Skocz do zawartości

[rajd] Przejechać przez polskę i pomóc potrzebującym?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję się wybrać w tym roku w rajdzie rowerowym przez Polskę (od północnego zachodu do południowego wschodu). Do tej pory jeździłem około 1000km miesięcznie (w sezonie letnim).
Czytałem o rajdzie charytatywnym Gdańsk-Kraków, gdzie uczestnicy przez przejechanie takiej trasy pomagali potrzebującym osobom z hospicjum.
Moje pytanie brzmi - jest jakaś szansa uzyskania sponsora, aby nie jechać tylko dla siebie, ale przejeżdzając taką trasę-wyzwanie pomóc komuś kto naprawdę tego potrzebuje? Czytałem o wielu takich pomyślnych przedsięwzięciach.
Jechałbym sam, na rowerze trekkingowym, w większości po utwardzonej nawierzchni. Trasa uwzględnia jedną przeprawę promową w Świnoujściu (innej drogi przez terytorium Polski nie ma). Rozplanowałem ją na 9 dni:
Dzień 1: Świnoujście - Stargard Szczeciński
Dzień 2: Stargard Szczeciński - Międzychłód
Dzień 3: Międzychłód - Środa Wielkopolska
Dzień 4: Środa Wielkopolska - Kępno
Dzień 5: Kępno - Częstochowa

*** Wizyta w sanktuarium ***
Dzień 6: Częstochowa - Kraków
Dzień 7: Kraków - Nowy Sącz
Dzień 8: Nowy Sącz - Jasło
Dzień 9: Jasło - Ustrzyki Górne
Dystans w sumie : 1124 km
Z noclegami jeszcze nie planowałem, ale najprawdopodbniej w miejscowościach wymienionych wyżej, albo w okolicy. Dzienny dystans do pokonania to około 100km, z wyjątkiem jednego górskiego odcinka który jest krótszy i ostatniego etapu który jest nieco dłuższy.
Termin zaplanowałem na II połowę sierpnia.
Doradzicie mi coś w tej kwestii ?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...