Skocz do zawartości

[do 800PLN] Rower MTB


CARIS

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to złom. Gdzie będzie używany ten rower? Musi to być mtb? 

 

Za 800zł można kupić dobry używany rower lub niech dołoży do 1000zł i kupi jakiś rower firmy Kands lub Lazaro będą one dużo lepszym wyborem niż ten złom z decathlonu 

Tu masz coś na temat tego roweru obejrzyj też drugą część 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że "niby MTB" do 1k nie jest cudem techniki, ale tak jak piszę, ona potrzebuje coś do przejażdżek "raz na jakiś czas", więc nie będzie wydawać przykładowo 2k. ;) Rozejrzymy się też za czymś ciekawszym i droższym niż 800. Co w tym B'TWIN-ie jest nie tak? (Proszę o rzeczowe wskazówki!).

Tak nawiasem to, posiadam Kross-a Grand Adventure 20" z 2000 roku, który kosztował ok. 700 PLN i jeździ do dziś. Oczywiście, wymieniłem w nim kilka części, które ulegają zużyciu w wyniku eksploatacji, ale się nie rozsypał, chociaż wtedy, to i jakość była inna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"amortyzator", wolnobieg  rama wymieniać dalej? 

 

ona potrzebuje coś do przejażdżek "raz na jakiś czas",

To nie znaczy że może kupić złom. Lepiej niech szuka używki lub rowerów kands lub lazaro. Najlepiej typu cross a nie mtb ale to jej pieniądze i nich robi co chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrety proszę. :) Nie żebym bronił i się upierał, bo ja dla siebie szukam używanego GIANT-a, ale amortyzatory Suntour XCT były montowane w Yukon-ach od GIANT-a, a wolnobieg to najprostszy i najpopularniejszy SHIMANO MF-TZ21. Co do ramy, to się nie wypowiem, bo mi ona wygląda na zwykłą ramę i tyle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla siebie szukam używanego GIANT-a

Więc poszukaj dla nie używki 

Suntour XCT'

Atrapa amortyzatora łapiąca szybko luzy  Amortyzator musi posiadać tłumienie a to coś nie ma tego Nie posiada też blokady skoku.

były montowane w Yukon-ach od GIANT-a,

Bo to tani "amortyzator" więc są często montowane

SHIMANO MF-TZ21

Czyli tani i szybko psujący się złom. W rowerach z wolnobiegiem często gnie się oś i uszkadza mechanizm wolnobiegu.

 

 

Obejrzałeś chociaż te filmy z mojego postu?Poszukaj też opinii o tym rowerze na forum

 

Dlaczego upierasz się tak przy tym złomie z decathlonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draka(merida) speed 20 MD w wersji lady,

 

osprzęt Acera,zwalniacze tarczowe mechaniczne hays, uginacz suntour ale działa i nie złapał luzów (po 2 sezonach), ogólnie dość lekki i wytrzymały, opony 1,95 dają rade na asfalcie.Z tanich jest to dobra propozycja, a wygląda tak http://www.rowerymerida.pl/produkt383/speed-20-md-lady-rower-merida.html

 

ceny ok 1000 zł może nawet mniej uda się wyszukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtb z deca za 800 zł może szczytem techniki nie jest ale już nie szalejmy z tym hejtowaniem. Jak ktoś nie ma kasy a potrzebuje roweru aby czasem wybrać się na małą wycieczkę to taki btwin też da radę. Dziewczyna waży pewnie z 60 kg i będzie jeździć spokojnie po ubitych trawnikach. Gdzie ten amortyzator ma złapać luzy? Gdzie się wolnobieg powygina? Piszecie jakby rower miał się rozlecieć po przejechaniu 10 km. Ludzie na większych złomach jeżdżą i dają radę. Pamiętajcie, że nie każdy kto pisze "szukam roweru górskiego" ma od razu na myśli skakanie po drzewach.

Teraz do autora. Sprecyzuj dokładniej jakie to mają być wycieczki. Ile km, jaki teren? Może rzeczywiście lepiej rozglądnąć się za crossem. Taki rowerek lepiej się sprawuje na asfalcie i ma wygodniejszą pozycję a do niedzielnego "mtb" również się nadaje. Typowy rower górski daje radochę dopiero w trudniejszym terenie, dziurach, błocie, kamieniach, korzeniach oraz przy agresywniejszej jeździe. Jeżdżąc spokojnie po lesie bez problemu poradzimy sobie na crossie.
 

Przeglądnij z siostrą używki na allegro, wrzuć tutaj takie które jej się podobają (bo domyślam się, że wygląd ma spore znaczenie) a my postaramy się coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jej lepiej rower crossowy :) Tutaj masz dobry rower -> http://allegro.pl/rower-28-super-alu-kands-scud-acera-2015-okazja-i5578892799.html Z tym że rama 19' oraz 21', najlepiej byłoby jakbyś podał wysokość siostry. Z tego roweru na pewno będzie zadowolona, koła 28', wytrzymała kaseta (choć nie mówie że wolnobieg nie dałby rady), opony uniwersalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelce Suntoru są dobre ale te trochę droższe.

W tanim rowerze zawsze będzie zamontowany tani suntour lub zoom który jest jeszcze tańszy i gorszy  A z tych firm dużo lepszy jest suntour.

Ten rower jest dużo lepszy od tego z deca bo ma kasetę i znacznie lepszy osprzęt 

 

 

Lepiej nich się zastanowi na rowerem który podał kolega z postu wyżej. Na pewno będzie dużo lepszy do takiego użytku niż mtb 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś konkretne porady, a nie hejty... bo ogólnie to chodziło o jakiś rower w stylu górala z przerzutkami, ale raczej z przeznaczeniem także na asfalt, więc cross byłby idealny.

Siostra mierzy 175cm ;) Ilu calową ramę miałaby wybrać?

Kands Energy 1100 i SCUD Cross odpowiadają jej wyglądowo. :D Problem w tym, że nie mam pojęcia, gdzie można znaleźć takie rowery w Kraku lub okolicach? Ktoś coś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wzroście celowałbym w ramę 17', więc Scud odpada ze względu na dostępność tylko 19' i 21'. Kands Energy 1100 to również dobry rower w tych pieniądzach, ale mtb i po prostu będzie jej ciężej. Problem w tym, że nie mogę znaleźć crossa na podobnym osprzęcie na ramie 17'. Może damski odpowiednik bardziej by jej pasował? Np. http://allegro.pl/szybki-cross-lady-remiro-viper-shimano-sr-suntour-i5566581907.html Ładne malowanie, może się spodobać ;) Sklep 135 km od Krakowa, także nie bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...