Skocz do zawartości

[Opona] Jaką tanią wybrać ?


mnichmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuje opony dla budżetowego ( marketowego ) górskiego roweru taty, więc w miare możliwości chciałbym wydać jak najmniej. Waży on koło 100 kg jeśli ma to znaczenie. Jazda głównie po asfalcie, jednak bywają też jakieś nierówności ( kocie łby ) badz jakieś boczne ścieżki ( utwardzone ). Stara tylnia opona popękała po bokach przednia sie trzyma.

 

Opona 26x2.00 (51-559)

 

Czy kupno w jakimś markecie typu Auchan czegoś najtańszego ma sens ? W sumie najlepiej by mi odpowiadało bo nie trzeba czekać. W typowo rowerowych sklepach pewnie zawyżają ceny. Czy więc pozostaje tylko internet ? Co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu Tacie kupiłem opony Kenda Kommuter 26x1,75, komplet w okolicy 55 zł na allegro, już z wysyłką. W miarę lekkie (za tą kasę), szybki bieżnik. Robi na nich dziesiątki kilometrów w czasie jednej przejażdżki, waży okolice 75 kg. Problemem jest kopny piasek - wiadomo, że tak cienka opona nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje opony dla budżetowego ( marketowego ) górskiego roweru taty, więc w miare możliwości chciałbym wydać jak najmniej. Waży on koło 100 kg jeśli ma to znaczenie. Jazda głównie po asfalcie, jednak bywają też jakieś nierówności ( kocie łby ) badz jakieś boczne ścieżki ( utwardzone ). Stara tylnia opona popękała po bokach przednia sie trzyma.

 

Opona 26x2.00 (51-559)

 

Czy kupno w jakimś markecie typu Auchan czegoś najtańszego ma sens ? W sumie najlepiej by mi odpowiadało bo nie trzeba czekać. W typowo rowerowych sklepach pewnie zawyżają ceny. Czy więc pozostaje tylko internet ? Co wybrać ?

Różnica cen między sklepem rowerowym a marketem wynika między innymi z tego że opony na dziale w markecie są z reguły podłej jakości, stąd "promocyjne" ceny. Najprawdopodobniej przy zainteresowaniu oponami o podobnej jakości w sklepie cena będzie podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta Kenda Kommunter  moim zdaniem zdecydowanie za mały bieżnik. A coś z większego do 30 zł ?

Według mnie do zastosowania, które napisałeś w sam raz. Po co klocki na oponie do spokojnej jazdy ubitymi szlakami? Polecam poczytać opinie o Kommuterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...