będzie ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem obejrzeć rower . Niestety okazał się za mały . Chyba musze szukac czegoś z większą rama. Juz sam zglupialem może 22 cale . Dobrze ze nie kupiłem przesylkowo.

Witam byłem obejrzeć rower . Niestety okazał się za mały . Chyba musze szukac czegoś z większą rama. Juz sam zglupialem może 22 cale . Dobrze ze nie kupiłem przesylkowo.

Bergamont Był jakiś krótki,kierownica nisko bez mozliwosci regulacji.Natomiast Przymierzyłem dziś w sklepie scott ramę 52 cm i było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wspomniałem wyżej - sama długość rury podsiodłowej, która to jest używana do określania rozmiaru ramy, to tylko jeden parametr. Jest jeszcze właśnie długość górnej rury (mająca wpływ na odczuwalną 'długość' ramy), wysokość główki, stack, przekrok etc. To wszystko ma wpływ na to, jak CI się na rowerze siedzi / jeździ. Oczywiście długość podsiodłówki to dobra wyjściowa przy szukaniu roweru, ale zawsze warto się przymierzyć. Ten sam rozmiar w dwóch różnych ramach może dać zupełnie różne odczucia co do komfortu i pozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc podepne sie pod temat. Kupilem gudereit sx 30 za 800zl. Pochodzenia nie znam ale sie nie przejmuje. Ogolne rower bardzo dobrej jakosci. Wszystkie details dopracowanr. Dobrej lampki blotniki raczki itd. Siodlo tez nie najgorsze ale w stylu kanapy I na razie mi nie pasuje.

 

Rower bardzo gladko pomyka po drodze ale wydaje mi sie ze jazda z wieksza predkoscia raczej nie wchodzi w GRE.hamulce szczękowe są bardzo dobre. W MTB mam hydrauliczne tarczowki i uważam że do takie mieszczucha nie są potrzebne.

 

Przesiadlem siez mtb I pierwsze wrazenie to ze kierownica jest bardzo blisko. Mostek obnizony wiec troche ciezaru jest na rekach. Szcegolnie przy wolnej jezdzie.

 

Oczywiscie sie obawiam czy nie Rama nie jest za mała. Cy ktoś może podzielić się wrażeniami po przesiadce?

 

Jeszcze link http://allegro.pl/meski-gudereit-sx30-sport-rama-60cm-altus-3x9-i5599975618.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pierwszy rower który oglądałem okazał się za mały i właśnie miałem odczucie,że kierownica jest bardzo bliski. Po kupnie obecnego sx 75 tego problemu nie ma. Jest tak jak być powinno. Moja rama to 57 cm przy wzroście 184 cm okolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...